Bugünün Wordle Yanıtı #635 – 16 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Aradığınız kelime “şarap” Bir elma şarabı, içecek olarak içilen veya diğer ürünlerin yapımında kullanılan herhangi bir meyvenin (ancak genellikle elmaların) ifade edilen suyudur. Merriam Webster. Bir elma şarabı genellikle fermente edilir ve bu nedenle alkollüdür, ancak Kuzey Amerikalılar bu kelimeyi fermente edilmemiş bir meyve suyu özüne atıfta bulunmak için kullanırlar. Kelimenin tarihini […]

Bugünün Wordle Yanıtı #635 – 16 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Aradığınız kelime “şarap” Bir elma şarabı, içecek olarak içilen veya diğer ürünlerin yapımında kullanılan herhangi bir meyvenin (ancak genellikle elmaların) ifade edilen suyudur. Merriam Webster. Bir elma şarabı genellikle fermente edilir ve bu nedenle alkollüdür, ancak Kuzey Amerikalılar bu kelimeyi fermente edilmemiş bir meyve suyu özüne atıfta bulunmak için kullanırlar.

Kelimenin tarihini şöyle takip ettik: etimolojive köklerinin “armut veya elma şarabı” anlamına gelen Eski Fransızca “cidre” veya “cire” kelimesinden geldiğini buldu. Bu aynı zamanda Geç Latince “sicera”dan, “shekhar”ın Vulgate’deki bir yorumundan kaynaklanmaktadır – herhangi bir güçlü içecek için kullanılan İbranice bir kelime. Bu kök aynı zamanda Arapça “sakar” veya “sert içecek” kelimesine benzer.

Bugün Wordle’ı anlamak için üç deneme gerekti. Açılış kelimesi olarak “palyaço” ile gittik ve olası cevapları sadece 114’e düşürdü. Sıradaki “sandalye” tahmininden sonra, şanslı bir üçüncü tahminde bulunduk. Umarız aynı hızla bitirirsiniz.

Teknory