Bugünün Wordle Yanıtı #574 – 14 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız Kelime: “koala” Eşsiz bir kelime ve tarif ettiği hayvanlar da bir o kadar özel. İlginç bir kanıt da şudur: koalaların parmak izleri vardırve primatlar dışında bunlara sahip olan tek hayvan onlar. Ayrıca burunlarında, yaban hayatı biyologlarının onları tanımlamasına ve izlemesine yardımcı olan benzersiz desenleri vardır. Koalalar çoğunlukla okaliptüs ağaçlarında yaşarlar […]

Bugünün Wordle Yanıtı #574 – 14 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız Kelime: “koala” Eşsiz bir kelime ve tarif ettiği hayvanlar da bir o kadar özel. İlginç bir kanıt da şudur: koalaların parmak izleri vardırve primatlar dışında bunlara sahip olan tek hayvan onlar. Ayrıca burunlarında, yaban hayatı biyologlarının onları tanımlamasına ve izlemesine yardımcı olan benzersiz desenleri vardır. Koalalar çoğunlukla okaliptüs ağaçlarında yaşarlar ve ağacın oldukça zehirli olan yapraklarında yaşarlar. Sindirim sistemleri, yetersiz besinleri bu diyetten ayırmakta zorlanırlar ve bu, koalaların yemeklerinden yalnızca küçük bir miktar enerji aldıkları anlamına gelir. Bu yüzden çok uyuyorlar. Ortalama olarak, günde 18 ila 22 saati sadece uyuklayarak geçiriyorlar (aracılığıyla avustralya.com) .

Koalalar oyuncak ayılara benzedikleri için birçok kişi onlara “koala ayısı” der ama bu yanlış bir isimdir. Bir koala, bir tür ayı değil, basitçe bir koaladır. Ayılar memelidir, yani yavrularını doğumdan önce rahimde tamamen büyütürler. Koalalar keseli hayvanlardır, yani yavruları olgunlaşmamış olarak doğarlar ve tıpkı kanguru ve wombatlar gibi annenin kesesinde, rahmin dışında gelişirler. Baba şakalarına karşı bir eğiliminiz varsa veya onların şanssız seyircisiyseniz, muhtemelen ünlü koala şakasını duymuşsunuzdur, “koalalar neden ayı sayılmaz? Çünkü koalalaştırmalarla tanışmazlar!” (Bu gerçek bir inilti.)

Bulmacayı dünden bir fazla olmak üzere dört tahminde çözdük ama umarız daha iyisini yaparsınız. Her zamanki gibi, eğlenceyi sürdürmek istiyorsanız işte Wordle gibi daha fazla oyun.

Teknory