Canon, bir akıllı telefon markasıyla iş birliği yapacak bir sonraki kamera şirketi olabilir

TL;DR Bir sızıntı, Canon’un bir akıllı telefon markasıyla işbirliği yapmak istediğini iddia etti. Bu, bir kamera şirketinin bir cep telefonu üreticisiyle iş birliği yaptığı son durum olacak. Son birkaç yılda çok sayıda kamera şirketinin akıllı telefon üreticileriyle işbirliği yaptığını gördük. Daha yakın zamanlarda Leica, Xiaomi ile, ZEISS, vivo ile ve Hasselblad, OPPO ve OnePlus ile […]

Canon, bir akıllı telefon markasıyla iş birliği yapacak bir sonraki kamera şirketi olabilir

TL;DR

  • Bir sızıntı, Canon’un bir akıllı telefon markasıyla işbirliği yapmak istediğini iddia etti.
  • Bu, bir kamera şirketinin bir cep telefonu üreticisiyle iş birliği yaptığı son durum olacak.

Son birkaç yılda çok sayıda kamera şirketinin akıllı telefon üreticileriyle işbirliği yaptığını gördük. Daha yakın zamanlarda Leica, Xiaomi ile, ZEISS, vivo ile ve Hasselblad, OPPO ve OnePlus ile birlikte çalıştı.

Şimdi, sık ihbarcı Dijital Sohbet İstasyonu Weibo’da iddia edildi deneyimli kamera üreticisi Canon, akıllı telefon üreticileriyle iş birliği yapmak istiyor.

Xiaomi, vivo, OPPO ve OnePlus’ın zaten kamerayla ilgili şirketlerle ortaklıkları olmasına rağmen, Canon için belirli bir ortak hakkında bir kelime yok. Geriye teorik adaylar olarak ASUS, Google, HONOR, HUAWEI, Motorola, Realme ve Samsung kalıyor.

Dijital Sohbet İstasyonu Canon weibo

Bu ortaklıklar genellikle kamera şirketinin görüntü ayarlamaya katkıda bulunduğunu ve daha iddialı anlaşmalardan bazılarının yeni yazılım özellikleri ve donanım (örn. lensler) ile sonuçlandığını görüyor.

Dolayısıyla, bu anlaşmaların çok farklı sonuçları olabileceği açık. Örneğin, OnePlus 11’in Hasselblad markalı kameralarının renk üretimi ve düşük ışıkta görüntü kalitesi açısından hayal kırıklığı yarattığını düşündük. Spektrumun diğer ucunda, Leica markalı Xiaomi 13 Pro kamera deneyiminden gerçekten memnun kaldık.

O halde, Canon ile bir akıllı telefon üreticisi arasındaki gelecekteki potansiyel ortaklığın sadece bir marka çalışmasından daha fazlası olmasını umuyoruz. Kulağa hoş gelmiyor Android Yetkilisi 2022’de yapılan bir anket, yanıt verenlerin yarısından biraz fazlasının bu ortaklıkların daha iyi fotoğraflar sağlamadığını düşündüğünü ortaya koyduğundan, okuyucular bu bağlantılar konusunda iyimser. %30’luk bir kesim de bu anlaşmaların yalnızca “bazen” daha iyi görüntüler sağladığını düşünüyor.

Canon, bir akıllı telefon markasıyla iş birliği yapacak bir sonraki kamera şirketi olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow