Black Panther 2, gişede Top Gun Maverick’i yenebilecek mi?

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-10T12:14:53 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-10T12:15:03 Kara Panter 2 sinemaları vurmak üzere – ama Wakanda Forever gişede Top Gun: Maverick’i devirecek mi? İşte uzmanların tahminleri. Top Gun: Maverick, 2022’nin en büyük filmi… en azından şimdilik. Bu yılın başlarında dikkat çekici bir tiyatro esintisi sonrasında tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmleri listesinde rahatça […]

Black Panther 2, gişede Top Gun Maverick’i yenebilecek mi?

Yayınlanan: 2022-11-10T12:14:53

Güncellenmiş: 2022-11-10T12:15:03

Kara Panter 2 sinemaları vurmak üzere – ama Wakanda Forever gişede Top Gun: Maverick’i devirecek mi? İşte uzmanların tahminleri.

Top Gun: Maverick, 2022’nin en büyük filmi… en azından şimdilik. Bu yılın başlarında dikkat çekici bir tiyatro esintisi sonrasında tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmleri listesinde rahatça oturuyor.

Hiçbir şey özellikle yaklaşmadı: Jurassic World Dominion 1 milyar doları aştı, sadece; Doctor Strange 2 ve Minions: The Rise of Gru milyar dolarlık kulübe girmeyi başaramadı; ve bir sonraki en yakın mesafeler 700 milyon dolar aralığında.

Sonunda yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Black Panther 2 ile ciddi bir rakibi var – ama Wakanda Forever gişede Top Gun: Maverick’i yenebilecek mi?

Kara Panter 2 gişe tahminleri

Black Panther 2’nin açılış haftasında 365 milyon dolar kazanması bekleniyorgişe tahminlerine göre Çeşitlilik ve Gişe Profesyoneli.

Sadece ABD’de, Box Office Pro’nun üç günlük hafta sonu boyunca 192 milyon dolarlık bir bahse girmesiyle devam filminin 185 milyon ila 200 milyon dolar arasında bir komisyon alacağı tahmin ediliyor.

Yurtdışında 180 milyon dolar daha, 20 milyon dolar al ya da ver, Black Panther 2, Spider-Man: No Way Home ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın 568 milyon dolar ve 429 dolara açılmasından sonra, küresel kısıtlamalardan bu yana üçüncü en büyük açılışa sahip olacak. sırasıyla milyon.

Ayrıca Top Gun: Maverick’in dünya çapında 248 milyon dolarlık açılış hafta sonunu da yenecekti – peki ya dünya çapındaki toplam hasılatı? 2018’in Kara Panter’i 1.3 milyar dolarla bitirdi, ancak kendi rekorunu kıracak kilometreye sahip mi?

Potansiyel orada. Kuşkusuz, hem MCU hem de genel olarak kültür üzerindeki etkisi açısından yılın en büyük Marvel sürümü ve yörüngesi, başrol yıldızlarından birinin ölümünün ardından piyasaya sürülen Hızlı ve Öfkeli 7’yi yansıtabilir.

Ancak ufukta bir titan var: Avatar: The Way of Water, James Cameron’ın dünyanın en büyük gişe kralı filminin devamı, hala bugüne kadarki en yüksek hasılat yapan film. Black Panther 2’nin Çin’de de çıkış tarihi yok, Avatar ise Çin’in gişesine hakim oldu.

Black Panther 2, Top Gun: Maverick’i yenebilecek mi?

Dürüst cevap: belki, ama pek olası değil.

Kara Panter 2 milyar doları aşacak, ancak selefinin gişe rekorlarına ulaşma şansı zaten zayıf – ve Top Gun: Maverick’i yenmek için 150 milyon dolara daha ihtiyacı var.

Şubat 2018’de vizyona giren ve yılın daha az rekabetçi bir döneminde sinemalarda çok popüler olan orijinal Black Panther’i akılda tutmakta fayda var. Marvel, bu kez ABD ve Avatar 2’deki ödül sezonu yarışmacılarıyla dolu olan tatil sezonunu hedefliyor.

Kara Panter 2 muhtemelen yılın en yüksek hasılat yapan yerel hafta sonunu yakalayacak, ancak dünya çapındaki hasılat için 2022 tacını alıp almayacağı henüz belli değil.

Black Panther: Wakanda Forever 11 Kasım’da vizyona giriyor. İncelememizi buradan okuyabilir ve haberimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz.

Teknory