Bloglar için en iyi Squarespace şablonları 2022

Editörün notu: Son zamanlarda Squarespace ilan edildi Squarespace Refresh, yıllık yeni özellik ve güncelleme sürümü (videodan para kazanma ve özel satış araçları dahil). Önümüzdeki haftalarda ek bilgilerle bu içeriği güncelleyeceğiz. Blogunuz ekmeğiniz ve tereyağınızsa, iyi bir web sitesinde pişirildiğinden emin olsanız iyi olur. Gönderileri kategorize edebilmek, gezinmesi kolay bir şekilde düzenleyebilmek ve göz alıcı görüntülerle […]

Bloglar için en iyi Squarespace şablonları 2022

Editörün notu: Son zamanlarda Squarespace ilan edildi Squarespace Refresh, yıllık yeni özellik ve güncelleme sürümü (videodan para kazanma ve özel satış araçları dahil). Önümüzdeki haftalarda ek bilgilerle bu içeriği güncelleyeceğiz.

Blogunuz ekmeğiniz ve tereyağınızsa, iyi bir web sitesinde pişirildiğinden emin olsanız iyi olur. Gönderileri kategorize edebilmek, gezinmesi kolay bir şekilde düzenleyebilmek ve göz alıcı görüntülerle metin duvarlarını yıkabilmek, okuyucuların ilgisini canlı tutmak için olmazsa olmazlardır. (Siteniz arama motorları için optimize edilmemişse, muhtemelen ilk etapta okuyucularınız bile olmayacaktır.)

Kare boşluk(yeni bir sekmede açılır) kodlama bilgisi kırıntısı olmadan güzel, işlevsel bir site oluşturmayı hızlı ve kolay hale getiren sürükle ve bırak sayfa tasarım araçlarına sahip yüzlerce hazır şablonu sayesinde birçok blog yazarı için gidilecek web sitesi oluşturucusudur. . Daha da iyisi, bu şablonların tümü SEO amaçları için mobil cihazlar için optimize edilmiştir, böylece okuyuculara nerede olurlarsa olsunlar ulaşabilirsiniz.

Daha önce de yazdığımız gibi, bir Squarespace sitesini çalışır duruma getirmenin en zor yanı gerçekten bir şablon üzerinde karar kılmaktır; web sitesi metriklerinden SSL güvenliği, e-ticaret araçları ve video depolama, platformun kendisi teknik ayrıntılarla ilgilenir, böylece tutkunuz olan projenize odaklanabilirsiniz. Aşağıda, Mashable’ın blogunuz için doğru Squarespace şablonunu seçme kılavuzunu (artı 2022’deki mevcut favorilerimizden bir seçki) bulacaksınız.

Squarespace şablonu nedir?

Platforma göre bir Squarespace şablonu/teması, “sitenizin tasarımına ilham vermeye yardımcı olacak bir başlangıç ​​noktası” olarak hizmet etmesi amaçlanan önceden hazırlanmış bir demo web sitesidir. destek Merkezi. Çoğunlukla olduğu gibi tutmakta veya farklı içerik bloklarıyla (metin ve galeriler gibi) ve kişiselleştirilmiş marka öğeleriyle (yazı tipleri ve renkler gibi) baştan aşağı özelleştirmekte özgürsünüz. Her iki durumda da, aralarından seçim yapabileceğiniz 234 tane olduğu gerçeği, bitmiş sitenizin başka birininki gibi görünme şansının son derece düşük olduğu anlamına gelir.

AYRICA BAKINIZ:

Yazarlar için en iyi 25 podcast

Squarespace sürüm 7.0 ve 7.1, platformun şu anda kullanımda olan iki yinelemesidir ve her biri şablonları biraz farklı şekilde ele alır:

  • Sürüm 7.0 91 seçeneğini “aileler” halinde organize eder(yeni bir sekmede açılır)“; her aile, aynı temel yapıya, kurallara ve benzersiz stil öğelerine (ör. Salamura ailesi‘s paralaks kaydırma etkisi, örneğin). Birçok Squarespace gazisi bu sürümü tercih ediyor çünkü gelişmiş tasarım özelliklerinden bazıları sürüm 7.1’de hala mevcut değil, ancak daha yeni kullanıcılar bu sürümü esnek bulamayabilir.

  • 2020’nin başlarında piyasaya sürülen, Sürüm 7.1 aile sınıflandırmasını kaldırdı ve 143 şablonunun tümüne aynı temel biçimlendirme ve özellikleri verdi. Sürüm 7.0’ın şablonlarından biraz daha çerez kesicidirler, ancak aralarında geçiş yapmak çok daha kolaydır ve bunu yaparken herhangi bir içeriği kaybetme riskiniz yoktur. Sürüm 7.1 siteleri ayrıca Fluid Engine ile oluşturulma seçeneğine de sahiptir.(yeni bir sekmede açılır)Sezgisel bir ızgara sistemi ve daha esnek mobil düzen seçenekleriyle birlikte gelen Squarespace’in yeni nesil içerik düzenleyicisi.

