Diğer bölgeler de Snapdragon Galaxy S24 Plus ile şanslı olabilir

Samsung Galaxy S24 Artı TL;DR İki sızıntı, Galaxy S24 Plus’ın Hindistan’da Snapdragon gücü sunacağını iddia etti. Kaynaklar, temel Galaxy S24’ün yine de piyasada bir Exynos çipi alacağını ekliyor. Galaxy S24 serisinin lansmanına sadece iki hafta kaldı ve hala çok sayıda sızıntı görüyoruz. Şimdi ABD dışındaki büyük bir pazardaki tüketiciler için yonga seti cephesinde iyi haberler […]

Diğer bölgeler de Snapdragon Galaxy S24 Plus ile şanslı olabilir

Samsung Galaxy S24 Artı

TL;DR

  • İki sızıntı, Galaxy S24 Plus’ın Hindistan’da Snapdragon gücü sunacağını iddia etti.
  • Kaynaklar, temel Galaxy S24’ün yine de piyasada bir Exynos çipi alacağını ekliyor.

Galaxy S24 serisinin lansmanına sadece iki hafta kaldı ve hala çok sayıda sızıntı görüyoruz. Şimdi ABD dışındaki büyük bir pazardaki tüketiciler için yonga seti cephesinde iyi haberler var gibi görünüyor.

Tahminciler Tarun Vatları Ve Yogesh Brar Her ikisi de X’te Samsung Galaxy S24 Plus’ın Hindistan’da Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile satışa sunulacağını iddia etti. İki sızıntı ayrıca temel Galaxy S24’ün hala Exynos 2400 işlemciyi alacağını iddia etti.

Yogesh Brar Galaxy S24 Plus Snapdragon Hindistan

Bu iddialar doğrulanırsa son söylentilere göre büyük bir değişiklik olacak. Geçen yılki sızıntılar, Galaxy S24 serisinin tamamının ABD’de Snapdragon gücü kazandığına işaret ediyordu. Ancak ABD dışındaki Galaxy S24 ve S24 Plus modellerinin Snapdragon 8 Gen 3 yongasını Exynos 2400 SoC ile değiştireceğine inanılıyordu. Ultra modelinin tüm pazarlarda Snapdragon beygir gücü kazanması bekleniyor.

Tarun Vats Galaxy S24 Plus Snapdragon Hindistan

Bu, Hintli tüketiciler için iyi bir haber olabilir çünkü bu, Snapdragon 8 Gen 3’e sahip bir Samsung telefon istiyorlarsa Galaxy S24 Ultra için bir servet ödemelerine gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Snapdragon çiplerinin genellikle Exynos muadillerinden daha iyi olduğu düşünülse de Samsung’un çipleri bazen birkaç alanda avantaj sağlıyor. Ayrıca, Snapdragon SoC’lerde kullanılan Adreno GPU, emülasyon gibi belirli görevler için daha iyi destek sunma eğilimindedir.

Snapdragon 8 Gen 3’ün gerçekten Exynos 2400’den daha iyi olup olmadığını görmek için bu telefonların piyasaya sürülmesini beklememiz gerekecek. Peki temel Galaxy S24, S24 Plus ve Ultra’dan daha güçlü olsaydı çok komik olmaz mıydı?


Diğer bölgeler de Snapdragon Galaxy S24 Plus ile şanslı olabilir

Teknory