Discord ile VPN Nasıl Kullanılır

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Discord, arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla sohbet etmek için uygundur, ancak VPN olmadan siber saldırıların kurbanı olabilirsiniz. Bu nedenle, internette gezinmenizi güvence altına almak ve sizi takip etmeyi zorlaştırmak için ekstra adımlar atmalısınız. Discord ile nasıl VPN kullanılacağını bilmiyorsanız doğru […]

Discord ile VPN Nasıl Kullanılır

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Discord, arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla sohbet etmek için uygundur, ancak VPN olmadan siber saldırıların kurbanı olabilirsiniz. Bu nedenle, internette gezinmenizi güvence altına almak ve sizi takip etmeyi zorlaştırmak için ekstra adımlar atmalısınız.

Discord ile nasıl VPN kullanılacağını bilmiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu yazıda size dört platform için yöntemler öğreteceğiz. Ayrıca bazı Discord sık sorulan soruları da yanıtlayacağız.

Discord Güvenlidir, Ancak Tamamen Güvenli Değildir

Discord, IP sızıntılarını ve DDoS saldırılarını engelleyebilecek bazı iyi güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Bu genellikle konumunuzu siber suçlulardan korur.

PrivadoVPN: Ücretsiz Bir VPN Seçeneği

Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama veya 2FA mevcuttur. Bu, yeni bir cihazda oturum açmak için kimliğinizi iki kez doğrulamanızı gerektirir. İkinci yönteme erişimi olmayan kişiler, hesabınızı kötü amaçlarla kullanamaz.

Sesli sohbetlere gelince; uçtan uca şifrelenmiştir. Normal saldırılardan veya başkalarının kulak misafiri olmasından korkmadan konuşabilirsiniz.

IP adresiniz ve cihaz kimliğiniz de Discord’un gizlilik politikasının bir parçası olarak kaydedilir. Bu, Discord’un barındırma sunucularını işgal eden bilgisayar korsanlarının konumunuzu ve cihaz kimliğinizi anında bulabileceği anlamına gelir.

Ayrıca, bazı ülkeler kendi sınırları içinde Discord kullanımını yasaklamıştır. Discord’a erişmek için IP adresinizi değiştirmeniz gerekecek. orası bir vpn da girer.

Windows PC’de VPN ile Discord Nasıl Kullanılır

Bir PC’de, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda VPN hizmeti vardır. Hepsi IP adresinizi başka bir şeyle gizleyebilir. Bu şekilde, gerçek konumunuzu takip etmek çok daha zor hale gelecektir.

Kullanılabilir birçok farklı VPN hizmeti olduğundan, hepsini listeleyemeyeceğiz. Bunun yerine, VPN hizmetini yüklemeniz ve kullanmanız için size genel tavsiyeler verebiliriz. Kesin adımlar farklılık gösterecektir, ancak fikir yönetim kurulunda paylaşılır.

Discord’u kullanırken PC’de VPN kullanmanın genel adımları şunlardır:

 1. için bir hesap kaydedin VPN hizmeti gerekirse.
 2. Ücretli bir hizmetse, istediğiniz bir VPN aboneliğini satın alın.
 3. Windows için VPN’i indirin.
 4. Yükleyiciyi çalıştırın ve tamamlanmasını bekleyin.
 5. VPN’inizi başlatın.
 6. Bağlanmak istediğiniz ülkeyi veya konumu seçin.
 7. VPN’inizi açın.
 8. VPN açıkken ve konumunuz değiştiğinde, artık korunuyorsunuz.
 9. Discord’u başlatın ve sohbete başlayın.

ExpressVPN, VoidVPN, CyberGhost ve daha fazlası gibi pek çok seçenek vardır. En iyi VPN’ler binlerce konuma bağlanmanıza izin verir, bu da sizi takip etmeyi daha da zorlaştırır. Hatta bazıları, CyberGhost gibi askeri düzeyde güvenlik özellikleri sunar.

Mac’te VPN ile Discord Nasıl Kullanılır

Mac’te, bir PC’ye VPN yüklerken kullandığınız adımların benzerlerini izleyebilirsiniz. Windows yükleyici çalışmayacağından, istenen VPN’nin Mac sürümünü indirmeniz gerektiğini unutmayın.

