Birden fazla telefonda WhatsApp: Cihazlarınızı nasıl bağlayabilirsiniz?

Telefonunuzun ekranında WhatsApp’a bakmaktan bıktınız mı? Bunun için bir düzeltme var. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde olmak için harikadır. Ancak telefon ekranları küçük, masaüstü ve tablet ekranları ise büyüktür. İkilem burada yatıyor. Neyse ki, artık birden fazla cihazı aynı WhatsApp hesabına bağlayabilirsiniz. Daha da iyisi, WhatsApp’ı bir […]

Birden fazla telefonda WhatsApp: Cihazlarınızı nasıl bağlayabilirsiniz?

Telefonunuzun ekranında WhatsApp’a bakmaktan bıktınız mı? Bunun için bir düzeltme var.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde olmak için harikadır. Ancak telefon ekranları küçük, masaüstü ve tablet ekranları ise büyüktür. İkilem burada yatıyor. Neyse ki, artık birden fazla cihazı aynı WhatsApp hesabına bağlayabilirsiniz. Daha da iyisi, WhatsApp’ı bir dizüstü bilgisayarda veya tablette kullanmak için artık telefonunuzun internete bağlı olması gerekmiyor.

İşte nasıl çalıştığı.

AYRICA BAKINIZ:

WhatsApp, kaybolan mesajları kaydetmenize izin verir (bir yakalama ile)

WhatsApp’ta cihazlar nasıl bağlanır?

Neye ihtiyacın var
  • akıllı telefon

  • masaüstü

  • dizüstü bilgisayar

  • veya tablet

Aşama 1:
Tarayıcı sitesini veya masaüstü uygulamasını kullanarak bağlamak istediğiniz cihazda WhatsApp’ı açın. Birkaç basit talimat ve daha da önemlisi büyük bir QR kodu görmelisiniz.

Adım 2:
Şimdi iOS veya Android akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın. Uygulamanın ayarlar menüsüne gidin ve “Bağlı Cihazlar”a dokunun.

Aşama 3:
Oradan, “Bir Cihazı Bağla”ya dokunun.

Adım 4:
Telefonunuzun kamerasını diğer cihazın ekranındaki QR koduna doğrultun.

Ve işte! Bilgisayarınızda veya tabletinizde WhatsApp kullanımını etkinleştirdiniz. Elbette telefonunuzda kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak artık istediğiniz zaman o diğer cihazda oturum açabilirsiniz. Hesabınıza bağladığınız cihazları da izlemek istiyorsanız, o “Bağlı Cihazlar” menüsüne geri dönmeniz yeterlidir.

Bu büyük ekran çok daha iyi değil mi?

Teknory