Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, fiyat ve şimdiye kadarki tüm sızıntılar

Dhruv Bhutani / Android Kurumu Nothing Phone 1, 2022’de gördüğümüz en benzersiz akıllı telefonlardan biriydi. OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei, durgun mobil pazarına yeni bir soluk getirmek amacıyla Nothing’i başlattı. Şirket artık Phone 1 ile niyetini açıkladığına göre, Nothing Phone 2’den ne bekleyebiliriz? Bu söylenti derlemesinde, Telefon 2 hakkında bildiğimiz her şeyi gözden geçireceğiz. Ayrıca […]

Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, fiyat ve şimdiye kadarki tüm sızıntılar

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

Nothing Phone 1, 2022’de gördüğümüz en benzersiz akıllı telefonlardan biriydi. OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei, durgun mobil pazarına yeni bir soluk getirmek amacıyla Nothing’i başlattı. Şirket artık Phone 1 ile niyetini açıkladığına göre, Nothing Phone 2’den ne bekleyebiliriz?

Bu söylenti derlemesinde, Telefon 2 hakkında bildiğimiz her şeyi gözden geçireceğiz. Ayrıca söylentilerden değil, Nothing’in kısa geçmişinden, Telefon 1’den ve Carl Pei’nin söylediği şeylerden derleyebileceğimiz bazı şeyleri tartışacağız.

Nothing Phone 2 olacak mı?

hiçbir şey telefon 1 ön

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

Ne yazık ki, bu tweet’in asıl amacı, yakın gelecekte bir Phone 2 olacağı fikrini yerle bir etmekti. Pei, Phone 1’in en azından şimdilik markanın ana odak noktası olmaya devam ettiğini açıkladı.

Ancak, bir noktada bir Phone 2 olacağından çok az şüphe var. Pei’nin, Hiçlik’in ne olacağına dair Apple benzeri olarak tanımladığı uzun vadeli bir vizyonu olduğu açık. Pei’nin eski şirketi ve markası hakkında söyledikleri göz önüne alındığında, kesinlikle Telefon 1’e bir takip cihazı olacak. Asıl soru, bunun ne zaman olabileceği.

Nothing Phone 2 çıkış tarihi ne zaman olacak?

hiçbir şey telefon arka portre üzerinde 1 glif

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

  • Hiçbir şey Telefon 1: 12 Temmuz 2022

Bir önceki bölümde de belirttiğimiz gibi, Nothing’den yeni bir telefonun ne zaman geleceği belli değil. Ancak, Nothing’in kısa tarihine bakabilir ve ne bekleyebileceğimiz hakkında bir fikir edinebiliriz.

Pei, Şubat 2022’nin sonlarında Mobile World Congress’e bir Nothing Phone 1 prototipi getirdi. Bu prototipi Qualcomm’un CEO’suna gösterirken görüldü. Pei’nin bunu 2023’te tekrarlaması ve bu yılki MWC’ye bir Nothing Phone 2 prototipi getirmesi çok olası.

Phone 2 için şu ana kadar yapılacak pek bir şey yok, ancak Nothing Phone 1’in stratejisinin tekrarlanmasını bekliyoruz.

Mart 2022’de Pei, Phone 1’i bize adını söyleyerek, tasarımı ve bazı özellikleriyle dalga geçerek duyurdu. Daha sonra hiçbir şey, önümüzdeki birkaç ayı, nihayet 12 Temmuz’da cihazı resmen başlatana kadar telefonda yavaş yavaş bilgi dağıtarak geçirmedi.

Şimdi, Pei’nin daha önce bahsedilen tweet’i, yakın zamanda bir Nothing Phone 2 beklemememiz gerektiğini açıkça ortaya koydu. Ancak, “yakında” göreceli bir terimdir. Phone 2, Temmuz 2023’te piyasaya çıkarsa, bu Aralık 2022’ye pek yakın sayılmaz. Ancak, farklı bir şey duyana kadar bekleyip bunun nasıl gideceğini görmemiz gerekiyor.

