Bir Nintendo Anahtarını Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Tamam, bu tamamen doğru değil. Tüm verilerinizi (özellikle kullanıcı bilgileri, ekran görüntüleri ve oyun kayıtları) silmeden fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz, ancak yine de bir microSD karta kaydedilen yazılımın yüklenememesiyle sonuçlanacaktır. Bu durumda, muhtemelen SD karttaki oyunları silmeniz ve yeniden indirmeniz gerekecektir. Bu işlemin Switch’in Bakım Modu üzerinden yapılması gerekmektedir. Anahtarı kapatın veya kapanmaya zorlamak için Güç […]

Bir Nintendo Anahtarını Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Tamam, bu tamamen doğru değil. Tüm verilerinizi (özellikle kullanıcı bilgileri, ekran görüntüleri ve oyun kayıtları) silmeden fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz, ancak yine de bir microSD karta kaydedilen yazılımın yüklenememesiyle sonuçlanacaktır. Bu durumda, muhtemelen SD karttaki oyunları silmeniz ve yeniden indirmeniz gerekecektir. Bu işlemin Switch’in Bakım Modu üzerinden yapılması gerekmektedir.

  1. Anahtarı kapatın veya kapanmaya zorlamak için Güç düğmesini en az 12 saniye basılı tutun.
  2. Sesi Aç ve Sesi Kıs düğmelerini aynı anda basılı tutun, ardından Güç düğmesine basın. Anahtarın Bakım Modunda başladığını görene kadar her iki Ses düğmesini de basılı tutun.
  3. Bakım Modundan, “Kaydedilen Verileri Silmeden Konsolu Başlat”ı seçin.
  4. “İleri”yi ve ardından “Kaydedilen Verileri Silmeden Konsolu Başlat”ı seçerek doğrulayın.

Tam bir fabrika sıfırlaması gerçekleştirmek için (yani Switch’teki tüm verilerinizi silin):

  1. Ana menüden Sistem Ayarları’nı (dişli simgesi) açın.
  2. Sistem Ayarları listesinin en altına doğru aşağı kaydırın ve Sistem’i seçin, ardından Sistem menüsünü aşağı kaydırın ve Biçimlendirme Seçenekleri’ni seçin.
  3. Konsolu Başlat seçeneğini belirleyin ve “İleri”yi seçin, ardından onaylamak için “Başlat”ı seçin.
  4. Nintendo Switch’in fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlamasını bekleyin. Bu, sistem menünüzün sürümüne bağlı olarak beş dakika veya mod alabilir.

Teknory