Caroline Ellison Kimdir ve FTX’e Nasıl Dahil Olmuştur?

Olarak İş İçeriği Raporlara göre, Ellison bu türden bir felakete yanıt olarak mantıklı bir şey yaptı – kamuya açık kişiliğini internetten sildi ve sessiz kaldı. Onun hakkında bildiklerimiz, büyük ölçüde FTX öncesi hayatından geliyor ve çevrimiçi varlığının çok az bir kısmına hala erişilebilir. Stanford mezunu olan Ellison, kariyerine Sam Bankman-Fried’in başladığı aynı kantitatif ticaret şirketi […]

Caroline Ellison Kimdir ve FTX’e Nasıl Dahil Olmuştur?

Olarak İş İçeriği Raporlara göre, Ellison bu türden bir felakete yanıt olarak mantıklı bir şey yaptı – kamuya açık kişiliğini internetten sildi ve sessiz kaldı. Onun hakkında bildiklerimiz, büyük ölçüde FTX öncesi hayatından geliyor ve çevrimiçi varlığının çok az bir kısmına hala erişilebilir.

Stanford mezunu olan Ellison, kariyerine Sam Bankman-Fried’in başladığı aynı kantitatif ticaret şirketi olan Jane Street’te bir tüccar olarak başladı. Ellison, Bankman-Fried onu Alameda Araştırması için işe almadan sadece 19 ay önce oradaydı. eFinancialKariyer). Ellison ve diğerlerine göre, ilk rolü net olmasa da, SBF işindeki ayrıntılar konusunda “temkinli” olma eğilimindeydi, bu o zamandan beri kötü sonuçlanan bir alışkanlık. Ekim 2021 itibariyle eş CEO ve Sam Trabucco’nun bu yılın Ağustos ayında istifa etmesinden sonra tek CEO oldu (aracılığıyla CoinDesk).

O andan itibaren işler hem FTX hem de Alameda Research için olaylı ve karmaşık bir hal aldı. Her ikisi de kripto dostu yasalarıyla tanınan bir ülke olan Bahamalar’a taşındı. Her iki işletmedeki yöneticilerin alışılmadık bir çalışma ve kişisel düzenlemesi vardı — 9 adede kadar üst düzey FTX ve Alameda çalışanı, küçük New Providence adasındaki bir tesiste birlikte yaşadı ve çalıştı. Görünüşe göre uyarıcılar popülerdi. SBF, çalışma rejimini meşhur bir şekilde açıklamıştır. twitter “uyandığında uyarıcı, uyurken ihtiyacın olursa uyku hapı.” Ellison’a gelince:

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow