Bugünün Wordle Yanıtı #535 – 6 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#535 – 6 Aralık 2022) çözümü kehribar rengidir. Çoğunlukla süs eşyası yapımında kullanılan sert, sarımsı veya kahverengimsi yarı saydam fosil reçinesidir. Merriam Webster). Zümrüt, adını orijinal mineralin renginden alan bir renk olduğu gibi, renk de adını orijinal maddeden alır. Kelimenin kendisi, ispermeçet balinalarının bağırsaklarında oluşan donuk, mumsu bir madde olan “ambre grice” […]

Bugünün Wordle Yanıtı #535 – 6 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#535 – 6 Aralık 2022) çözümü kehribar rengidir. Çoğunlukla süs eşyası yapımında kullanılan sert, sarımsı veya kahverengimsi yarı saydam fosil reçinesidir. Merriam Webster). Zümrüt, adını orijinal mineralin renginden alan bir renk olduğu gibi, renk de adını orijinal maddeden alır.

Kelimenin kendisi, ispermeçet balinalarının bağırsaklarında oluşan donuk, mumsu bir madde olan “ambre grice” veya “ambergris” veya “gri amber” olan Eski Fransızca ve Ortaçağ Latincesindeki bir ifadeden ve Arapça “anbar” dan gelmektedir. “Amberden yapılmış bir parfüm anlamına gelir. Muhtemelen bağırsak maddesi ile bugün kehribar olarak bildiğimiz güzel sarı renk arasındaki bağlantının ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Biz de öyleydik. etimoloji belirsiz olduğunu söylüyor, ancak muhtemelen ikisinin de deniz kıyısına vurmuş halde bulunmasından kaynaklanıyor.

Bugün kodu, günün ortalamasından iki adım daha hızlı üç denemede kırdık. Bugünkü Wordle için başlangıç ​​tahminimiz olan “ruj”, 233 kelime dışında hepsini eledi ve ikincisi, “sonra” bunu altıya indirdi. Şanslı bir üçüncü tahminde bulunduk ve umarız daha da iyisini yaparsınız. Eğlenceyi uzatmak istiyorsan Wordle gibi daha fazla oyun burada.

Teknory