Çiçek Ay Yıldızının Katilleri Yerli Aktörün Hararetli Eleştirilerine Hitap Ediyor

Özet Lily Gladstone, Devery Jacobs’un eleştirisine yanıt veriyor Çiçek Ayının Katilleri. Gladstone, Jacobs’un tepkisinin Yerli kadınların bunları ilk kez gördüklerinde hissettikleri travmaya bir tepki olduğunu kabul ediyor. TV dizisinde rol alan Jacobs Rezervasyon Köpeklerivizyona girdiği sırada filmi ağır bir şekilde eleştirdi. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Çiçek Ayı’nın Katilleri‘den Lily Gladstone, Devery […]

Çiçek Ay Yıldızının Katilleri Yerli Aktörün Hararetli Eleştirilerine Hitap Ediyor

Özet

  • Lily Gladstone, Devery Jacobs’un eleştirisine yanıt veriyor Çiçek Ayının Katilleri.
  • Gladstone, Jacobs’un tepkisinin Yerli kadınların bunları ilk kez gördüklerinde hissettikleri travmaya bir tepki olduğunu kabul ediyor.
  • TV dizisinde rol alan Jacobs Rezervasyon Köpeklerivizyona girdiği sırada filmi ağır bir şekilde eleştirdi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Çiçek Ayı’nın Katilleri‘den Lily Gladstone, Devery Jacobs’un filme yönelik eleştirisine tepki gösteriyor. Gladstone, Mollie Burkhart’ı canlandırıyor Çiçek Ayı’nın KatilleriFilmde Leonardo DiCaprio’nun Ernest Burkhart’ıyla evlenen Osage taşra kabilesinin üyesi kadın başrol. Jacobs, beğenilen dizide Elora’yı canlandırmasıyla tanınan yerli bir aktris. Rezervasyon Köpekleri.

İle konuşmak Yuvarlanan kayaGladstone, Jacobs’un çevresinden gelen hararetli eleştirilere yanıt veriyor Çiçek Ayı’nın Katilleri. Gladstone kendisinin ve Jacobs’un “Arkadaşlar” Ve “onun tepkisi onun,” dolayısıyla istemedi “ona sıcaklığı geri getir” Jacobs’un söylediği her şey için. Gladstone yine de şunu savundu:Sonuçta Osage reaksiyonu şu şekildedir: [she] bakım[s] en çok hakkında.” Aşağıdaki Gladstone’un tam alıntısına göz atın:

Biz arkadaşız. ‘Certain Women’ TIFF’te çalarken Toronto’da onun koltuğuna çöktüm. Bunun için onu kızdırmak istemiyorum çünkü bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Tepkisi ona ait. Onun tepkisi, özellikle Yerli kadınların bunları ilk kez gördüklerinde hissettikleri pek çok travmaya verilen bir tepkidir. Senaryoya alışmak için çok zamanım oldu. Osage halkının hayatları bu tarihi anlamakla geçti. Bu filmin yapım süreci birçok insana konuşma şansı verdi. Sonuçta Osage reaksiyonu en çok önemsediğim şey.


Devery Jacobs’un Flower Moon Eleştirisinin Katilleri Açıklandı

Devery Jacobs, Reservation Dogs'un 3. Sezonunda Elora Danan Postoak rolünde

Gladstone’un yorumu, Jacobs’un sert eleştirisini ilk kez ortaya koymasından aylar sonra geldi. Çiçek Ayı’nın Katilleri. Filmin vizyona girmesinden kısa bir süre sonra Jacobs, sosyal medyada Martin Scorsese’nin filmine karşı uzun bir konuşma yaptı ve filmden şu şekilde bahsetti: “amansız ve gereksiz derecede grafik.” Daha spesifik olarak şunları yazdı: “inanmak[s] öldürülen Yerli kadınların ekranda gösterilmesinin bize karşı uygulanan şiddeti normalleştirdiğini ve insanlarımızı daha da insanlıktan çıkardığını söylüyor.” Şikayetleri kapsamında Çiçek Ayı’nın KatilleriJacobs yine de Gladstone’un performansını övdü ve onu “tam bir efsane.”

Gladstone nasıl bir travmanın yaşandığının farkında değil Çiçek Ayı’nın Katilleri neden olabilir. Kasım ayında Gladstone, Yerli kadınları ve gençleri şu çağrıda bulundu: “Ne zaman ve ne zaman görürseniz görün [they] hazır hisset.” Filmle ilgili bu uyarı ve destek mesajının yanı sıra Gladstone, Yerli halkı ve özellikle kadınları hedef alan bir dizi ruh sağlığı ve diğer destek kaynaklarını da paylaştı.

İlgili
Killers Of The Flower Moon’un Başlığı ve Osage Anlamı Açıklandı

Martin Scorcese’nin Çiçek Ayının Katilleri esrarengiz bir isme sahip. İşte bunun Osage Ulusu ve tarihi dramanın konusu açısından anlamı.

Aktris en son verdiği yanıtta da aynı derecede saygılıydı ve gerçek olduğunu kabul ediyordu: “travma” bunu görmek Çiçek Ayı’nın Katilleri insanlara neden olabilir. Gladstone ve Jacobs’un farklı tepkileri bu filmin etiğinin ne kadar karmaşık olduğunu gösteriyor. Bir yandan Osage kabilesinden istişareler yapılıyordu. Çiçek Ayı’nın Katillerive üyelerinin çoğu filmi destekliyor ve diğer yandan Jacobs gibi yerli kadınlar, Scorsese’nin dehşeti tasvir etme şekli nedeniyle yeniden travma geçirmiş hissedebilirler. İnsanların, özellikle de yerli oyuncuların bu kadar ağır ve karmaşık bir filme tepki vermesinin doğru bir yolu yok ve Gladstone’un bu söylem için yer bırakması iyi bir şey.

Kaynak: Yuvarlanan kaya

Çiçek Ayı'nın Katilleri
Çiçek Ayı’nın Katilleri

Flower Moon’un Katilleri, yönetmen Martin Scorsese’nin ilk olarak David Grann tarafından çekilen, kurgu olmayan Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI adlı kitabına dayanan bir sonraki filmi. Osage kabilesinin üyeleri, 1920’lerde Kızılderili topraklarında petrol bulunmasından kısa bir süre sonra gizemli koşullar altında öldürüldüğünde, FBI bunların ardındaki gerçek nedeni ortaya çıkarmak için kurulur.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow