Birden Fazla Instagram Hesabı Nasıl Yönetilir?

Her ay bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, 2022’deki tartışmasız en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Bu nedenle, bugün soru, Instagram hesabınızın olup olmadığı değil, kaç tane olduğudur. Bir sosyal medya yönetim aracı kullanmıyorsanız, sürekli olarak bir profilden diğerine atlamak zorunda olduğunuzda gönderilerin zirvesinde kalmak zor olabilir. Bir gönderi planına nasıl bağlı kalacağınızı ve […]

Birden Fazla Instagram Hesabı Nasıl Yönetilir?

Her ay bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, 2022’deki tartışmasız en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Bu nedenle, bugün soru, Instagram hesabınızın olup olmadığı değil, kaç tane olduğudur.

Bir sosyal medya yönetim aracı kullanmıyorsanız, sürekli olarak bir profilden diğerine atlamak zorunda olduğunuzda gönderilerin zirvesinde kalmak zor olabilir.

Bir gönderi planına nasıl bağlı kalacağınızı ve birden fazla Instagram hesabını mümkün olan en basit şekilde nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Birden Fazla Instagram Hesabı Nasıl Yönetilir?

Birden fazla Instagram hesabını etkili bir şekilde yönetmenin en iyi yolu, bir sosyal medya planlama aracının yardımıdır. Bugün, kullanıcılar bu tür birkaç çözüm arasından seçim yapabilir. Birden fazla Instagram profilini güncel tutmayı kolaylaştıracak en kullanıcı dostu uygulamalardan biri, Daire patlaması.

Circleboom’un Yayınlama Aracı, çeşitli sosyal medya sitelerinde gönderiler oluşturmak ve planlamak için kullanabileceğiniz web tabanlı bir uygulamadır. Uygulama şu anda Instagram, LinkedIn, Facebook, Twitter, Google My Business ve Pinterest’i destekliyor ve yakında TikTok entegrasyonu da gelecek.

Circleboom, Instagram hesapları arasında sürekli geçiş yapma ve yanlış hesapta gönderi paylaşma riskini ortadan kaldırır. Bu araçla, içeriğinizi tek bir tarayıcı penceresinden tasarlayabilecek ve nerede ve ne zaman yayınlamak istediğinizi seçebileceksiniz. İşte Instagram kullanıcıları için Circleboom’un temel özelliklerinden bazıları:

 • Düzenli gönderiler, döngüler ve Makaralar oluşturun – Circleboom ile, Instagram’ın son derece popüler Reels videoları da dahil olmak üzere çeşitli medya türlerini yükleyebilirsiniz.
 • Gönderileri planlayın, sıraya alın veya yayınlayın – Gönderilerinizi tam olarak istediğiniz zaman yayınlayın.
 • Taslakları kaydet – Gönderinizi tek seferde bitirmek zorunda değilsiniz. Taslak olarak kaydedin ve daha sonra geri dönün!
 • İstediğiniz kadar Instagram hesabı ekleyin – Circleboom, çeşitli abonelik planları sunar, böylece tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerde tutabilirsiniz.
 • Gönderileri toplu olarak planlayın – “Yayınla”ya basmadan önce bunları seçerek aynı anda birden fazla hesapta yayınlayın.
 • Yayınlamadan önce yayınları inceleyin – Planlanmış ve sıraya alınmış gönderiler bir takvimde görünecektir. Doğru Instagram hesabında yayınlanacaklarından emin olmak için bunları iki kez kontrol edin.
 • Önceden hazırlanmış şablonları kullanın veya kendinizinkini oluşturun – Instagram gönderilerinizin kesin boyutları hakkında endişelenmeyin. Bir şablon seçin ve hazırsınız.
 • Benzersiz altyazılar ekleyin – Atlıkarıncalar, sosyal medya pazarlamasının kutsal kâsesidir ve Circleboom ile slayt gösterinizdeki her görsele bir başlık ekleyebilirsiniz.
 • Alakalı hashtag’ler oluşturun – Circleboom’dan Instagram hesaplarınızın her biri için hashtag önerileri alın ve araştırma için biraz zaman kazanın.

İşte bu özelliklerden nasıl yararlanacağınız ve tüm Instagram hesaplarınızı verimli bir şekilde nasıl yöneteceğiniz.

Bir Circleboom Hesabı Oluşturun

Sadece bir avuç Instagram hesabınız mı yoksa uğraşmanız gereken çok sayıda mı var? Cevap ne olursa olsun, Circleboom’un abonelik planları arasında size uygun bir çözüm bulacaksınız. Ayrıca ücretsiz olarak bir hesaba kaydolabilir ve kararınızı vermeden önce uygulamanın özelliklerini 14 günlük deneme süresinde deneyebilirsiniz.

