Bu iPhone Güncelleme Hilesi, Apple Tarafından Sinir bozucu Bir Şekilde Gizlendi

DVKi/Shutterstock En azından birkaç aydır bir iPhone’a sahip olan herkes muhtemelen bir iOS Güncellemesi yapmak zorunda kalmıştır – veya en azından telefonlarının otomatik olarak bir güncelleme indirip kurmasını beklemiştir. Arada bir Apple, güvenlik açıklarını kapatmak, yeni özellikler eklemek ve başka türlü yazılımda genel iyileştirmeler yapmak için kaçınılmaz olarak mevcut mobil işletim sistemini yineleyecektir. Ancak, iOS […]

Bu iPhone Güncelleme Hilesi, Apple Tarafından Sinir bozucu Bir Şekilde Gizlendi

En azından birkaç aydır bir iPhone’a sahip olan herkes muhtemelen bir iOS Güncellemesi yapmak zorunda kalmıştır – veya en azından telefonlarının otomatik olarak bir güncelleme indirip kurmasını beklemiştir. Arada bir Apple, güvenlik açıklarını kapatmak, yeni özellikler eklemek ve başka türlü yazılımda genel iyileştirmeler yapmak için kaçınılmaz olarak mevcut mobil işletim sistemini yineleyecektir.

Ancak, iOS güncellemeleriniz üzerinde Yazılım Güncelleme menüsünün inandığınızdan daha fazla kontrole sahip olduğunuzu biliyor muydunuz? Gibi thatvirtualboy işaret etti Mastodon’daki bir gönderide, yazma imlecini metniniz boyunca sürüklemek için iPhone’un klavyesindeki boşluk çubuğuna dokunup basılı tutabilmek kadar yaygın olarak biliniyor.

Görünüşe göre, bir iOS güncelleme indirme ve kurulumunu başlatmanın yanı sıra, telefonunuza işlemi daha sonra gerçekleştirmesini de söyleyebilirsiniz. Ya da sadece indirmeyi başlatabilir ve hazır olana kadar herhangi bir şeyi yüklemeye devam edebilirsiniz (örneğin, gününüz sona eriyor, yatacaksınız, vb.).

İşte hile

Bunu başarmak için önce iPhone’unuzun Ayarlarına gitmeniz ve otomatik güncellemelerin kapalı olduğundan emin olmanız gerekir, aksi takdirde telefon her şeyi kendi başına yapacak ve yapabileceğiniz tüm seçimleri atlayacaktır.

  1. Ayarlar uygulamasını açın (dişliye benziyor), ardından aşağı kaydırın ve Genel’i seçin.
  2. Genel menüsünde, Yazılım Güncelleme’yi seçin (en üste yakındır).
  3. Oradan, Otomatik Güncellemeler’i seçin ve iOS Güncellemelerini İndir’i kapatın.
  4. Güvenlik Yanıtları ve Sistem Dosyaları için otomatik güncellemeleri de kapatabilirsiniz, ancak bu, manuel iOS güncellemelerini etkilemez ve devre dışı bırakmanızı önerdiğimiz bir şey değildir.

Artık iOS’u manuel olarak güncelleyebildiğinize göre, indirmenizi seçme zamanı:

  1. Ayarlar uygulamasını açın ve Genel’i seçin, ardından Yazılım Güncelleme’yi seçin.
  2. Yazılım Güncelleme ekranında, İndir ve Yükle’ye dokunun ve basılı tutun (yalnızca dokunmayın).
  3. İki yeni seçenek içeren bir açılır menü görünecektir: Yalnızca İndir veya Bu Gece İndir ve Yükle.
  4. Yeni iOS güncellemesini indirmek (ancak yüklememek) için Yalnızca İndir’i seçin.
  5. Telefonunuzun güncellemeyi günün ilerleyen saatlerinde kendi kendine gerçekleştirmesini sağlamak için Bu Gece İndir ve Yükle’yi seçin.
  6. Hangi seçeneği seçerseniz seçin (İndirin ve Yükleyin, Yalnızca İndirin veya Bu Gece İndirin ve Yükleyin), iPhone’unuzun parolasını girmenizin isteneceğini unutmayın.

Teknory