Çin artık AirDrop şifrelemesini atlayıp gönderenleri tanımlayabildiğini iddia ediyor

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR Pekin’deki Çin devleti destekli bir kurum, Apple AirDrop’un şifrelemesini kırdığını iddia ediyor. Kuruluş, oluşturduğu tekniğin AirDrop içeriğini paylaşan gönderenlerin telefon numaralarını ve e-postalarını belirlemelerine olanak tanıdığını söylüyor. Keşif, istenmeyen içeriği ortadan kaldırma çabasının bir parçasıdır. Apple’ın AirDrop’u, Apple cihaz sahiplerinin belgeler, resimler ve daha fazlası gibi şeyleri hızlı bir […]

Çin artık AirDrop şifrelemesini atlayıp gönderenleri tanımlayabildiğini iddia ediyor

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • Pekin’deki Çin devleti destekli bir kurum, Apple AirDrop’un şifrelemesini kırdığını iddia ediyor.
  • Kuruluş, oluşturduğu tekniğin AirDrop içeriğini paylaşan gönderenlerin telefon numaralarını ve e-postalarını belirlemelerine olanak tanıdığını söylüyor.
  • Keşif, istenmeyen içeriği ortadan kaldırma çabasının bir parçasıdır.

Apple’ın AirDrop’u, Apple cihaz sahiplerinin belgeler, resimler ve daha fazlası gibi şeyleri hızlı bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan popüler bir iOS özelliğidir. Dosyayı uçtan uca şifreleme yoluyla güvenli bir şekilde paylaşmak için kullanıcının tek yapması gereken başka bir cihaza yakın olmak ve Bluetooth, Wi-Fi ve AirDrop’u etkinleştirmektir. Ancak Çin, kullanıcıları tanımlamak için bu şifrelemeyi atlamanın bir yolunu bulduğunu söylüyor.

tarafından hazırlanan bir rapora göre BloombergPekin’deki Çin devlet destekli bir kuruluş, mesaj gönderen AirDrop kullanıcılarını tanımlamanın bir yolunu bulduğunu söylüyor. Bildirildiğine göre bu teknik, kurumun bu gönderenlerin telefon numaralarını ve e-posta adreslerini görmesine olanak tanıyor.

Keşif, Çin’in istenmeyen gördüğü içeriği ortadan kaldırma çabasının bir parçası. Örneğin AirDrop, 2019’da Hong Kong’daki protestolar sırasında aktivistler tarafından demokrasi yanlısı içerik paylaşmak için yaygın olarak kullanıldı. Teşkilat, polisin bu tekniği birden fazla şüpheliyi tespit etmek için kullandığını iddia ediyor. Ancak medya, polisin herhangi birinin tutuklanıp tutuklanmadığını açıklamadığını belirtiyor.

Teknik, “vaka çözmenin verimliliğini ve doğruluğunu artırıyor ve uygunsuz açıklamaların yanı sıra potansiyel kötü etkilerin yayılmasını da önlüyor”. Ajans. Apple’ın AirDrop’un muhtemelen kırıldığı haberine nasıl tepki vereceği henüz bilinmiyor. Yayın, bir Apple temsilcisinin yorum taleplerine yanıt vermediğini belirtiyor.

Çin artık AirDrop şifrelemesini atlayıp gönderenleri tanımlayabildiğini iddia ediyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow