CES 2023’ün En İyileri: Önemli araçlar, TV’ler, arabalar ve duyurular

CES 2023 devam ediyor ve teknoloji haberleri ve duyuruları gelmeye devam ediyor. Şirketler, Las Vegas’ta düzenlenen yıllık Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sık sık haberler verir ve bu yıl da farklı olmadı. Her zamanki gibi, büyük konferansta vurgulanan bazı oldukça ilginç gadget’lar ve yenilikler de oldu. Mashable, Vegas’ta en son haberleri bildiriyor. Şimdiye kadar olan her şeyi […]

CES 2023’ün En İyileri: Önemli araçlar, TV’ler, arabalar ve duyurular

CES 2023 devam ediyor ve teknoloji haberleri ve duyuruları gelmeye devam ediyor.

Şirketler, Las Vegas’ta düzenlenen yıllık Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sık sık haberler verir ve bu yıl da farklı olmadı. Her zamanki gibi, büyük konferansta vurgulanan bazı oldukça ilginç gadget’lar ve yenilikler de oldu. Mashable, Vegas’ta en son haberleri bildiriyor. Şimdiye kadar olan her şeyi özetledik ve daha fazla bilgi geldikçe güncellenecektir.

CES 2023’teki en iyi otomobil teknolojisi

2023’teki araçlar temelde hareket eden bilgisayarlardır, bu da bu yılki CES’teki araba teknolojisinin kesinlikle etkileyici olduğu anlamına gelir. Mashable’dan Alex Perry, Android Auto’nun makyajı ve Harman’ın AR tabanlı Ready Vision’ı da dahil olmak üzere CES 2023’teki en iyi araba teknolojisi hakkında yazdı.

CES 2023’teki en iyi oyun teknolojisi

Bu yıl CES’te pek çok harika oyun ekipmanı vardı. Mashable’dan Alex Perry, Sony’nin erişilebilirlik odaklı denetleyicisi ve dokunsal geri bildirime sahip bir oyun başlığı da dahil olmak üzere kongredeki en iyi oyun teknolojilerinden bazılarını topladı.

Delta Airlines çoğu iç hat uçuşunda ücretsiz Wi-Fi sunacak

Delta, CES 2023’te sık uçan yolcular için bazı büyük haberler verdi: Havayolu yakında çoğu iç hat uçuşunda ücretsiz Wi-Fi sunacak. Filosunun yaklaşık yüzde 80’i Şubat ayına kadar ücretsiz Wi-Fi sunacak. İşin püf noktası, ücretsiz WiFi’ye erişmek için SkyMiles sık uçan yolcu programının bir üyesi olmanız gerektiğidir.

John Deere tarımda devrim yaratmaya devam ediyor

John Deere – evet, yeşil ve sarı traktör şirketi – CES 2023’te en yenilikçi ürünlerden bazılarını piyasaya sürdü. ExactShot, robot tabanlı gübre sistemi ve yeni elektrikli ekskavatörünü sergiledi. ExactShot, gübreyi sürekli olarak boşaltmak yerine tam olarak ihtiyaç duyulan yere yerleştirmek için sensörler ve robot teknolojisi kullanır. Bu arada elektrikli ekskavatör, güçten ödün vermeden sıfır emisyon üretir.

“ABD nüfusunun yüzde ikisinden daha azını temsil ettiklerinde çiftçileri neden umursuyorsunuz?” John Deere CEO’su John May, bir CES açılış konuşmasında şunları söyledi:. “Dünyamız ve hepimiz üzerinde tarım ve inşaattan daha büyük etkiye sahip iki sektör bulamazsınız.”

Android, uydu tabanlı manifatura geleceğinde Apple’a katılıyor

Qualcomm, CES 2023’te, bu yılın sonlarında yeni Android telefonlar satın alan kişilerin uyduları kullanarak iki yönlü metin mesajları göndermesine etkili bir şekilde olanak sağlayacak olan Snapdragon Uydusunu duyurdu. Buradaki fikir, özelliğin iletişim kurması gereken ancak hücre kapsama alanı olmayan kişiler için kullanışlı olabileceğidir.

Android, müziği arabanızdan telefona otomatik olarak aktaracak

Google, CES 2023’te, bulunduğunuz yere bağlı olarak mevcut müziğinizi veya podcast’inizi bir cihazdan diğerine otomatik olarak taşıyacak “kesintisiz dinleme” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Android ekosistemine adanmış kullanıcılar için bu, örneğin arabanızdan çıkıp müziğinizin otomatik olarak telefonunuza aktarılmasını sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Razer, oyununuzu hissetmenizi sağlayan bir baş yastığı yaptı

Çevresel oyun markası, oyun koltuğunuza takılan ve oynadığınız oyuna bağlı dokunsal geri bildirim sağlayan bir baş yastığı yaptığını duyurdu. Fiyat veya müsaitlik durumu hakkında henüz herhangi bir ayrıntı yoktu.

