Cömert Özel Jet Elvis, Lisa Marie Presley’in Adını Aldı

Elvis Presley, önceki sahibinin yaşadığı yasal sorunlar nedeniyle bir Boeing 707 jet uçağı satın alma konusundaki orijinal planını rafa kaldırdıktan sonra, 1975’te bir Convair 880 için 250.000 $ ödedi. soyuldu ve kendi özelliklerine göre yeniden inşa edildi. Sonuç, modern bir bakış açısıyla özel bir yatak odası da dahil olmak üzere retro lükslerle dolu şık bir […]

Cömert Özel Jet Elvis, Lisa Marie Presley’in Adını Aldı

Elvis Presley, önceki sahibinin yaşadığı yasal sorunlar nedeniyle bir Boeing 707 jet uçağı satın alma konusundaki orijinal planını rafa kaldırdıktan sonra, 1975’te bir Convair 880 için 250.000 $ ödedi. soyuldu ve kendi özelliklerine göre yeniden inşa edildi. Sonuç, modern bir bakış açısıyla özel bir yatak odası da dahil olmak üzere retro lükslerle dolu şık bir zaman kapsülü gibi görünen özel bir uçak oldu.

Göre Elvis Avustralya, modifiye jetliner, yolculukları genellikle daha az yolcuya mal olsa da, mürettebat dahil maksimum 28 kişiyi taşıyabilir. Convair 880, sahibi tarafından kendisine verilen sevgi dolu isme ek olarak, doğrudan Elvis’in en ikonik şarkılarından birinden alınan bir takma ad da vardı: Hound Dog One, ancak Elvis’in kendisi ona Flying Graceland demeyi tercih etti.

bu Graceland web sitesi uçağa ek ışık tutuyor ve Elvis’in Lisa Marie’yi yeniden modellemek için nihayetinde yaklaşık 800.000 dolar harcadığını ortaya koyuyor. Bahsi geçen yatak odasına ek olarak, uçakta bir konferans odası ve oturma odası, altın kaplama emniyet kemerleri, 24 ayar altınla “benekli” lavabolar ve hatta süet sandalyelerle çevrili deri kaplı masalar bile var. Uçak, Graceland ziyaretçilerinin girip kendi gözleriyle görmeleri için açık kalır.

Teknory