Bu deneysel AI uygulaması, fikirlerinizi müziğe dönüştürmenize izin verecek

TL;DR MusicLM, metin istemlerine dayalı olarak şarkılar üreten bir AI uygulamasıdır. Uygulama, bir istemden iki şarkı oluşturur. Deneysel yapay zeka aracını denemek için hemen herkes kaydolabilir. Yapay zeka, görüntü oluşturmaktan arama motorlarını geliştirmeye kadar, bugünlerde neredeyse baktığınız her yerde. Yeni bir deneysel AI uygulaması, fikirlerinizi müziğe dönüştürmeyi vaat ettiğinden, artık müzik bir sonraki sınır gibi […]

Bu deneysel AI uygulaması, fikirlerinizi müziğe dönüştürmenize izin verecek

TL;DR

  • MusicLM, metin istemlerine dayalı olarak şarkılar üreten bir AI uygulamasıdır.
  • Uygulama, bir istemden iki şarkı oluşturur.
  • Deneysel yapay zeka aracını denemek için hemen herkes kaydolabilir.

Yapay zeka, görüntü oluşturmaktan arama motorlarını geliştirmeye kadar, bugünlerde neredeyse baktığınız her yerde. Yeni bir deneysel AI uygulaması, fikirlerinizi müziğe dönüştürmeyi vaat ettiğinden, artık müzik bir sonraki sınır gibi görünüyor.

İçinde Blog, Labs Ürün Müdürü Kristin Yim ve Google Research Ürün Müdürü Hema Manickavasagam, MusicLM için kayıtların başladığını duyurdu. Deneysel bir araç olarak tanımlanan uygulama, yazılı komutları müziğe dönüştürebiliyor. Örneğin, “Akşam yemeği partisi için duygulu caz” istemini yazmak tam da bunu üretecektir.

Konsept, Google’ın veya Microsoft’un sohbet robotlarının çalışma şeklinden pek farklı değil. Alana bir şey yazarsınız ve yapay zeka bir sonuç üretir.

Bloga göre MusicLM metin istemlerini alıyor ve bir şarkının iki versiyonunu sunuyor. Kullanıcılar daha sonra her iki versiyonu da dinleyebilir ve kulağa en iyi gelene bir ödül verebilir. Bunun, AI modelinin müzik üretme yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olduğu bildiriliyor. Bu aracın neler yarattığına dair birkaç örneği aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Diğer AI uygulamalarında olduğu gibi, böyle bir aracın kullanılmasının sanatçılara zarar vermek için kullanılabileceğine dair endişeler var. Ancak Google, müzisyenlerle çalışarak ve “bu teknolojinin yaratıcı süreci nasıl güçlendirebileceğini görmek için atölye çalışmaları düzenleyerek” aracı “sorumlu bir yenilik” haline getirmeye çalıştığını iddia ediyor.

İlk olarak Ocak ayında duyurulan bu özelliği herkes web, Android veya iOS üzerinde AI Test Kitchen’da deneyebilir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, yapmanız gerekecek üye olmak ve bir bekleme listesine katılın.

Bu deneysel AI uygulaması, fikirlerinizi müziğe dönüştürmenize izin verecek

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow