Bugünün Wordle Yanıtı #622 – 3 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız çözüm “squat”. Bu kelime, en çok derin koltukları tekrar eden egzersiz rutini için kullanılan terim olarak popülerdir, ancak pek aşina olmadığınız başka anlamları da vardır. Örneğin, İngilizler bu kelimeyi kaçakçılar veya serbest yükleyiciler tarafından işgal edilen boş bir ev veya binayı tanımlamak için kullanırlar. Merriam Webster. Aynı zamanda argo da […]

Bugünün Wordle Yanıtı #622 – 3 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız çözüm “squat”. Bu kelime, en çok derin koltukları tekrar eden egzersiz rutini için kullanılan terim olarak popülerdir, ancak pek aşina olmadığınız başka anlamları da vardır. Örneğin, İngilizler bu kelimeyi kaçakçılar veya serbest yükleyiciler tarafından işgal edilen boş bir ev veya binayı tanımlamak için kullanırlar. Merriam Webster. Aynı zamanda argo da boşuna – birinin futbol hakkında squat bilmediğini söylerseniz, bu onun spor hakkında hiçbir fikri olmadığı anlamına gelir.

Aynı kaynak, kelimenin kökenlerini öğrenmemize yardımcı olur – “squat”, Orta İngilizce “squatten” ve Orta Fransızca (Picard lehçesi) “esquatir” veya “escuater”, saklanarak ezmek veya çömelmek anlamına gelir. Aynı zamanda, ilginç bir şekilde, “coactare” kelimesinin bir değişikliği olan sıkıştırmak anlamına gelen Vulgar Latince “coactire” ya da “cache” kelimesinin türetildiği sıkıştırmak anlamına gelen kökleri de vardır.

Dünkü bulmaca gibi, Wordle #622’yi sadece üç denemede çözdük, yani resmi olarak bir galibiyet serimiz var. “Duruş” kelimesini başlangıç ​​tahmini olarak seçtik – çoğunlukla üç sesli harf içerdiğinden, bunlardan bazıları Wordle yanıtlarında en popüler olanlardır. Yalnızca bir döşemeyi sarıya çevirdi, ancak olası cevap kelimelerini 128’e kadar daralttı. Bir sonraki kelimeyi seçtik, çünkü kalan iki ünlüyü de içeriyordu ve üç taşı daha renklendirdi. Cevap o zamana kadar belliydi. Wordle oyununuzu geliştirmeye meraklıysanız, stratejik başlangıç ​​kelimeleri seçmeye yönelik bir kılavuzumuz var — bu kılavuz, her seferinde kutucuklarımızı yeşile çevirmemize yardımcı olacak bazı ipuçları içeriyor.

Teknory