Cameron, Suyun Yolunun Uzun Çalışma Süresinin Gerginliğe Neden Olduğunu Söyledi

Avatar: Suyun Yolu yönetmen James Cameron, çalışma süresinin stüdyo içinde gerginliğe neden olduğunu iddia ediyor. Avatar: Suyun Yolu 3 saat 12 dakika uzunluğunda saatler. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere son yıllardaki diğer destansı aksiyon filmlerinin gösterim süresini geride bırakıyor. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda (2 saat, 41 dakika), Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (2 saat, 29 […]

Cameron, Suyun Yolunun Uzun Çalışma Süresinin Gerginliğe Neden Olduğunu Söyledi

Avatar: Suyun Yolu yönetmen James Cameron, çalışma süresinin stüdyo içinde gerginliğe neden olduğunu iddia ediyor. Avatar: Suyun Yolu 3 saat 12 dakika uzunluğunda saatler. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere son yıllardaki diğer destansı aksiyon filmlerinin gösterim süresini geride bırakıyor. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda (2 saat, 41 dakika), Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (2 saat, 29 dakika) ve bu yılın hit devam filmi Top Gun: Maverick, nispeten küçük bir 2 saat 10 dakika koştu. Önce Avatar: Suyun YoluYayınlanmasının ardından Cameron, devam filminin uzatılmış çalışma süresi boyunca izleyicilerin ne zaman tuvalete gitmeleri gerektiği sorusuna yanıt vererek çalışma süresinde bir çatlak yarattı ve hayranlara banyo molası verebileceklerini tavsiye etti.istedikleri zaman” ellerinden geldiğince “görmek geldiklerinde kaçırdıkları sahneyi tekrar görün

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Cameron’ın şaka yapmasına rağmen Avatar 2uzunluğunda, yönetmen korumak için verdiği mücadeleyi açtı. Avatar: Suyun Yolu üç saatlik çalışma süresinde. Göre Haftalık eğlenceCameron ilk başta Avatar 2 21st Century Fox’a üç saatlik bir film olarak. Disney, 2017’de Fox’u satın aldığında, Cameron “ahlaki olarak zorunlu” neden olduğu bildirilen üç saatlik bir devam filmiyle ilgili orijinal niyetini korumak için “çok fazla gerilim,” stüdyo ve Cameron, “arasındaki mükemmel dengeyi bulmak için aynı şekilde mücadele ederken”nişan tutmak” ve “güzelliği korumak” Cameron’dan tam alıntıya aşağıdan göz atın:

Uzunluk konusunda çok fazla gerilim olduğunu düşünüyorum. Ve bu, kısaltmaya çalışmak için en kötü senaryo olan karmaşık bir doğrusal anlatı olduğu için, birçok karaktere hizmet eden karmaşık bir hikayeniz var ve bu, domino taşlarının düşmesi gibi: Bunun olması için bunun olması gerekiyor. Çok şey çıkarabileceğiniz bir şekilde bir dizi paralel olay örgüsünü takip etmiyorsunuz. Bir filmi kısaltmaya çalışırken en zor şey, olay örgüsünü ilerletmeyen, güzel, korkutucu ya da merak uyandıran şeyleri sırf kendi hatırına tutmaktır. Bir şeyler ortaya çıktı ve sonra hızın kesildiğini hissedersem, her şeyi tekrar yerine koyduk.

İlgili: Avatar: The Way of Water’ın İncelemeleri Neden Bu Kadar Olumlu?


Avatar 2’nin 3 Saati Aşan Çalışma Süresi Buna Değer Miydi?

serbest bırakıldıktan sonra, Avatar: Suyun Yolu‘ın çalışma zamanı, eleştirel incelemelerinde oldukça heyecan yarattı. Bu incelemelerdeki ana konu, filmin görkemli görsel gösterisine rağmen, avatarı devam filmi, epik çalışma süresini hak etmeyen ince bir olay örgüsüyle çok uzun. Kuşkusuz, Cameron oldukça fazla ekran zamanını “güzelliği korumak” olay örgüsü olayları üzerinde. İster tulkunun dönüşü, ister Kiri’nin sualtındaki ilk deneyimi, Avatar: Suyun Yolu seyirciler mavi insanlara ve etraflarındaki yaratıklara bakarak uzun dakikalar harcıyorlar yüzüyorlar.

Bununla birlikte, bu eleştirilerin göz ardı ettiği şey, filmlerde mevcut olan muazzam miktarda karakter gelişimidir. Avatar: Suyun Yolu. Filmin ortadaki üçte birlik bölümünün az sayıda aksiyon sekansı ve olay odaklı bir olay örgüsünün ilerlemesini gördüğü doğru olsa da, bu bölüm kendine özgü olarak iç içe geçmiş dinamiklere sahip karmaşık karakterler yaratmaya bir saatten fazla zaman ayırıyor. Çevresiyle bağ kurmaya can atan dışlanmış kardeş Lo’ak’ı ve onu doğuranlarla bağlantı kurmaya çalışan Na’vi evlat edinen Kiri’yi kurar. Arsa, silahlı çatışmalar ve tehlikelerle ilerlemeyebilir, ancak Avatar: Suyun Yolu‘nin uzun ikinci perdesi kesinlikle “[keep] nişanlanmak” 2009’lara kıyasla avatarı, Suyun Yolu her biri başrol oyuncusu Jake Sully’nin ilk taksitte yaptığından daha fazla derinlik taşıyan çok daha fazla sayıda karakteri takip ediyor.

Avatar 2 Devam Filmleri Aynı Sürede Kalacak mı?

avatar 2 lo'ak britanya dalton

Gündemdeki üç devam filmi daha varken, Cameron şu an için planlarını planlarken bir dizi çalışma zamanı kararıyla karşı karşıya. Avatar 3, Avatar 4ve Avatar 5. Avatar: Suyun Yolu Halihazırda selefinden 30 dakika daha uzun süre izlendi, bu nedenle Cameron’ın bu eğilimi sürdürmesi ve bu daha uzun, genişletilmiş anlatılardan taraf tutması çok olası. üyelerinden ilk raporlar avatarı yaratıcı ekip, avatarı senaryolar daha iyi olmaya devam ediyor, ancak izleyiciler arasındaki soru, daha iyinin devam filmleri için daha uzun anlamına gelip gelmediği. Zaman gösterecek Avatar 3 Aralık 2024’te yayınlanmasına yol açan gelişimine devam ediyor.

Devamı: Avatar 2, James Cameron’ın En Büyük Riski Değil – Avatar 5Kaynak: EW

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow