Dawnwalker, Eski CD Projekt Red Devs Tarafından Hazırlanacak Yeni Dark Fantasy RPG Oyununun Adıdır

Şubat 2022’de CD Projekt Red’in eski tasarımcıları, Rebel Wolves adında yeni bir stüdyo kurulduğunu duyurdu. Ekip, ilk projesinin şaşırtıcı olmayan bir şekilde bir RPG olacağını açıkladı ve bugün, başlığı da dahil olmak üzere oyun hakkında birkaç ayrıntı daha öğrendik. Oyunun adı Dawnwalker ve Rebel Wolves bunu “hikaye odaklı, karanlık fantastik bir rol yapma macerası” olarak […]

Dawnwalker, Eski CD Projekt Red Devs Tarafından Hazırlanacak Yeni Dark Fantasy RPG Oyununun Adıdır

Şubat 2022’de CD Projekt Red’in eski tasarımcıları, Rebel Wolves adında yeni bir stüdyo kurulduğunu duyurdu. Ekip, ilk projesinin şaşırtıcı olmayan bir şekilde bir RPG olacağını açıkladı ve bugün, başlığı da dahil olmak üzere oyun hakkında birkaç ayrıntı daha öğrendik.

Oyunun adı Dawnwalker ve Rebel Wolves bunu “hikaye odaklı, karanlık fantastik bir rol yapma macerası” olarak tanımlıyor. Takımın rüya RPG projesi olarak ilan edilen oyun resmi olarak alfa geliştirme aşamasına girdi ve Rebel Wolves bu yılın sonuna doğru bu konuda daha fazla bilgi paylaşmayı planlıyor.

Stüdyo ayrıca bir başka CD Projekt mezunu Mateusz Tomaszkiewicz’in oyunun kreatif direktörü olacağını duyurdu. Tomaszkiewicz’in çalışmaları arasında Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt ve Thronebreaker: The Witcher Tales yer alıyor.

Tomaszkiewicz bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Keşfetmek, derinlemesine dalmak isteyeceğiniz ve karakterlere önem vermenizi sağlayacak hikayeler anlatacağınız bir dünya yaratmak istiyoruz.” “Yeniden oynatıldığında çeşitli seçeneklere ve denemelere yer açacak bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Bu kadar çok yetenekli insanla bu deneyimi yaratmaya yardımcı olmak Rebel Wolves’taki görevim olacak ve herkesin ekibin bir süredir neler yaptığını görmesini sabırsızlıkla bekliyorum.”

Rebel Wolves, Dawnwalker hakkında daha fazla bilgi paylaşmadı, dolayısıyla oyunun dayanağı, anlatımı, mekaniği ve platformları hakkındaki sorular bu yılın sonlarına kadar cevapsız kalacak. O zamana kadar ekip, yukarıda yayınlanan ve ekibin ne pişirdiğine dair hayal gücünü artırmaya yardımcı olacak bir tanıtım görseli yayınladı.

Teknory