ChatGPT kullanıcıları artık sohbetlerin depolanmasını devre dışı bırakabilir ve bunları eğitim verisi olarak kullanamaz.

ChatGPT kullanıcıları artık sohbet geçmişlerini gizli tutma seçeneğine sahiptir. Salı günü bir blog gönderisinde, OpenAI ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) kullanıcının sohbet geçmişini devre dışı bırakmasına izin veren yeni bir ayar. Devre dışı bırakıldığında, ChatGPT ile paylaşılan içerik modeli iyileştirmek için kullanılmaz ve bu, konuşmaların 30 gün boyunca saklandığı ve ardından OpenAI sisteminden silindiği anlamına […]

ChatGPT kullanıcıları artık sohbetlerin depolanmasını devre dışı bırakabilir ve bunları eğitim verisi olarak kullanamaz.

ChatGPT kullanıcıları artık sohbet geçmişlerini gizli tutma seçeneğine sahiptir.

Salı günü bir blog gönderisinde, OpenAI ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) kullanıcının sohbet geçmişini devre dışı bırakmasına izin veren yeni bir ayar. Devre dışı bırakıldığında, ChatGPT ile paylaşılan içerik modeli iyileştirmek için kullanılmaz ve bu, konuşmaların 30 gün boyunca saklandığı ve ardından OpenAI sisteminden silindiği anlamına gelir. Daha önce, verilerinizin modelle paylaşılmasını engellemenin tek yolu, OpenAI’lerden birine bağlı bir form aracılığıyla devre dışı bırakmaktı. nesne(yeni bir sekmede açılır) gizlilik politikası hakkında. Artık veri paylaşımını kapatmak çok daha kolay ve çok daha erişilebilir.

AYRICA BAKINIZ:

ChatGPT’de hataları tespit eden kullanıcılar artık 20.000$’a kadar kazanabilir

Güncellenen gizlilik ayarı, yakın zamanda meydana gelen bir gizlilik ihlalinin ve ChatGPT verilerinin nasıl korunduğuyla ilgili etik ve düzenleyici kaygıların artmasının hemen ardından gelir. İhlal, kişisel ve finansal kullanıcı verilerini geçici olarak diğer kullanıcılara ifşa etti. Bu nedenle İtalya, ChatGPT’yi Avrupa’nın kapsamlı Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) yasalarına göre yetersiz kullanıcı verisi koruması nedeniyle yasakladı. Aynı şekilde, yanlış bilgilendirme yasalarını ihlal ettiği için Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) şikayette bulunuldu. OpenAI o zamandan beri güvenlik ve güvenlik taahhüdünü taahhüt etti, söyleyerek(yeni bir sekmede açılır) “AI sistemlerimiz geliştikçe güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam edecek.”

OpenAI ayrıca “verileri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan profesyoneller ve son kullanıcılarını yönetmek isteyen işletmeler için” ChatGPT Business aboneliğinin geliştirildiğini duyurdu. Bir ChatGPT Business aboneliği, modeliyle sohbet içeriğini paylaşmayan OpenAI’nin API veri kullanım politikası kapsamına girer. Samsung çalışanları istemeden gizli kodu chatbot ile paylaştıktan sonra, çalışanlarının ChatGPT kullanması konusunda endişelenen şirketler için bu kesinlikle bir rahatlama olacaktır. OpenAI, işletme aboneliğinin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını söylüyor.

ChatGPT sohbet geçmişi nasıl devre dışı bırakılır

ChatGPT’de hesap ayarlarınızı değiştirmek için, hesap adınıza ve ardından ayarlara tıklayın. Açılan pencerede “Veri Kontrolleriniz” gizliyse “Göster”i tıklayın. Bu, Sohbet Geçmişi ve Eğitim yazan bir anahtarı ortaya çıkaracaktır. Devre dışı bırakmak için kapatmaya dokunun.

Modelle veri paylaşımını devre dışı bırakmak için “Sohbet Geçmişi ve Eğitim”i kapatın.
Kredi bilgileri: OpenAI

Teknory