CES 2024: Mirokai animesinden ilham alan robot, Unveiled’da kalabalığın ilgisini çekti

Zelda’daki Link’e benzeyen bir robot ile insansı bir tilkinin karışımı, CES 2024 resmi olarak 9 Ocak’ta başladığında neler olacağına dair kısa bir bakış sağlayan Unveiled’deki gösteriyi çaldı. Mirokai olarak bilinen parlak turuncu robot, ilginç sanal yüz arayüzü ve dönen bir küre aracılığıyla ilginç hareket kabiliyetiyle katılımcılarla etkileşime girerken kalabalığın ilgisini çekti. Ama soru şu ki, […]

CES 2024: Mirokai animesinden ilham alan robot, Unveiled’da kalabalığın ilgisini çekti

Zelda’daki Link’e benzeyen bir robot ile insansı bir tilkinin karışımı, CES 2024 resmi olarak 9 Ocak’ta başladığında neler olacağına dair kısa bir bakış sağlayan Unveiled’deki gösteriyi çaldı.

Mirokai olarak bilinen parlak turuncu robot, ilginç sanal yüz arayüzü ve dönen bir küre aracılığıyla ilginç hareket kabiliyetiyle katılımcılarla etkileşime girerken kalabalığın ilgisini çekti. Ama soru şu ki, gerçekte ne işe yarıyor?

AYRICA BAKINIZ:

CES 2024: Bu akıllı ayna aynı zamanda farkındalık koçu görevi de görüyor

Mirokai nedir?

Mirokai’yi Unveiled’da gördüğümüzde 360 ​​derece dönüşler yaptığını, kollarını insan gibi hareket ettirdiğini ve izleyenlere meraklı gözlerle baktığını gördük.

İlk başta, robotun ilgi çekici yüz ifadelerinin önceden programlanmış bir tür döngüye dayandığını düşünmüştüm, ancak sonradan Mirokai’nin öyle olduğu ortaya çıktı. etkileşimli Kalabalıkla gerçek zamanlı olarak

Mirokai CES 2024’te Tanıtıldı
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Enchanted Tools’un (Mirokai’nin arkasındaki şirket) mekanik tasarımcısı Ilyesse Laghouane’nin ifadesiyle, robot yüzleri algılayabiliyor ve birinin ona gülümsediğini tanıyabiliyor. Cevap olarak gülümseyecek.

Mirokai şok olmuş yüzünü gösteriyor


Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Mirokai’nin ana kullanım alanı arkadaşlıktır. Laghouane, Mirokai’nin örneğin tıp sektöründe kullanıma yönelik bir robotik sosyal terapi cihazı olmasını öngörüyor.

Ayrıca eşyaları kavrayabilir ve taşıyabilir

Mirokai aynı zamanda mini bir asistan olarak da görev yapabilir çünkü karşıt başparmakları vardır ve nesneleri kavramasına olanak tanır.

Mirokai tepsi taşırken gösteriliyor


Kredi bilgileri: Büyülü Araçlar

Resmi web sitesine göre, “%97’lik bir başarı oranına” sahip ve bu da onu konaklama sektörü için de potansiyel olarak faydalı kılıyor.

Mirokai kalabalıkla etkileşime giriyor

Mashable’dan Matt Binder, CES 2024 Tanıtımı’nda Mirokai ile etkileşime giriyor.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Mirokai’nin benzersiz görünümünde ne var?

Siz de benim gibi tasarımcıların Mirokai’nin animeden ilham alan tasarımını nasıl ortaya çıkardıklarını merak ediyorsanız, göz alıcı görünümü, tanıdık ve insansı olmayan özellikler arasında bir denge kurulmasıyla ortaya çıktı. Eğer bir robot varsa fazla insan, biraz olabilir fazla ucube. Ancak çok yabancıysa, insanlar onunla bağlantı kurmakta zorlanabilir.

Sonuç olarak, Mirokai insan unsurlarını (yani kollar ve kafa) ve hayvan özelliklerini birleştirir (yani uzun kulaklar), Mirokai’yi daha yaklaşılabilir kılmak için Manga benzeri hafif bir karakter değişikliğine sahip.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow