Çok dilli kullanıcılara yönelik bu Pixel 8 özelliği Pixel 7’ye geliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Google Pixel 7 serisi yakında Asistan sesle yazma özelliğini kullanırken otomatik dil değiştirme özelliğine sahip olacak. Bu özellik Pixel 8 serisinde kullanıma sunuldu ve çok dilli hoparlörler için kullanışlıdır. Google Pixel 8 telefonlar bir dizi yazılım özelliğiyle birlikte geliyor ancak bu eklemelerden kaçının eski cihazlara geleceği belli değil. […]

Çok dilli kullanıcılara yönelik bu Pixel 8 özelliği Pixel 7’ye geliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google Pixel 7 serisi yakında Asistan sesle yazma özelliğini kullanırken otomatik dil değiştirme özelliğine sahip olacak.
  • Bu özellik Pixel 8 serisinde kullanıma sunuldu ve çok dilli hoparlörler için kullanışlıdır.

Google Pixel 8 telefonlar bir dizi yazılım özelliğiyle birlikte geliyor ancak bu eklemelerden kaçının eski cihazlara geleceği belli değil. Artık Pixel 7 serisine en az bir Pixel 8 özelliği gelecek gibi görünüyor.

Fandroid güncellenmiş bir şey fark ettim Gboard destek sayfası Google Asistan’ın sesle yazması için. Sayfa, Pixel 8’in Google Asistan sesli yazma özelliğinde otomatik olarak dil değiştirme özelliğinin Pixel 7’ye “yakında” geleceğini belirtiyor.

Belirli Pixel 7 modellerinden bahsedilmiyor, dolayısıyla bunun Pixel 7a’nın da bu özelliği alacağı anlamına geldiğini umuyoruz. Ayrıca Pixel 6 serisinin bu işlevselliği aldığından da söz edilmiyor.

Yine de bu, birden fazla dil bilen kişiler için kullanışlı bir özelliktir; çünkü daha önce, iki veya daha fazla dilde sesle yazmak istiyorsanız manuel olarak farklı bir dil klavyesine geçmek zorunda kalıyordunuz. Bununla birlikte Google, otomatik dil algılamanın düzgün çalışmaması veya bu yaklaşımı tercih etmeniz durumunda manuel seçeneğin hala mevcut olduğunu belirtiyor.

Bu seçeneğin Pixel 7 serisini ne zaman kullanıma sunacağına dair bir bilgi yok, ancak yakın gelecekte eski Pixel’lere daha fazla Pixel 8 özelliğinin geleceğini görmeyi umuyoruz. Şimdi eski amiral gemisi telefonların profesyonel kamera kontrollerine ne dersiniz?

Çok dilli kullanıcılara yönelik bu Pixel 8 özelliği Pixel 7’ye geliyor

Teknory