Bu iğrenç numara, Pixel 7 parmak izi tarayıcıyı daha güvenilir hale getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Bir Redditor, kuru parmaklarla Pixel telefonların kilidini açmak için korkunç bir çözüm buldu. Kullanıcı, burnunuzun kenarını silmenizi ve ardından telefonunuzun kilidini açmanızı önerir. Google Pixel 7 serisi, Pixel 6 serisinden daha güvenilir bir parmak izi tarama deneyimi sunar. Bazı Pixel 7 sahipleri, tarayıcının hala hatalı olduğunu düşünüyor, ancak yeni, […]

Bu iğrenç numara, Pixel 7 parmak izi tarayıcıyı daha güvenilir hale getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir Redditor, kuru parmaklarla Pixel telefonların kilidini açmak için korkunç bir çözüm buldu.
  • Kullanıcı, burnunuzun kenarını silmenizi ve ardından telefonunuzun kilidini açmanızı önerir.

Google Pixel 7 serisi, Pixel 6 serisinden daha güvenilir bir parmak izi tarama deneyimi sunar. Bazı Pixel 7 sahipleri, tarayıcının hala hatalı olduğunu düşünüyor, ancak yeni, kaba bir geçici çözüm işinize yarayabilir.

Redditor No-Fondant-8757 (s/t: Android Polisi) kayıt edilmiş Birkaç hafta önce Pixel 7 parmak izi tarayıcı, parmakları çok temiz ve kuruysa asla çalışmaz. Ellerini yıkadıktan, duş aldıktan veya yüzdükten sonra tarayıcının daha az doğru olduğuna özellikle işaret ettiler.

Redditor, taramadan önce parmaklarını burnunun yan tarafına silmenin daha güvenilir bir parmak izi tarama deneyimi sağladığını keşfetti. Bu iddia birkaç kullanıcı tarafından tekrarlandı. takip dizisi, bazıları da benzer sonuçlar için parmaklarını alnına veya kafa derisine sildiğini belirtiyor. Diğerleri ayrıca, gelişmiş tarama güvenilirliği için hem ıslak hem de kuru parmakları kaydetmenizi önerir.

Pixel 7 Pro tarayıcımda kuru parmaklarla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, ancak ipucu en az birinde işe yarıyor gibi görünüyor Android Yetkilisi takım üyesi.

Bu yaklaşım neden işe yarar?

Google Piksel 7 kilit ekranı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Pixel 7 serisi, doğrulama için parmak izinizi etkili bir şekilde görmesi gereken optik tabanlı bir ekran içi parmak izi sensörü kullanır. Ama araştırma öneriyor parmak izinizin belirli bölümleri daha sert olabileceğinden ve tarayıcıyla tutarlı, iyi temas sağlayamayacağından, kuru parmaklar bazı optik tabanlı tarayıcılarda sorun olabilir. Karşılaştırıldığında, nemlendirilmiş parmaklar daha esnek parmak izi çıkıntılarına sahip olabilir.

Galaxy S23 serisi gibi ultrasonik parmak izi tarayıcılara sahip telefonların bu sorundan etkilenip etkilenmeyeceğinden emin değiliz, çünkü bu tarayıcılar kayıtlı baskıları doğrulamak için ses dalgalarını kullanır. Bununla birlikte, bu ipucunun optik tabanlı parmak izi tarayıcılara sahip diğer telefonlarda çalışması mantıklıdır.

Parmaklarınız kuruyken Pixel’inizde tarama sorunları oluyor mu?

15 oy

Google’a bu iddiaları sorduk ve bir yanıt alırsak/aldığımızda makaleyi güncelleyeceğiz. Ancak şirket daha önce ekran içi parmak izi sensörünün kuru parmaklarla düzgün çalışmaması sorununu ele almıştı.

Şirket, “Aşırı kuru parmaklarınız varsa, parmak izinizi nemlendirin veya yeniden kaydedin” diye açıklıyor. Destek sayfası. Bu kesinlikle telefonunuzun ekranına burnunuzu veya alın yağınızı silmekten daha hijyenik bir yaklaşımdır.

Bu iğrenç numara, Pixel 7 parmak izi tarayıcıyı daha güvenilir hale getiriyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow