Canva’da Ücretsiz Yazdırma

Canva, içerik tasarlamak, beyin fırtınası yapmak ve yazdırmak için çok yönlü aracınızdır. Uzun süredir kullanıcıysanız, muhtemelen şirketin ücretli baskı hizmetinden, tasarımların yazdırılıp evinize teslim edilmesinden haberdarsınızdır. Peki ya ücretsiz baskı? Tasarımlarınızı kişisel yazıcınızda ücretsiz olarak basmak için Canva’yı da kullanabileceğinizi öğrenince rahatlayacaksınız. Bu makale, bilmeniz gereken tüm adımları ve püf noktalarını paylaşmaktadır. Her ihtimale karşı […]

Canva’da Ücretsiz Yazdırma

Canva, içerik tasarlamak, beyin fırtınası yapmak ve yazdırmak için çok yönlü aracınızdır. Uzun süredir kullanıcıysanız, muhtemelen şirketin ücretli baskı hizmetinden, tasarımların yazdırılıp evinize teslim edilmesinden haberdarsınızdır. Peki ya ücretsiz baskı?

Tasarımlarınızı kişisel yazıcınızda ücretsiz olarak basmak için Canva’yı da kullanabileceğinizi öğrenince rahatlayacaksınız. Bu makale, bilmeniz gereken tüm adımları ve püf noktalarını paylaşmaktadır. Her ihtimale karşı Canva’nın birinci sınıf baskı hizmetini kullanmanın faydalarını da değerlendiriyoruz.

Kişisel Bilgisayar Kullanarak Canva’dan Yazdırma

Canva’dan ücretsiz çıktı almanın tek yolu, kişisel bilgisayarınızı ve yazıcınızı kullanmaktır. Elbette bir Canva hesabına da ihtiyacınız var (ücretsiz veya premium). Canva kitaplığınızdaki herhangi bir tasarımı ücretsiz olarak yazdırabilirsiniz. Başlamak için, bu tasarımı PDF Baskı formatında indirdiğinizden emin olun. İşte atmanız gereken tüm adımlara genel bir bakış.

Tasarımı İndirin – Geleneksel Yöntem

Öncelikle, Canva dosyanızı yerel bilgisayarınıza indirmeniz gerekir.

 1. Canva tasarımını açın veya yeni bir tasarım oluşturun.
 2. Taşma payı, kenar boşlukları ekleyin ve ayarlanması gereken öğeleri ayarlayın.
 3. Editör menüsünden “Paylaş” düğmesine basın.
 4. “İndir”e basın.
 5. Açılır menüden dosya türünü seçerken “PDF Yazdır” dosya biçimini seçin.
 6. İsteğe bağlı adımlar, kırpma işaretlerini ve PDF’nizi düzleştirmeyi içerir.
 7. “İndir”e basın. İndirmeye devam etmeden önce kullandığınız premium öğeler (varsa) için ödeme yapmanız gerekecektir.

Uç: Baskı için tasarlarken CMYK renklerini kullanın. Bu renk ayarı, tasarımınızın yazdırıldığında daha iyi görünmesini sağlar.

Bir sonraki adım, tasarımın yazdırılmasıdır.

Canva Tasarımlarını Yazdır

 1. Masaüstünüze indirdiğiniz PDF dosyasını açın.
 2. “Yazdır”a basın veya PDF görüntüleyicide yazıcı düğmesine tıklayın.
 3. Açılır menüden kişisel yazıcı modelinizi seçin. Model, tasarımın boyutunu desteklemelidir.
 4. Tasarım baskı boyutunun doğru olması için yazıcınızı %100’e ayarlayın.
 5. Hazır olduğunuzda “Yazdır”ı tıklayın.

Canva Tasarımlarını Doğrudan Programdan Bastırın

Kullanıcılar ayrıca Canva tasarımlarını kişisel cihazlarına indirmek zorunda kalmadan doğrudan uygulamadan yazdırabilirler. Programın “Dosya” menüsünde ek yazılım satın almadan kullanabileceğiniz “Yazdır” seçeneği bulunmaktadır.

Abonelik planınız ne olursa olsun Canva’daki “Yazdır” seçeneğini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ediniz:

 1. Yazdırmak istediğiniz tasarımı Canva’da açın veya yeni bir proje oluşturun ve “Dosya”ya basın.
 2. “Ayarları görüntüle”ye basın ve “Kenar boşluklarını göster” ve “Baskı taşmasını göster”i işaretleyin.
 3. “Tasarımınızı yazdırın”ı seçin.
 4. Yazdırmak istediğiniz tasarımı seçin.
 5. Yazdırılacak sayfayı seçin ve devam düğmesine basın.
 6. Bir sonraki adımı izleyin ve Yazdır’a basın.

Öyleyse, her şeyi doğrudan programdan yazdırabilecekken neden bilgisayarınıza bir Canva dosyası indiriyorsunuz? Canva’dan yazdırmak, baskınızın kalitesini düşürebilir. Ayrıca tasarımın profesyonelce basılması, daha iyi renk kontrastı ve genel netlik sağlar.

Canva ile Ücretsiz Yazdırmanın Dezavantajları

Kişisel kullanım için Canva tasarımlarınız için ücretsiz baskı sürümünü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, profesyonel matbaalara kolay erişiminiz yoksa, yalnızca kağıda yazdırmakla sınırlandırılacaksınız (evde bir yazıcınız olduğunu varsayarsak).

Ayrıca, üçüncü taraf yazdırma uygulamaları kullanıyorsanız, web’deki verilerinizi tehlikeye atma veya yazdırma malzemenizin veri sızıntısına neden olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Daha profesyonel bir baskı deneyimi arıyorsanız, Canva’nın premium hizmetlerini denemenizi önemle tavsiye ederiz. Aşağıda onlar hakkında daha fazlası.

Ücretsiz Yazdırmaya Alternatif

Canva, göz alıcı görsel ürünler oluşturabileceğiniz ve bunları bir mağazadan teslim alabileceğiniz veya ücretsiz olarak kapınıza kadar getirebileceğiniz bir tasarım ve baskı programına sahiptir. Bu şekilde yazdırabileceğiniz bazı ürün örnekleri şunları içerir:

 • Kartvizitler (20 $ için 50 kart)
 • A3 Portre Posterleri
 • Tişörtler
 • Davetiyeler
 • Su şişeleri
 • Fare altlığı
 • Sweatshirt
 • Kupalar
 • Bez Çantalar
 • Bilgi grafikleri
 • Antetli kağıtlar
 • Fare altlığı
 • Defterler

Bu liste, Canva ile yazdırabileceğiniz tüm ürünlerin yalnızca başlangıcıdır.

Tasarımlarınızı Canva ile basmanın bazı avantajları ve özellikleri aşağıda verilmiştir:

 • Esnek teslimat. Çalışma saatleri ve geri dönüş sürelerine bağlı olmayan esnek teslimat için ABD veya Kanada’da ücretsiz standart nakliye, ekspres teslimat veya mağazadan teslim alma seçeneklerini seçin.
 • Ürünleri bez çantalar, el ilanları, kartlar ve daha fazlası gibi yazdırılabilir belgelere dönüştürmek için Magic Resize gibi Canva’da bulunan en son araçlara erişin.
 • Ürünleri hayal ettiğiniz gibi basmak için arka plan sökücü.
 • Ürünü saniyeler içinde baskıya hazırlamak için otomatik düzeltme. Sistem görüntü sorunlarını, kenar boşluklarını ve taşmayı izler, böylece baskınız iyi olur.
 • 250.000’den fazla şablon. Her türlü içeriği basılı bir ürüne dönüştürmek için binlerce şablon mevcuttur.
 • Olağanüstü baskı kalitesi. Şirket, baskınızı yanınızdaki profesyonel bir matbaaya götürür. Sipariş, Mutluluk Garantisi ile birlikte gelir, böylece sonuçtan memnun kalmazsanız geri ödeme alabilir veya yeniden yazdırabilirsiniz.

Canva Designs için Baskı Siparişi Verin

Tasarımınız için profesyonel bir baskı siparişi vermek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Yazdırmak istediğiniz Canva tasarımını açın.
 2. Menü çubuğundan “Yazdır”a veya cep telefonunuzdaysanız “Paylaş” simgesine basın.
 3. Yazdırmak istediğiniz yazdırma özelliklerini ve sayfa numaralarını seçin.
 4. “Siparişe ekle”ye basarak baskı kartınıza başka bir dosya ekleyin veya “Ödeme”ye gidin.
 5. Gönderim ayrıntılarını girin. Bunları manuel olarak ekleyebilir veya siparişinizin alınmasını seçebilirsiniz. İkinci durumda, adresiniz yerine tercih edilen bir teslim alma mağazası konumu seçin.
 6. Tercih edilen ödeme yöntemini seçin.
 7. Varsa Canva Print kuponunuzu uygulayın.
 8. Doğrulamak için siparişinizi bir kez daha gözden geçirin ve bitirdiğinizde “Sipariş Ver” düğmesine basın.

Ekranda açılır bir bildirim ve siparişinizi onaylamak için bir e-posta alacaksınız. Siparişinizi verdikten sonra iki saat içinde değişiklik yapabilirsiniz.

Siz de siparişinize daha fazla tasarım ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip et:

 1. Sipariş paneline veya “sepet simgesine” gidin.
 2. Yeni yazdırma ürünü için yazdırma seçeneklerini özelleştirin. Belki miktarı, farklı sayfaları veya bir kağıt kaplamayı değiştirmeniz gerekecektir.
 3. Tüm ürün siparişlerini tamamlayana kadar önceki bölümdeki adımları tekrarlayın ve bitirmek için Ödeme bölümüne gidin.

Canva Baskı Hizmeti Kullanım Örnekleri

Pazarlamacılar, küçük işletme sahipleri ve yaratıcı kişiler, Canva’nın baskı hizmetlerini çeşitli amaçlar için kullanır.

Kişiselleştirilmiş Hediyeler

Kişiselleştirilmiş bir hediye yapıyorsanız, doğal olarak sevimli, ilgi çekici ve etkileşimli bir tasarım arayışındasınız demektir. Canva’nın gelişmiş özellikleri, sweatshirt’ler, bardaklar, kupalar, yastıklar veya aklınıza gelen diğer hediye fikirlerini tasarlayarak tamamen size özel bir hediye hazırlamanıza olanak tanır. Hediye fikirleriniz yoksa Canva’nın AI metin yazarlığı asistanı Magic Writer’dan yardım isteyebilirsiniz.

Promosyon malzemeleri

El ilanları veya kartvizitler gibi işletmeniz için her türlü promosyon malzemesini yazdırabilirsiniz. Mevcut şablonlardan birini seçin veya sıfırdan kendi tasarımınızı oluşturun. İşletmelerin marka bilinirliklerini artırmaları gerekir ve bunu yapmanın en iyi yolu dışarı çıkıp kalem, kupa, kart veya el ilanı gibi küçük hatıralar sunmaktır.

iş materyali

İşletmeniz için antetli kağıt, fatura, zarf, infografik veya ciltli belgeleri istediğiniz kadar örnek olarak yazdırabilirsiniz. Tüm ekibe malzeme gönderin veya kişisel ihtiyaçlar için hepsini yazdırın ve maksimum ürün kalitesini sağlayın.

Kişisel kullanım

Canva’nın baskı hizmetleri herkes tarafından kullanılabilir. Bir hobi içerik oluşturucusu veya grafik tasarımcısıysanız, yarattıklarınızla oynayabilir ve koleksiyonunuza eklemek veya arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için bunları yazdırabilirsiniz. Kişiye özel bir tişört yazdırarak eşinize sürpriz yapmak ister misiniz? Tüm bunları ve daha fazlasını Canva’nın baskı hizmetleriyle yapabilirsiniz.

SSS

Canva, basılı ürünleri ne kadar hızlı teslim ediyor?

Gönderim süreleri bölgelere göre değişir ancak ekonomi için 14 iş gününe, standart için sekiz iş gününe ve ekspres teslimat için üç iş gününe kadar beklenir.

Canva ile yazdırmak ne kadar sürdürülebilir?

Çok. Canva, şirkete verdiğiniz her baskı siparişi için bir ağaç diker. Hepsi One Print, One Tree programı aracılığıyla yapılır.

Canva Tasarımlarını Yazdırmanın Birçok Yolu

Canva, en çok yönlü tasarım platformlarından biridir ve çeşitli baskı seçenekleri tam da bunu kanıtlar. İster kişisel ister profesyonel kullanım için yazdırıyor olun, ihtiyaçlarınıza en uygun yazdırma yöntemini seçebilirsiniz. Ücretsiz baskı seçeneğinin basit tasarımlar için uygun olduğunu, daha ciddi projeler için ise Canva’nın profesyonel baskı hizmetini denemek isteyebileceğinizi unutmayın.

Canva’da ne tür tasarımlar yapıyorsunuz? Ücretsiz yazdırma seçeneği işi sizin yerinize hallediyor mu? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Teknory