Casetify kendisini ‘özgünlüğün kalesi’ olarak adlandırıyor

TL;DR Casetify, dava yapımcısı arkadaşı Dbrand’ın dava açmasının ardından yanıt verdi. Şirket, telif hakkı hırsızlığı iddialarını araştırdığını söylüyor. Firma ayrıca her zaman “özgünlüğün kalesi” olduğunu da iddia ediyor. Case yapımcısı Dbrand ve YouTuber Zack Nelson (JerryRigEverything), yakın zamanda Casetify’a karşı dava açarak rakip aksesuar firmasını bir dizi akıllı telefon kılıfını soymakla suçladı. Şimdi Casetify davaya […]

Casetify kendisini ‘özgünlüğün kalesi’ olarak adlandırıyor

TL;DR

  • Casetify, dava yapımcısı arkadaşı Dbrand’ın dava açmasının ardından yanıt verdi.
  • Şirket, telif hakkı hırsızlığı iddialarını araştırdığını söylüyor.
  • Firma ayrıca her zaman “özgünlüğün kalesi” olduğunu da iddia ediyor.

Case yapımcısı Dbrand ve YouTuber Zack Nelson (JerryRigEverything), yakın zamanda Casetify’a karşı dava açarak rakip aksesuar firmasını bir dizi akıllı telefon kılıfını soymakla suçladı.

Şimdi Casetify davaya yanıt verdi ve şunu söyledi: Android Otoritesi ve kendisine karşı olan iddiayı araştırdığını X’te yayınlamak. Şirket ayrıca bunun “her zaman özgünlüğün kalesi” olduğunu da ileri sürdü; bu da bu özel davanın ışığında okumayı tuhaf hale getiriyor.

Aşağıdaki şirketin açıklamasından bir alıntıya göz atın:

Casetify her zaman özgünlüğün kalesi olmuştur ve biz bundan gurur duyuyoruz. Şu anda bize karşı bir telif hakkı iddiasını araştırıyoruz. Söz konusu tasarımı derhal tüm platformlardan kaldırdık.

Şirket ayrıca, web sitesinde “iddianın ortaya çıktığı sıralarda” meydana gelen bir DDOS saldırısını da araştırdığını ileri sürdü. Ancak firma, kullanıcı bilgilerinin güvende olduğunu ve web sitesinin tekrar çevrimiçi olduğunu söyledi.

Açıkça kopyalanan tasarımlar ortaya çıktı

Dbrand ve Nelson, Casetify’ı, yırtma temalı akıllı telefon kılıflarını bariz bir şekilde kopyalamakla suçladı. Bu suçlamalara inandırıcı olan şey, Casetify’ın vakalarının görünüşe göre Dbrand ve Nelson’ın vakalarında bulunan paskalya yumurtalarını içermesiydi. Bu, orijinal tasarımlarda çok az değişiklik yapılan veya hiç değişiklik yapılmayan bir kopyala/yapıştır meselesini akla getiriyor.

Yine de Casetify’ın bu telif hakkı ihlali vakasını sonuçta nasıl açıkladığını görmek istiyoruz. Hesaplanan IP hırsızlığına şirket genel olarak yeşil ışık mı yaktı? Yoksa bunun (belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde) kıdemsiz bir çalışanın dikkatsizliğine mi dönüşeceği ortaya çıkacak?

Casetify kendisini ‘özgünlüğün kalesi’ olarak adlandırıyor

Teknory