Bugünün Wordle Yanıtı #631 – 12 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Henüz gizemi çözmediyseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#631 – 12 Mart 2023) çözümü “doğum”. Kelime, bir kişinin veya fikrin kökenini veya doğuşunu anlatıyor ve bugün kendi köklerine de bakma şansımız oldu. etimoloji “doğum”un aslen İskandinav kökenli “byrðr” ile değiştirilen Eski İngilizce “gebyrd” kelimesinden geldiğini söylüyor. Proto-Hint-Avrupa tarihine göre, “bher” kelimesi “taşımak” anlamına geliyordu. “Th” ekinin eklenmesi, […]

Bugünün Wordle Yanıtı #631 – 12 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Henüz gizemi çözmediyseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#631 – 12 Mart 2023) çözümü “doğum”. Kelime, bir kişinin veya fikrin kökenini veya doğuşunu anlatıyor ve bugün kendi köklerine de bakma şansımız oldu.

etimoloji “doğum”un aslen İskandinav kökenli “byrðr” ile değiştirilen Eski İngilizce “gebyrd” kelimesinden geldiğini söylüyor. Proto-Hint-Avrupa tarihine göre, “bher” kelimesi “taşımak” anlamına geliyordu. “Th” ekinin eklenmesi, doğumun hem isim hem de fiil olduğu bir işlem için Cermen’dir.

Bugün bulmacayı üç denemede çözdük, hepsi de şanslı bir başlangıç ​​kelimesi olan tempolu sayesinde, diğer olası tahminleri hızla aşağı çekmemizi sağladı. “Sandalye” kelimesini takip ettikten sonra cevap netleşti. Umarız daha da kolaylaşmıştır ve daha fazla zeka oyunu havasındaysanız, bu Wordle benzeri oyunlar ilginizi çekebilir.

Teknory