Daily Authority: ????Samsung’un kendi kendini onarma açılımı?

Rita El Khoury / Android Otoritesi ???? Günaydın ve Salı gününün Daily Authority’sine hoş geldiniz! Kara Cuma satışlarında kendime bir Nintendo Switch hediye ettim ve Strange Horticulture oynamaktan zevk alıyorum. Bu karanlık, soğuk Kasım günleri için mükemmel bir oyun gibi görünüyor. Samsung akıllı saatinizi kendi kendinize onarmak mı istiyorsunuz? Ryan McLeod / Android Yetkilisi Samsung […]

Daily Authority: ????Samsung’un kendi kendini onarma açılımı?

Rita El Khoury / Android Otoritesi

???? Günaydın ve Salı gününün Daily Authority’sine hoş geldiniz! Kara Cuma satışlarında kendime bir Nintendo Switch hediye ettim ve Strange Horticulture oynamaktan zevk alıyorum. Bu karanlık, soğuk Kasım günleri için mükemmel bir oyun gibi görünüyor.

Samsung akıllı saatinizi kendi kendinize onarmak mı istiyorsunuz?

Samsung Galaxy Unpacked 2022 Ürünler Buds 2 İzle 5 Çevir 4 Katla 4

Ryan McLeod / Android Yetkilisi

Samsung kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) “Kendi Kendini Onarma Yardımı” adlı bir mobil uygulama için yeni bir ticari marka başvurusunda bulundu.

 • Göre SamMobileuygulamanın simgesi mavi bir arka plana sahip bir dişli çark ve bir İngiliz anahtarı gösterir.
 • Uygulamanın açıklaması şu şekildedir: “Akıllı saatlerin, tabletlerin, cep telefonlarının ve kulaklıkların kendi kendine kurulumu ve kendi kendine bakımı için cep telefonları için bilgisayar uygulama yazılımı.”
 • Samsung, tanınmış onarım kılavuzu ve aygıt parçalama şirketi iFixit ile ortaklık kurarak Ağustos ayında kendi kendine onarım programını duyurmuştu.
 • iFixit Samsung müşterileri için adım adım kılavuzlar ve orijinal onarım parçaları sağlar.
 • Ancak şu anda program Galaxy S20 ve Galaxy S21 serisi telefonlar ve Galaxy Tab 7 Plus ile sınırlı.
 • Kullanıcılar, cihazlarının ekranını, arka camını ve şarj bağlantı noktalarını değiştirmek için kitler satın alabilir.

Genişleme için zaman olgunlaştı

 • Piyasaya sürüldüğü sırada Samsung, gelecekte kendi kendine onarım programına daha fazla telefon ve parça ekleyeceğini ve bu geleceğin yakında gerçekleşebileceğini söyledi.
 • Bağımsız bir uygulama olasılığı, şirketin iFixit ile ortaklığının sona erebileceğini ima ediyor, bu nedenle Samsung cihazınızı kendi kendine onarmak için iFixit’e güvenmeniz gerekmeyebilir.
 • Tabii ki, şu anda bu sadece bir varsayım ve uygulamanın gün ışığını görüp görmeyeceğini veya Samsung’un kendi kendini onarma programına kulaklık ve akıllı saatler ekleyip eklemeyeceğini bilmemizin hiçbir yolu yok.
 • Kara Cuma hafta sonu boyunca satılan milyonlarca yeni cihazla, tamir edilebilecek bozuk cihazların atılmasıyla oluşan atık miktarını azaltmak kesinlikle iyi bir hareket olacaktır.

salı olayı

Bir köpek, Joipaw konsolunda Whack A Mole oynuyor.

Paula Beaton / Android Yetkilisi

Köpekler için video oyunları fikri çılgınca mı geliyor? Başlangıç ​​budur Joipaw öneriyor.

 • Göre Axios Oyunşirketin oyunları hala prototip aşamasında olsa da, köpeklerin burunlarıyla oynadığı, tükürüğe dayanıklı özel bir dokunmatik ekranlı konsol üzerinde çalışıyorlar.
 • Köpek bir oyunu kazandığında konsol ikramları dağıtır.
 • Şimdiye kadarki oyunlar köstebek vurma tarzı bir oyunu ve köpeğin ekranın hangi tarafında daha fazla baloncuk olduğunu belirleyip belirleyemeyeceğini görmek için tasarlanmış bir oyun içeriyor.
 • Bunlar, köpeğinizle vakit geçirmenin yerini alması için tasarlanmamıştır, ancak köpeklere zihinsel bir egzersiz yapmaları, barınak köpeklerinin hayatlarını zenginleştirmeleri ve hatta muhtemelen gelecekte demanstan muzdarip köpeklere yardım etmeleri umulmaktadır.
 • Hevesli bir oyuncu olan Joipaw’ın kurucu ortağı Dersim Avdar, bir kitap okuduğunda köpeğini oyalamanın bir yolunu arıyordu. 2017 çalışması dokunmatik ekran oyunlarını yaklaşık 300 köpek (ve 20 kurt) üzerinde test ederek beyinleri yaşlanan köpekler için potansiyel bilişsel faydalar gördü.
 • Testlerde, araştırmacıların başlangıçta köpeklerin dikkatini çekmek için ekrana fıstık ezmesi koyması gerekiyordu.
 • Henüz erken olmasına rağmen, Joipaw’ın bilim danışmanı Clara Mancini, araştırmanın “çok umut verici” olduğuna inanıyor ve video oyunlarının giderek daha zor hale gelmesi nedeniyle diğer köpek oyuncaklarının sağlayamadığı faydaları sağlayabileceğini belirtiyor.

Gününüzün mükemmel bir şekilde dinlenmesini sağlayın!

Paula Beaton, Kopya Editörü.

Teknory