Bugünün Wordle Yanıtı #556 – 27 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Wordle #556 için cevap “apartman dairesi” dir. Küçük, çok aileli bir konut binası olan, yaygın olarak kabul edilen kısa kat mülkiyeti biçimidir. Bazıları bir apartman dairesini küçük bir apartman olarak düşünebilir, ancak bireyler, aynı genel yapıyı paylaşan başka herhangi birinden bağımsız olarak kompleksin kendi kısmına sahip olabilir. Apartman dairelerinde en az 2-4 ayrı birim olabilir, […]

Bugünün Wordle Yanıtı #556 – 27 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Wordle #556 için cevap “apartman dairesi” dir. Küçük, çok aileli bir konut binası olan, yaygın olarak kabul edilen kısa kat mülkiyeti biçimidir. Bazıları bir apartman dairesini küçük bir apartman olarak düşünebilir, ancak bireyler, aynı genel yapıyı paylaşan başka herhangi birinden bağımsız olarak kompleksin kendi kısmına sahip olabilir. Apartman dairelerinde en az 2-4 ayrı birim olabilir, ancak teknik olarak üst sınır yoktur. Bazıları daire özelliklerinden ayırt edilemez.

Göre etimolojik araştırma, “kat mülkiyeti” kelimesi Latince kökenlidir ve teknik olarak “birlikte” anlamına gelen “com” ve tipik olarak mülkiyete atıfta bulunan mülkiyet ve kontrol anlamına gelen “dominion” kök kelimesiyle başlar. Hakimiyetin kökü, özellikle proto-Hint-Avrupa’daki ev anlamına gelen “dem” köküne kadar gider.

Bir apartman dairesi size bir apartmanda sahip olduğunuzdan (genellikle kiraladığınız) daha fazla kontrol ve eşitlik sağlar, ancak kendi evinize sahip olacağınız kadar değil. Çoğu durumda, tüm binayı satmak için diğer sakinlerle anlaşmanız gerekir, ancak kendi payınızı diğerlerinden bağımsız olarak da satabilirsiniz.

Teknory