Bir sonraki dayanıklı Nokia telefon yakında geliyor

Eric Zeman / Android Otoritesi TL;DR Görünen Nokia XR21 teknik özellikleri ve görselleri çevrimiçi olarak yayınlandı. Telefon, görünüşte 2021’in Nokia XR20 dayanıklı telefonunu başaracak. Yeni bir yonga seti, daha hızlı kablolu şarj ve bir telefoto kamera buradaki ana yükseltmelerdir. Nokia XR20, şirket sağlam telefon segmentini benimsediği için HMD Global için bazı yönlerden önemli bir sürümdü. […]

Bir sonraki dayanıklı Nokia telefon yakında geliyor

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL;DR

  • Görünen Nokia XR21 teknik özellikleri ve görselleri çevrimiçi olarak yayınlandı.
  • Telefon, görünüşte 2021’in Nokia XR20 dayanıklı telefonunu başaracak.
  • Yeni bir yonga seti, daha hızlı kablolu şarj ve bir telefoto kamera buradaki ana yükseltmelerdir.

Nokia XR20, şirket sağlam telefon segmentini benimsediği için HMD Global için bazı yönlerden önemli bir sürümdü. Şimdi, bir devam filminin yakında olduğu ortaya çıktı ve tam olarak sızdırıldı.

Saygın teknoloji mağazası Gelecek Kazan Nokia XR21’in bir dizi teknik özelliğini ve görselini yayınladı. Görüntüler, selefi ile benzer bir plastik arka kapağa ve kalın çerçevelere sahip bir telefonu gösteriyor. Siyah ve yeşil renk seçeneklerine de göz atıyoruz. Aşağıdaki resimlere göz atın, daha fazlası kaynakta mevcuttur.

Çıkış ayrıca temel özelliklerden başlayarak birçok özellik yayınladı. Birincisi, eski telefonun Snapdragon 480 SoC’sine kıyasla bir CPU yükseltmesi ve daha küçük bir üretim süreci getiren bütçe seviyeli bir Snapdragon 695 yonga seti bekleyebilirsiniz.

Diğer temel özellikler arasında 6,49 inç FHD+ LCD ekran (120 Hz, Gorilla Glass Victus), 6 GB RAM, 128 GB depolama, 4.800 mAh çıkarılamaz pil ve 33 W kablolu şarj yer alır. Henüz kablosuz şarj hakkında bir bilgi yok, ancak 33W kablolu şarj, XR20’nin 18W hızları üzerinde önemli bir yükseltme olacaktır.

Nokia XR21’in toza ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahip olacağını duymak şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, bir hayal kırıklığı, cihazın Android 12 ile gönderileceğinin söylenmesidir. Android 13 yaklaşık sekiz aydır mevcut olduğu için bu özellikle can sıkıcıdır.

Nokia XR21: Başka ne alıyorsunuz?

Kamera detaylarına gelince, Nokia XR21’in 64MP ana kamera ve 8MP telefoto kamera (8x’e kadar dijital yakınlaştırma) ile geleceği tahmin ediliyor. Her iki kamera da optik sabitleme donanımı sunmazken Snapdragon 695 de 4K kaydı desteklemiyor. 16MP kameranın özçekimleri ve görüntülü aramaları idare ettiği söyleniyor.

Diğer ayrıntılar arasında 3,5 mm bağlantı noktası, eSIM desteği, üç yıllık büyük işletim sistemi güncellemeleri ve dört yıllık güvenlik düzeltme ekleri yer alır. Ayrıca sol tarafta ekstra bir donanım anahtarımız var (muhtemelen Google Asistan için), eski cihazla benzer bir üste monte özelleştirilebilir düğmenin ne olabileceğini zar zor anlayabiliyoruz.

Önceki telefonu beğendik, ancak Nokia XR20 incelememizde iyileştirme için biraz yer olduğunu düşündük. Daha spesifik olarak, AT&T’de beygir gücü, kamera kalitesi, parmak izi tarayıcı ve 5G eksikliğinden rahatsız olduk. Snapdragon 695 hala bütçe seviyeli bir işlemci olduğundan, HMD performansı büyük ölçüde ele alıyor gibi görünmüyor. Ancak yine de başka yerlerde iyileştirmeler görmeyi umuyoruz.

Fiyatlandırma hakkında bir kelime yok, ancak Nokia XR20 550 $ ‘a satıldı. Bu nedenle, Nokia XR21’in benzer veya daha ucuz bir fiyatla satışa sunulmasını umuyoruz.

Bir sonraki dayanıklı Nokia telefon yakında geliyor

Teknory