ABD’de Nothing Phone 2’yi satın alabilecek misiniz?

Nothing Phone 2’nin ABD çıkış tarihi alıp almayacağını bekleyip görmemiz gerekecek. Pei’nin ABD’li taşıyıcılarla görüşmelerde olduğunu biliyoruz. Ayrıca Phone 1’in ABD merkezli alıcılar için geçici bir beta programına sahip olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle, Phone 2’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesi inanılmaz derecede muhtemel. Taşıyıcılarda satılmayabilir ve hatta tüm taşıyıcılarda tam destek görmeyebilir, ancak en azından ABD gönderileri için mevcut olmasaydı şaşırırdık.

Nothing Phone 2 hangi özelliklere sahip olacak?

Hiçbir şey telefon Arka ahşapta 1 glif

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

Nothing Phone 1, onu tüm rakiplerinden hemen ayıran farklı bir görünüme sahiptir. Bu, çoğunlukla telefonun arkasındaki ışıklar olan “The Glyph” sayesindedir. Nothing Phone 2 hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak The Glyph’e de sahip olacağından emin olabiliriz.

Bununla birlikte, Glif bazı değişiklikler görebilirdi. Hiçbir şey ışıkları daha parlak veya güç açısından daha verimli hale getiremez. Onların da yeni yetenekleri olabilir. Bununla birlikte, Glyph’in neredeyse kesinlikle sahip olmayacağı bir şey, RGB aydınlatmadır (Telefon 1, yalnızca The Glyph’ten beyaz ışık üretebilir). RGB, Nothing Phone 2 için bariz bir yükseltme olsa da, Pei bu fikri sürekli olarak reddetti, hatta bunu “” olarak tanımlayacak kadar ileri gitti.utandırıcı

Ayrıca bakınız: Nothing Phone 1 duvar kağıtlarını buradan indirin

Telefonun iç kısımlarına gelince, hiçbir şeyin birinci sınıf bir amiral gemisi deneyimi için uygun olması pek olası değil. Phone 1’in kamerası, işlemcisi ve diğer özelliklerinin tümü kesinlikle orta seviyedeydi. Bu, fiyatları düşük tutmak için hesaplanmış bir hareketti. Hiçbir şeyin sadece bir nesil sonra orta sınıftan premium bölgeye büyük bir sıçrama yapması pek olası değildir. Başka bir deyişle, Nothing Phone 2 ile bazı yükseltmeler bekleyin, ancak Pixel 7 Pro veya Galaxy S23 Ultra’ya rakip beklemeyin.

Nothing Phone 2 fiyatı ne olacak?

hiçbir şey telefon 1 logo 1

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

The Nothing Phone 1 ekonomik bir telefondur. Sadece 399 £ / 469 € ‘dan başlar, bu da yaklaşık 500 $’ a eşittir. Daha önce de belirtildiği gibi, Nothing Phone 2’nin iç donanımını çılgınca yükseltmesini beklemiyoruz, bu da fiyatın bu kadar artmaması gerektiği anlamına geliyor.

Ancak, Carl Pei’nin OnePlus’ı başlattığını unutmayın. Bu şirketin erken stratejisi, bir hayran kitlesi oluşturmak için neredeyse hiç para kazandırmayan bir telefonu piyasaya sürmek ve ardından gelecekteki modellerinin fiyatını yavaşça artırmaktı. Pei, zaten OnePlus oyun kitabından büyük ölçüde beşik aldığı için bu stratejiyi Nothing ile tekrar etmezse inanılmaz derecede şaşırırdık. Pei zaten itiraf etti Phone 1 neredeyse hiç kar marjı olmadan satılıyorsonsuza kadar devam edemez. Başka bir deyişle, Telefon 2’nin Telefon 1’den en azından biraz daha pahalı olmasını planlayabilirsiniz.


Bizimle paylaşacak bir Nothing Phone 2 sızıntısı var mı? Bize bir ipucu gönderin, kontrol edeceğimizden emin olacağız.


Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, fiyat ve şimdiye kadarki tüm sızıntılar

Teknory