Bugünün Wordle Yanıtı #541 – 12 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#541 — 12 Aralık 2022) çözümü geçerlidir. Wordle’ın cevap havuzundaki çoğu kelime gibi, kelime de Eski Fransızca “aploiier” e kadar uzanır, bu da uygulamak, kullanmak veya eklemek anlamına gelir ve aynı zamanda Modern Fransızca “appliquer” kelimesinin köküdür. Ayrıca, Latince’de bir şeye katılmak, onunla bağlantı kurmak veya kendini bir şeye adamak anlamına gelen […]

Bugünün Wordle Yanıtı #541 – 12 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#541 — 12 Aralık 2022) çözümü geçerlidir. Wordle’ın cevap havuzundaki çoğu kelime gibi, kelime de Eski Fransızca “aploiier” e kadar uzanır, bu da uygulamak, kullanmak veya eklemek anlamına gelir ve aynı zamanda Modern Fransızca “appliquer” kelimesinin köküdür. Ayrıca, Latince’de bir şeye katılmak, onunla bağlantı kurmak veya kendini bir şeye adamak anlamına gelen “applicare” köküne de sahiptir (aracılığıyla). etimoloji).

Dün olduğu gibi bulmacayı üç denemede çözdük. Bugünlerde çoğunlukla olduğu gibi şanssız bir başlangıç ​​yaptık. Açılış kelimemiz beyaz, 564 olası cevap kelimesi bıraktı, ancak yüksek sesle devam eden kelime sadece üçe indirdi. Bu, üçüncü denemede tüm karoları yeşile çevirmek için yeterli bilgiyi ortaya çıkardı. Serinin devam etmesini ve bulmacayı daha hızlı çözmek için bu makaleyi yeterince erken bulmanızı umuyoruz. Ve başka bir bulmaca için yarını beklemek istemiyorsanız işte Wordle gibi eğlenceyi uzatan diğer oyunlar.

Teknory