Circleboom hesabınızı oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. şuraya git: Circleboom’lar web sitesine gidin ve sağ üst köşedeki “Başlayın” düğmesini tıklayın.
 2. Sosyal medya yönetim aracı için “Yayınla”yı seçin.
 3. Alanları doldurun ve “Hesap oluştur” düğmesine basın.

Instagram Hesaplarınızı Dönüştürün

Instagram hesaplarınızı Circleboom’a bağlamak için birkaç ön koşulu yerine getirmeleri gerekir:

 • Instagram hesaplarınızın profesyonel işletme hesapları olması gerekir.
 • Bir Facebook sayfasına bağlı olmaları gerekir.

Hesaplarınız zaten bu kriterleri karşılıyorsa bir sonraki adıma geçebilir ve bunları Circleboom’a bağlayabilirsiniz. Kişisel Instagram hesabınızı henüz bir işletme hesabına dönüştürmediyseniz, bunu aşağıdaki şekilde yapın:

 1. Açık instagram ve dönüştürmek istediğiniz hesaba geçin.
 2. Sayfanıza erişmek için profil simgenize dokunun.
 3. Biyografinizin altındaki “Profili düzenle”ye basın.
 4. “Profesyonel hesaba geç” bağlantısına dokunun.
 5. “İşletme” seçeneğini belirleyin ve işletmeniz için uygun bir kategori seçin.
 6. Herkese açık işletme bilgilerinizi girin.

İşiniz bittiğinde, Instagram hesabınızı bir Facebook sayfasına bağlayın:

 1. Açık Facebook PC’nizde ve giriş yapın.
 2. “Bağlı Hesaplar”ı seçin.
 3. Ayarlarınızı bulmak için kenar çubuğunda aşağı kaydırın, ardından “Instagram”ı seçin.
 4. “Hesabı Bağla” düğmesine basın ve Instagram hesabınıza giriş yapın.

Instagram’ınızı Circleboom’a Bağlayın

Tüm Instagram hesaplarınızı bu şekilde başarılı bir şekilde işletme hesaplarına dönüştürdükten sonra, onları Circleboom’a bağlayabileceksiniz. İşte adımlar:

 1. Circleboom panonuzu açın.
 2. Ana sayfada “Instagram”a tıklayın.
 3. “Facebook ile Kimlik Doğrula” düğmesine basın.

Bağlamak istediğiniz tüm Instagram hesapları için adımları tekrarlayın.

Gönderi Oluştur

Instagram hesaplarınızı bağladıktan sonra, doğrudan Circleboom kontrol panelinizden bu hesaplara gönderi gönderebileceksiniz. Bir gönderiyi aşağıdaki şekilde oluşturun ve planlayın:

 1. Circleboom kenar çubuğunuzdaki kalem simgesini tıklayın ve “Yeni Gönderi Oluştur”u seçin.
 2. Gönderi göndermek istediğiniz Instagram hesabını veya hesapları seçmek için “Hesap Seçin” altındaki alana basın.
 3. Bağlı hesaplarınız sağ taraftaki bir panelde görünecektir. Tek bir hesap veya birden fazla hesap seçebilirsiniz.
 4. “Bitti”yi tıklayın.
 5. Gönderinizi Circleboom’un yerleşik düzenleyicisini kullanarak tasarlayın.

Altyazınızı metin kutusuna yazabilir ve çeşitli şekillerde medya dosyaları ekleyebilirsiniz. Resminizi veya video dosyanızı doğrudan yükleyin veya tasarımınızın boyutunun ve boyutlarının Instagram yönergelerine uygun olmasını sağlamak için bir Canva şablonu kullanın.

Tasarımınız tamamlandıktan sonra gönderiyi sıranıza ekleyin, planlayın veya uygun düğmeyi kullanarak hemen yayınlayın. Bunu yapar yapmaz, bir sonraki gönderinize başlayabilirsiniz.

Gönderileri bu şekilde oluşturmak ve planlamak, odaklanmanıza ve tüm çalışmalarınızı tek bir yerde yapmanıza olanak tanır. Hesaplarınız arasında günde birkaç kez geçiş yapmak bir yana, hesaplarınızı aktif tutmak için Instagram’ı açmanıza bile gerek kalmayacak.

Planlayın ve Başarılı Olun

Instagram’da algoritmaya karşı kazanmak ancak tutarlı paylaşımlar yapmakla mümkündür. Ancak, ilgilenmeniz gereken birkaç hesabınız olduğunda her gün birden fazla giriş yayınlamak zaman alıcıdır. Circleboom gibi bir sosyal medya yayınlama aracı yardımıyla bu görevi çok daha verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ayrıca birden fazla Instagram hesabınız var mı? Her birinde aktif kalmayı nasıl başarıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory