Canva Magic Write’ı Kullanma

Canva’nın basit bir grafik tasarım aracı olduğu günler geride kaldı. Ticari markaları olan Visual Worksuite’in kullanıma sunulmasından bu yana Dokümanlar, Beyaz Tahtalar, Sunumlar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni özellik piyasaya sürüldü. Magic Write, Canva Docs özelliğine eklenen yepyeni bir özelliktir. Bu araçlarda yeniyseniz endişelenmeyin. Canva Magic Write’ın görsellerinizi ve iletişiminizi nasıl bir […]

Canva Magic Write’ı Kullanma

Canva’nın basit bir grafik tasarım aracı olduğu günler geride kaldı. Ticari markaları olan Visual Worksuite’in kullanıma sunulmasından bu yana Dokümanlar, Beyaz Tahtalar, Sunumlar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni özellik piyasaya sürüldü.

Magic Write, Canva Docs özelliğine eklenen yepyeni bir özelliktir. Bu araçlarda yeniyseniz endişelenmeyin. Canva Magic Write’ın görsellerinizi ve iletişiminizi nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceğini açıklamak için buradayız.

Canva Magic Write’a Başlarken

Magic Write, Canva Docs’un AI metin yazarlığı asistanıdır. Komutlarınızı yerine getirir ve size yeni içerik oluşturmak için başlangıç ​​noktaları verir. Araç, Canva Belgelerinize otomatik olarak dahil edilir.

Aracı bir metin isteminden şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Canva tasarımınızı açın veya yeni bir Dokümanlar projesi oluşturun.
 2. Canva Assistant kısayolunu başlatmak için “+ Sihir ekle” düğmesini tıklayın veya “/” yazın.
 3. “Sihirli Yazma”yı seçin.
 4. Araca yazılı bir bilgi istemi girin.
 5. Enter tuşuna basın.

AI aracını mevcut metin üzerinde kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Çalışmak istediğiniz metni vurgulayın.
 2. Geçerli sayfanızda gösterilen “+ Sihir ekle” ye basın.
 3. “Sihirli Yazma” seçeneğini seçin.
 4. Vurgulanan metni izleyerek talimatları ekleyin. Yukarı ok ve Enter tuşlarına aynı anda basarak talimatların önüne boşluk ekleyin.
 5. Onaylamak için Enter’a basın.

Tasarımı tamamlamak için resimlerinize metin eklemek için Magic Write’ı kullanabilirsiniz:

 1. Önceden var olan Canva şablonunu açın veya yeni bir tasarıma başlayın.
 2. Üzerinde çalışmak istediğiniz bir resim yükleyin veya Canva’nın kitaplığından bir tasarım seçin.
 3. Ekranın sol tarafından “Metin” e basın.
 4. Metin seçeneği listesinden “Sihir”i seçin.
 5. Metninizi girin.
 6. Enter tuşuna basın.”

Sistem şimdi görüntünüzü tamamlamak için bir dizi metin seçeneği sunacaktır. Metni daha da özelleştirmek için bir stil, yazı tipi, renk ve diğer özellikleri seçin. Mükemmel bir metin seçeneği oluşturduğunuzda, onu görüntünün üzerine sürükleyin ve boyutunu ayarlayın.

Canva Magic Write’ın Avantajları ve Özellikleri

Canva Magic Write, Canva Docs ile çalışma şeklinizi tamamen yeniden şekillendirdi. Dikkate değer avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Asla sıfırdan başlamak zorunda kalmamak. Akıllı AI asistanına bir proje, iş fikri veya tasarımla ilgili aklınızdan geçenleri söyleyebilirsiniz ve araç size çözümler sunar.
 • Tasarım yönü ile tam entegrasyon. Canva Docs’ta bile görseller Canva’nın ön saflarında yer alır. Kitlenizin odaklanmasını sağlamak için özel Tasarım Blokları oluşturabilir ve tasarımı Magic Write tarafından yapılan içerikle tamamlayabilirsiniz.
 • Evrensel erişim. Magic Write’a tüm cihazlardan erişebilirsiniz. İster trende, ister evde veya bir kafede olun, hareket halindeyken tasarımlarınız ve içeriğiniz üzerinde çalışın.
 • Takım dostu. Magic Write’ın kendi katkılarıyla tüm ekiplerin fikir oluşturma ve tasarım sürecine katılmasını sağlayın.
 • Pazarlamacılar, küçük işletme sahipleri ve çevrimiçi içerik tasarlayan herkes için idealdir.

Magic Write’ın temel özellikleri şunları içerir:

 • Uzun biçimli metin oluşturma
 • Kısa biçimli metin oluşturma
 • Metin vurgulama
 • Cümlelerin otomatik yazılması
 • Anahat oluşturma
 • Liste oluşturma (artıları, eksileri, strateji listeleri vb.)
 • Akılda kalıcı başlıklar, başlıklar ve kısa açıklamalar içeren başlık oluşturucu
 • Hikayeler, bloglar ve makaleler için paragraf oluşturucu
 • / Araca tek bir komutla erişmek için sihirli kısayol
 • Dokümanlar içgörüleri veya yerleşik analitik
 • İçerikten temel öğeleri çıkarmak için özet oluşturucu

Magic Write için Kullanım Örnekleri

AI sanal asistan pazarı her geçen gün daha da büyüyor. Canva’ya en yeni eklenen Yapay Zeka Sihirli Yazma aracı, iş akışınızı kolaylaştırmanıza olanak tanıyan birçok özellikten biridir.

Magic Write size blog gönderisi fikirleri ve pazarlama tavsiyeleri verebilir, Twitter gönderileri oluşturabilir, şirketiniz için ilgi çekici sloganlar bulabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Ne yazmanız gerektiğini biliyorsanız ancak başlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, Magic Write’a sorabilirsiniz.

AI aracı, fikir aşamasından düzenleme aşamasına geçmenize yardımcı olarak çalışma süresini önemli ölçüde azaltır. Bir gönderi veya başlık için kullanmak istediğiniz bir anahtar kelime listeniz varsa ancak bunları nasıl gruplandıracağınızı bilmiyorsanız, Magic Write yardımcı olabilir.

Bu araç aynı zamanda adım adım açıklamalar verme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Ona incir ağacı yetiştirmeyi, beşamel sosu yapmayı ve hatta çevrimiçi olarak yeni bir dil öğrenmeyi sorabilirsiniz. Tasarım ve pazarlama ihtiyaçlarınızın çok ötesine geçin ve daha iyi bir aşçı, okuyucu veya öğrenen olmak için Magic Write’ı kullanın.

Canva Magic Write’a herhangi bir istem verebilirsiniz ve sistem bunu saniyeler içinde yürütür. Örneğin:

 • Gelecek ay için bir e-posta pazarlama stratejisi yazın.
 • Bana yeni bir dil öğrenmem için on sebep söyle.
 • Kedi videoları için beş komik Instagram yazısı yazın.

Canva Magic Write’ın kullanım durumlarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz:

 • Sosyal gönderiler
 • İş planları
 • Günlük tutma
 • şiirler
 • Yaratıcı Yazarlık
 • Listeler
 • ana hatlar

Canva Magic Write Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Canva Free’nin 25 Magic Write kullanımı sunduğunu unutmayın. Bunlar ömür boyu geçerlidir. Aşağıdaki aboneliklerden herhangi birine sahipseniz, Magic Write’ı 250 defaya kadar kullanabilirsiniz:

 • Kanva Pro
 • Ekipler için Canva
 • Eğitim Yöneticisi ve Öğretmenler için Canva
 • Sivil Toplum Kuruluşları için Canva

250 kullanım her fatura ayında yenilenir (takvim ayından farklı). Yıllık plan kullanan kullanıcılar için faturalandırma aylara bölünür. 5 Ekim’de başlayan yıllık planlar için Magic Write limiti 5 Ekim’de sıfırlanacak.inci önümüzdeki ayın. Fatura ayınızın ne zaman başlayacağı hakkında daha fazla bilgi almak için Faturalandırma ve Planlar sayfanızı ziyaret edin.

Canva Magic Write Hangi Dilleri Destekliyor?

Magic Write birçok dili konuşabilir. Şimdiye kadar İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca, Endonezyaca, Arapça, Japonca, Tayca, Vietnamca, Lehçe, Çince, Türkçe, Almanca, Malayca, Korece, Felemenkçe ve Tagalog dilleri için destek mevcuttur.

Sihirli Yazma Sınırlamaları

Magic Write mükemmel bir araç olmasına rağmen, hala geliştirmenin ilk aşamalarında ve mükemmel olmaktan çok uzak. Aracı önemli iş kararları için kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli sınırlamalardan bazıları şunlardır:

 • Araç için mevcut olan bilgiler yalnızca 2021’in ortalarına kadar uzanıyor. Yeni içerik veya bilgi arıyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekecek.
 • Benzersiz veya orijinal metin oluşturamaz.
 • Motor için tek rehberlik, istemde ne yazdığınızdır. Bağlama özgü daha fazla sonuç üretebilmesi için bilgi isteminiz hakkında daha fazla ayrıntı verin.
 • Giriş sınırı yaklaşık 1500 kelimedir.
 • Çıktı sınırı yaklaşık 2000 kelimedir.
 • Giriş veya çıkış sınırın üzerindeyse metin cümlenin ortasında kesilebilir.
 • Eğitim için Canva’da, araca yalnızca öğretmenler ve yöneticiler erişebilir. Öğrenciler yapmaz.

