Bu Yeni VR Teknolojisi Kanser Tedavisinin Geleceğini Değiştirebilir

Tümörler, kanser ameliyatını bu kadar zorlaştıran oldukça karmaşık büyümelerdir. Bununla birlikte doktorlar, VR kullanarak hastalığın bir tablosuna veya röntgenine güvenmek yerine bir hastanın tümörünün dijital versiyonlarını keşfedebilir. Ile konuşmak ITV HaberleriCambridge Üniversitesi’nin IMAXT Laboratuvarı’nın baş video oyun tasarımcısı Own Harris şunları söyledi: “Farklılıkları fark etmek, özellikleri fark etmek, tuhaflıkları fark etmek, bir elektronik tabloya baktığınız […]

Bu Yeni VR Teknolojisi Kanser Tedavisinin Geleceğini Değiştirebilir

Tümörler, kanser ameliyatını bu kadar zorlaştıran oldukça karmaşık büyümelerdir. Bununla birlikte doktorlar, VR kullanarak hastalığın bir tablosuna veya röntgenine güvenmek yerine bir hastanın tümörünün dijital versiyonlarını keşfedebilir. Ile konuşmak ITV HaberleriCambridge Üniversitesi’nin IMAXT Laboratuvarı’nın baş video oyun tasarımcısı Own Harris şunları söyledi: “Farklılıkları fark etmek, özellikleri fark etmek, tuhaflıkları fark etmek, bir elektronik tabloya baktığınız zamana göre gerçekten bir şeyin içindeyken çok daha kolay. veya bir fotoğraf. Belirli bir hücre tipinin bir kan damarının veya bir süt kanalının yanında nasıl olabileceğini görebilirsiniz ve bu, bir hastanın gelecekteki prognozu için önemli olabilir.”

Tümörler, VR programında “renkli nokta matrisi” olarak görüntülenir. Farklı türde kanser hücreleri vardır ve tek tek renkler, doktorların bunları ve bölgede bulunan diğer doku türlerini ayırt etmesine olanak tanır. Doktorlar yeni bir bakış açısına ve modelle etkileşim kurma becerisine sahip olacağından, standart yöntemlere kıyasla daha doğru teşhisler koyabilecek ve daha iyi bir tedavi süreci önerebilecekler. Programın finansmanı, ortak finansman platformları Cancer Grand Challenges aracılığıyla önde gelen iki kanser hayır kurumu, Cancer Research UK ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli Ulusal Kanser Enstitüsünden geldi.

Teknory