Onun teknik olarak mümkün Squarespace’in her iki sürümü arasında geçiş yapabilirsiniz, ancak bunun tam bir yeniden yapılandırma gerektireceğini ve sitenizin arama sıralamasını etkileyebileceğini unutmayın. (Profesyonel ipucu: Squarespace’in 14 günlük ücretsiz denemesinden yararlanın(yeni bir sekmede açılır) hangisinin sizin için doğru olduğundan emin değilseniz.)

Squarespace ne tür blog araçları sunuyor?

Squarespace, bir çok sayıda ayar sitenin hangi sürümünü çalıştırıyor olursanız olun blogunuzun arka ucunda. Bu şunları içerir:

Squarespace’in blog rehberine göz atın(yeni bir sekmede açılır) Bu ayarların etkin bir şekilde nasıl kullanılacağına ilişkin ipuçları ve en iyi uygulamalar için.

Blog yazmak için bir Squarespace şablonunu nasıl seçersiniz?

Squarespace’in Şablonlar sekmesi(yeni bir sekmede açılır) kitaplığını Çevrimiçi Mağaza, Portföy, Üyelikler, Planlama, Tek Sayfa ve evet dahil olmak üzere türe göre sıralamanıza olanak tanır, Blog. (Yemek, Seyahat ve Moda gibi konulara göre sıralayarak seçeneklerinizi daha da daraltabilirsiniz.) Ancak bir şablonun resmi olarak bir Blog olarak kategorize edilmemesi, onun bir blog olarak çalışmayacağı anlamına gelmez. özelleştirme; teknik olarak bir Blog Sayfası ekleyebilirsiniz(yeni bir sekmede açılır) arka uçta sadece birkaç tıklama ile herhangi bir şablona.

Şablonlar arasında seçim yapmakta sorun yaşıyorsanız, Squarespace, demo içeriğine odaklanmak yerine “size hitap eden belirli renkler ve düzenler” üzerinde arama yapmanızı önerir. Bununla birlikte, “sitenizin nasıl görünmesini istediğinize zaten yakın olan bir tasarımla başlamayı daha kolay bulabilirsiniz” diye ekliyor. İşte bir örnek:


Kredi: Squarespace / Mashable kompozit

Mérida’nın olduğunu görebilirsiniz.(yeni bir sekmede açılır) şablon (solda), raftan hemen blog yazmaya uygun dergi tarzı bir düzene sahipken, Maca(yeni bir sekmede açılır) (sağda), blog sayfasını öne ve ortaya getirmek için e-ticaret öğelerinin karıştırılması veya kaldırılması gerekecek. Elbette her ikisinden de harika görünen bir site elde edebilirsiniz, ancak bu özel amaç için biri diğerinden çok daha fazla kurcalama gerektirecektir.

Squarespace, bloglar için WordPress’ten daha mı iyi?

Web sitesi oluşturucuları araştırmaya başladığınızda “Squarespace’e karşı WordPress” tartışması çokça gündeme gelecektir. Bloglar söz konusu olduğunda kesin bir kazanan yoktur, ancak aşağıdaki soruları yanıtlamak kararınızı kolaylaştıracaktır:

  • Ücretsiz bir web sitesi ister misiniz? Seçmek wordpress.

  • Dakikalar içinde kurabileceğiniz süper basit bir web sitesi ister misiniz? Seçmek wordpress.

  • Pek çok yerleşik özelliği ve teknik desteği olan hepsi bir arada bir paket mi istiyorsunuz? Seçmek Kare boşluk.

  • Blogunuz görsel ağırlıklı mı? Seçmek Kare boşluk.

  • Bir şey mi satıyorsun? Seçmek Kare boşluk.

  • Blogunuzun tasarımını zaman zaman değiştirmeyi planlıyor musunuz? Seçmek Kare boşluk (özellikle sürüm 7.1).

  • Güçlü özelliklerle tamamen özel bir blog oluşturmak isteyen uzman bir programcı (veya bir programcı tutmaya istekli biri) misiniz? eklentiler ve premium temalar? Seçmek wordpress.

Squarespace’i denemeye karar verdiyseniz – iyi bir seçim – farklı blog türleri için gerçekten iyi çalışabilecek dokuz şablonu hemen keşfetmek için kaydırmaya devam edin.

Not: Önerilerimizin çoğu Squarespace 7.1 sürümündendir, ancak 7.0 sürümünden öne çıkmaya devam eden birkaç seçeneği serpiştirdik. Şablonlar buna göre etiketlenmiştir.

Teknory