Yapay Zeka İçeriğine İlişkin Politika

Canva, güvenli ve nesnel sonuçlar sağlamaya yardımcı olan birden çok kontrol ve filtre katmanı olduğunu belirtir. Yine de, aracın zararlı ve rahatsız edici içerik oluşturabileceğinden bahsediyorlar. Bu, Magic Write kullanımı sırasında meydana gelirse, sorunu Canva’nın geri bildirim ekibine bildirmeye davetlisiniz.

Canva Magic Write ve Chat GPT karşılaştırması

Canva, bu yepyeni AI aracını Chat GPT’ye benzer işlevlerle entegre etti. İkinci aracı kullanma şansınız olduysa, yeni teknolojinin ne kadar ileri gidebileceğini zaten biliyorsunuzdur. Magic Write, Chat GPT’nin küçük kardeşi gibidir ve tasarımcıların iş akışlarını kolaylaştırmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Canva Magic Write ile aynı anda hem tasarlayabilir hem de yazabilirsiniz. Chat GPT ile yalnızca metin istemine erişebilirsiniz ve tasarımı tamamlamak için sonuçları Canva hesabınıza kopyalamaktan başka bir şey yapamazsınız.

Bu nedenle, Chat GPT’nin Canva tasarımlarınız için daha iyi bir seçenek olup olmadığını merak ediyorsanız Canva programı içinde tasarım yapmak için Magic Write kullanmanın daha iyi olduğunu öğrenmekten mutluluk duyacaksınız.

Diğer bir fark da, Chat GPT’nin birçok şeyi yapmak üzere tasarlanmış olması, Canva’nın yapay zeka aracının kapsamının ise çok daha sınırlı olmasıdır. Ancak Magic Write, belirli bir bağlamda ne kadar çok girdi verirseniz o kadar iyi hale gelir ve bu da onu pazarlama kampanyalarınız ve beyin fırtınası oturumlarınız için uzun vadeli mükemmel bir yol arkadaşı yapar.

SSS

Canva Magic Write nedir?

Canva Magic Write, Canva’nın yazılı istemlere yanıt veren yerleşik yapay zeka metin yazarlığı asistanıdır. Araç, Canva Docs’ta sosyal medya gönderileri, blog gönderileri, profil biyografileri, şiirler veya diğer yazılı içerikler dahil olmak üzere taslaklar oluşturmayı kolaylaştırır.

Canva Magic Write ücretsiz mi?

Canva Magic’te ömür boyu ücretsiz 25 sorgu vardır. Ek sorgulara erişimin kilidini açmak için Canva Pro’ya veya diğer premium sürümlere kaydolmanız gerekir.

Canva Magic Write ChatGPT mi?

Hayır, Canva Magic Write ayrı bir yapay zeka aracıdır. Araç, açık kaynaklı Chat GPT-3 algoritmasını kullanır, ancak Magic Write ve Chat GPT iki farklı varlıktır.

Magic Write, Canva hesabımda otomatik olarak kullanılabilir mi?

Evet, Magic Write, Canva Free, Pro, Nonprofit ve Team hesapları için Canva Docs’ta otomatik olarak kullanılabilir.

Magic Write’da Kolaylıkla Gezinme

Canva Magic Write, hedef kitlenize hitap eden çarpıcı tasarımlar yapmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda iş veya tasarım süreçlerinizin dışında kullanmak için güçlü bir araçtır. Yeni bir blog gönderisi fikrine, içerik yazma stratejisine veya 7 günlük bir keto yemek planına ihtiyacınız varsa, bu araç tam size göre.

Yapay zekanın hala geliştirme aşamasında olduğunu ve tüm yanıtları göründüğü gibi almamanız gerektiğini unutmayın. İş veya içerik fikri size iyi geliyorsa onu kullanın. Bir strateji planı veya kişisel bir sorunun yanıtı kulağa hoş gelmiyorsa, onun tavsiyelerine uymaktan kaçının.

Canva Magic Write’ı esas olarak hangi amaçla kullandınız? Bu AI metin yazarlığı aracı, içerik pazarlamanızı ve tasarımınızı geliştirmenize nasıl yardımcı oldu? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Teknory