Android Auto bir makyaj alıyor

Google, CES 2023’te araç içi Android deneyiminin büyük ölçüde yeniden tasarlandığını duyurdu. Değişiklikler arasında şunlar yer alıyor: Harita görünümünü sürücüye yaklaştırmak, sık kullanılan uygulamalar için hızlı başlatıcı ve podcast’ler ve şarkılar için bir ilerleme çubuğu.

BMW renk değiştiren otomobilini tanıttı

BMW, sürücülerin arabada 32 farklı rengi değiştirip karıştırmasına olanak tanıyan konsept otomobili i Vision Dee’yi sergiledi.

Sony EV arabası “Afeela”yı duyurdu

Sony, CES 2023’te Afeela adını verdiği elektrikli bir araba yapmak için Honda ile birlikte çalıştığını duyurdu. Ön tampona yerleştirilmiş bir ekran gibi bir dizi harika özelliğe sahip olacak. 2026 yılında gönderilmesi planlanıyor.

Lenovo, kulaklıksız bir metaverse gösteriyor

teknoloji devi Lenovo, aralarında belki de en garip olanı, kulaklıksız bir metaverse cihazı olan bir dizi ürün çıkardı. Proje Chronos, kod adıyla, bir kişinin hareketlerini yüz ifadelerine kadar yakalayacak ve böylece sanal bir ortamda meydana gelen bir etkinliğe katılabilecekler.

Yaşlı bakımı için tasarlanan robot

Aeolus Robotics, yüzeyleri dezenfekte etmek, kapıları açmak ve bir şeyler taşımak gibi görevleri yerine getirmek için tasarlanmış Aeo adlı sevimli robotunu sergiledi. Selfie’ler bile alıyor. Oh… ve kısmen 360 derecelik gece görüş kamerası sayesinde güvenlik görevlisi olarak da işlev görebilir – biraz daha az eğlenceli.

Ring Car Cam nihayet satın alınabilir

Bir dizi gecikme ve yanlış başlatmanın ardından, müşteriler artık Ring Car Cam için ön sipariş verebilirler. Amazon’un popüler güvenlik şirketi, çift yüzlü kamera, izinsiz girişleri algılama özelliği ve Ring uygulaması aracılığıyla arabanızı kontrol etme özelliği olan bir kamera tasarladı.

Uyumana yardımcı olacak kafa bandı

Frenz beyin bandı telefonunuza bağlanır ve uyumanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış ses ve yatıştırıcı sesleri düzenlemek için yapay zekayı kullanır. Kalp atış hızınız ve diğer veriler yoluyla, rahatlamanıza ve zaman içinde daha iyi performans göstermenize neyin yardımcı olduğunu öğrenecektir.

Sony, erişilebilir ilk Playstation denetleyicisini duyurdu

Şirket, CES 2023’te duyurduğuna göre, engelli insanların oyununa yardımcı olacak bir denetleyici piyasaya sürmeyi planlıyor. Kod adı Project Leonardo olan bu denetleyici, sınırlı motor kontrolü olan oyuncular için yaygın sorunları çözmeye yardımcı olacak şekilde özelleştirilebilecek.

Samsung, sınırlı görüşe sahip kişiler için TV modunu önizliyor

CES 2023’te Samsung, sınırlı veya az gören kişilere yardımcı olacak Relumino Modu adlı bir modun önizlemesini yaptı. Relumino Modu, ana hatları vurgular, kontrastı keskinleştirir ve ekranda daha kolay görülmesini sağlamak için renkleri geliştirir.

Sony, film versiyonunu önizliyor Büyük Tur

Sony bir tanıtım videosu yayınladı. Büyük Tur, David Harbour, Orlando Bloom ve Darren Barnet’in oynadığı video oyunu tabanlı film.

TCL yeni AR gözlüklerini sergiliyor

TCL, yeni artırılmış gerçeklik gözlüğünü CES 2023’te tanıttı. Mashable’dan Christianna Silva, telefon görüşmesi ve mesaj bildirimlerinin yanı sıra GPS navigasyonu ve otomatik çeviri görüntüleyebilen gözlüğe “büyük, bloklu ve çok havalı” adını verdi.

Volkswagen yeni EV’sini QR kodlarında kapsıyor

Evet, doğru okudunuz. Görünüşe göre kodlar, 2026’da çıkması planlanan araba için özelleştirilebilir bir dijital ekran görevi görecek.

Panasonic’in aracınız için bardaklık boyutunda hava temizleyicisi

Panasonic, CES 2023’te koku ve hava kirleticilerle mücadele edecek seyahat kupası boyutunda bir cihaz olan X Taşınabilir Hava Temizleyici’yi tanıttı. Yiyecek kokuları, evcil hayvan kepeği ile savaşmak için çalışır ve virüsleri ve küfü engeller.

LG, bir estetik buzdolabı

LG, CES 2023’te MoodUp buzdolabının, panellerin basit bir vuruşla renk değiştirebilme veya şeffaf olabilme gibi daha fazla özelliğini sergiledi.

LG, kablosuz, portsuz TV’sini gösteriyor

TV’nizin görünürde hiçbir kablo olmadan duvara yaslı veya bir sehpa üzerinde olduğunu hayal edin. LG’nin CES 2023’te sergilediği 93 inçlik LG M3 televizyonuyla hayal ettiği gelecek bu. İşin püf noktası: Kablolar ve bağlantı noktaları vardır bir kablosuz alıcı kutusuna gizlenmiş.

Roku TV yapımına atlıyor

Roku, CES 2023’te 24 inç ile 75 inç arasında değişen ve tümü 999 doların altında olan kendi TV’lerini yapmaya başlayacağını duyurdu. Roku, işletim sistemini yıllardır TCL gibi TV üreticilerine lisanslamış olsa da, artık popüler Roku yazılımını çalıştıran kendi uygun fiyatlı TV’lerini yapacak.

HARMAN arabanızı Demir Adam kostümüne çeviriyor

Samsung’un sahibi olduğu HARMAN, CES 2023’te iki harika sürücü güvenliği özelliğini kullanıma sundu. Ready Vision adlı bir özellik, AR görüntülerini ön camınıza yansıtır; yani yön bilgileri gerçekten görüş alanınıza gelebilir. Ready Care adlı diğer özellik, bir sürücünün dikkatinin dağılıp dağılmadığını tespit edecek bir sistem geliştirmek için nörobilim ve makine öğrenimini kullandığını iddia ediyor.

Garmin, her zaman açık, LTE bağlantılı bir araç içi kamera sunuyor

Garmin, CES 2023’te size her an aracınızın dışının canlı görüntüsünü verebilen yeni Dash Cam Live’ı tanıttı. Aynı zamanda hırsızlık uyarılarına da sahiptir.

Temel teknoloji en iyisi olabilir

Elbette AI ve metaverse, CES 2023’te en çok konuşulan konular olabilir, ancak daha basit teknoloji aslında Mashable’dan Vegas’tan Matt Binder öne çıkıyor, diye yazdı. Bazen harika bir oyun faresi kadar basit bir şey bile kutlamaya değer.

Size söyleyen cihaz Niye bebeğiniz ağlıyor

Tayvanlı şirket Q-ayı analiz etmeyi ve belirlemeyi vaat eden AI destekli cihazını CES 2023’te gösterdi Niye bir bebek ağlıyor. Şirketin küçük cihazı, görünüşe göre bebeğinizin şu dört nedenden herhangi biri için ağlayıp ağlamadığını belirleyebiliyor: Açlık, bez değiştirme ihtiyacı, uyku hali ve rahatlık ihtiyacı.

Çişinizi analiz eden cihaz. Gerçekten.

Sonunda asırlık sorun çözüldü: evde idrar laboratuvarı nihayet gerçek oldu. Bir sağlık teknolojisi şirketi olan Withings, CES 2023’te klozetin içine koyabileceğiniz ve çişinizi sürekli olarak analiz edecek bir alet duyurdu.

LG, yeni süper ince dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdü

LG, özellikle LG Gram 2’si 1 arada hibrit dizüstü/tablet olmak üzere bir dizi yeni, ince dizüstü bilgisayar sergiledi. 16 inç ve 14 inç modelleri mevcuttur ve yalnızca 2,7 pound ağırlığındadır.

Neutrogena, cilt takviyelerinizi 3 boyutlu olarak yazdırmak istiyor

Neutrogena, CES 2023’te harika ve yeni bir güzellik teknolojisi başlattı. Neutrogena’nın Skin360 Uygulamasını kullanarak, insanlar artık Nourished tarafından 3 boyutlu olarak basılabilen, küçük bir vitamin sandviçi gibi özelleştirilmiş bir cilt bakımı takviyesi “yığını” alabilirler. üreten bir şirket”süper besin” sakızlar.

Samsung canlı yayın fırını başlattı

Daima çevrimiçi şefler için Samsung, fırınınızın içini canlı yayınlayabilen bir fırını piyasaya sürdü. Ismarlama AI Duvar Fırını, dahili bir kamera aracılığıyla yemek pişirirken fotoğraf çekebilir veya yiyeceklerinizi yayınlayabilir.

Teknory