Chrome, Android’de 15 dakikalık tarayıcı verilerini hızlı bir şekilde silen özelliği alacak

Calvin Wankhede / Android Otoritesi TL;DR Google, Android için Chrome’a ​​yeni bir özellik ekliyor olabilir. Bu özellik, kullanıcıların 15 dakikalık tarayıcı verilerini hızlı bir şekilde silmesine olanak tanıyacak. Özelliğin ne zaman geleceği belli değil. Gezinirken, özellikle telefonunuzdayken bir Gizli pencere açmayı unutmanız alışılmadık bir durum değildir. Bununla birlikte, bu olduğunda, bu verilerden kurtulmak için geçmişinize […]

Chrome, Android’de 15 dakikalık tarayıcı verilerini hızlı bir şekilde silen özelliği alacak

Calvin Wankhede / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Android için Chrome’a ​​yeni bir özellik ekliyor olabilir.
  • Bu özellik, kullanıcıların 15 dakikalık tarayıcı verilerini hızlı bir şekilde silmesine olanak tanıyacak.
  • Özelliğin ne zaman geleceği belli değil.

Gezinirken, özellikle telefonunuzdayken bir Gizli pencere açmayı unutmanız alışılmadık bir durum değildir. Bununla birlikte, bu olduğunda, bu verilerden kurtulmak için geçmişinize girme ve ya şeyleri tek tek silme ya da bir saatten başlayan bir dizi zaman artışı arasından seçim yapma zorluğundan geçmeniz gerekir. Ancak Google yakında size daha kolay bir seçenek sunabilir.

tarafından keşfedildiği gibi Chrome Hikayesi, Android için Chrome’da Google’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığını gösteren yeni bir işaret var gibi görünüyor. Yeni özellik, Android kullanıcılarının 15 dakikalık tarayıcı verilerini hızlı bir şekilde silmesine olanak tanıyan bir “hızlı silme” seçeneğidir.

Bu özellik, üç dikey noktanın sağ üst köşede olduğu yerde bulunan taşma menüsünden kullanılabilir. Silinmekte olan verilerin yalnızca tarayıcı geçmişi mi yoksa tüm hesap etkinlikleri mi olacağı belli değil.

Google, daha önce 2021’de kullanıcılara tek bir dokunuşla 15 dakikalık hesap verilerini temizleme olanağı vermişti. Bu, ayarlarınızda gezinmek zorunda kalmadan göz atma geçmişinin ve diğer hesap etkinliklerinin silinmesine izin veriyordu. Google daha sonra 2022’nin ilk birkaç ayında bu işlevi Android’e verdi. Şimdi özellik geri dönüş yapıyor gibi görünüyor.

Özellik keşfedilmiş olsa da, Google’ın onu ne zaman piyasaya sürmeyi seçeceği bilinmiyor. Bu, teknoloji devinin ne yapmaya karar verdiğini bekleyip görmemiz gereken bir şey.

Chrome, Android’de 15 dakikalık tarayıcı verilerini hızlı bir şekilde silen özelliği alacak

Teknory