Bugünün Wordle Yanıtı #569 – 9 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının cevabı “peri” dir. Genellikle yeşil giyinmiş küçük, gececi, elf benzeri bir ruh olan İngiliz folklorundan kaynaklanır. Pixie’ler oldukça yaramazdır ve gezginlere yanlış yön vermek veya genç bakireleri ürkütmek gibi yaramaz maskaralıklarla tanınırlar (üzerinden Britanya). “Pixie” kelimesinin kökeni büyük ölçüde bilinmemektedir, ancak etimoloji bunun muhtemelen “küçük peri” anlamına gelen İsveççe […]

Bugünün Wordle Yanıtı #569 – 9 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının cevabı “peri” dir. Genellikle yeşil giyinmiş küçük, gececi, elf benzeri bir ruh olan İngiliz folklorundan kaynaklanır. Pixie’ler oldukça yaramazdır ve gezginlere yanlış yön vermek veya genç bakireleri ürkütmek gibi yaramaz maskaralıklarla tanınırlar (üzerinden Britanya). “Pixie” kelimesinin kökeni büyük ölçüde bilinmemektedir, ancak etimoloji bunun muhtemelen “küçük peri” anlamına gelen İsveççe “pyske” kelimesiyle ilişkili olduğuna dikkat çekiyor.

Peter Pan’ı izlediyseniz, “peri” kelimesinden bahsettiğinizde muhtemelen aklınıza gelen ilk isim, yardımcısı Tinker Bell’dir. Kedi insanları da bu kelimeyi bir tür evcil kedi cinsi olarak tanırlar.

Dün ve bir önceki gün olduğu gibi bugün de yapbozu üç tahminde tamamladık, yani üç denemelik resmi bir zafer serimiz var! Şansımızın çoğunu, olası cevapları yalnızca üç denemede tombala kelimesini bilemeye yetecek kadar daraltan stratejik başlangıç ​​tahminimiz “elveda”ya borçluyuz. Umarız daha da iyi şanslar elde edersiniz!

Teknory