Mac’ler genellikle Windows PC’lerden daha güvenlidir, ancak siber saldırılara karşı bağışık değildirler, bu nedenle kendinizi korumak için bir VPN hizmetine de yatırım yapmalısınız.

Adımlar:

 1. Gerekirse VPN hizmeti için bir hesap kaydedin.
 2. Bir VPN aboneliği satın alın ücretli bir hizmetse, seçiminiz.
 3. Mac için VPN’i indirin.
 4. Yükleyiciyi çalıştırın ve tamamlanmasını bekleyin.
 5. VPN’inizi başlatın.
 6. Bağlanmak istediğiniz ülkeyi veya konumu seçin.
 7. VPN’inizi açın.
 8. VPN açıkken ve konumunuz değiştiğinde, artık korunuyorsunuz.
 9. Discord’u başlatın ve sohbete başlayın.

Bilgisayarınız hangi işletim sisteminde çalışıyor olursa olsun, bunun için bir VPN almak çok önemlidir. Herhangi birinin gerçek IP adresinizi almasını engeller. Konumunuza bağlı olduğundan, bilgisayar korsanları sizi basit bir aramayla bulabilir.

Tıpkı Windows’ta bir VPN kullanmak gibi, Mac’te Discord da bir VPN izlerinizi kapatırken konumunuzu izleyemeyecektir. Maksimum güvenlik için sesli olarak özgürce sohbet edebilirsiniz. Başkaları metinlerinizi okusa bile, sizi bulmakta zorlanacaklar.

Bir iPhone’da Bir VPN ile Discord Nasıl Kullanılır

Tıpkı Mac OS X gibi, iOS da genellikle Android’den daha güvenli olarak lanse edilir. Buna rağmen, Discord’un güvenlik açıkları platformlar arasında kalır. Herhangi bir uygulamanın gerçek konumunuzu almasını engelleyeceği için iPhone’unuz için bir VPN edinmelisiniz.

İşte iPhone’unuza bir VPN yükleme adımları:

 1. App Store’a gidin.
 2. Kurmak istediğiniz VPN’i seçin.
 3. İndirmeyi ve yüklemeyi bitirmesini bekleyin.
 4. Eğer gerekirse, abonelik satın albir hesap oluşturun ve oturum açın.
 5. VPN uygulamasını başlatın.
 6. Bağlanmak için bir sunucu veya konum seçin.
 7. Bundan sonra Discord’u başlatabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Mobil cihazlarda VPN almak çok daha kolaydır ve pek çok ücretsiz sürümü mevcuttur. Bunlarla ilgili sorun, zaten kendi açılarından biraz veri toplamayı gerektiren reklamlar yayınlayabilmeleridir. Shady VPN şirketleri ayrıca telefonunuzdan topladıkları verileri de satarlar.

Bunun olmasına izin vermek istemiyorsanız, reklamsız ücretli bir VPN aboneliği almanızı öneririz.

Bir Android Cihazda Bir VPN ile Discord Nasıl Kullanılır

Android’de bir VPN almak da kolaydır. Geliştiriciler uygulamalarını Google Play Store’da yayınlamayı daha kolay bulduklarından, daha da fazla seçenek vardır. Ancak bu aynı zamanda burada kötü bir VPN bulacağınız anlamına da gelir.

VPN seçimimiz gibi harika incelemelere sahip ücretli olanlara bağlı kalmalısınız: ExpressVPN.

İşte bir Android VPN almanın adımları:

 1. Play Store’a gidin.
 2. Kurmak istediğiniz VPN’i seçin.
 3. İndirmeyi ve yüklemeyi bitirmesini bekleyin.
 4. Eğer gerekirse, abonelik satın albir hesap oluşturun ve oturum açın.
 5. VPN uygulamasını başlatın.
 6. Bağlanmak için bir sunucu veya konum seçin.
 7. Bundan sonra Discord’u başlatabilir ve sohbet edebilirsiniz.

VPN açıkken Discord’u Android telefonunuzda güvenle kullanabilirsiniz. Siber suçluları özel verilerinizden ve konumunuzdan uzak tutun. Discord’u kullanırken güvende kalabilmelisiniz.

Ek SSS

Bir VPN kullanmak beni Discord yasağından kurtarır mı?

Evet yapabilir. Discord, kuralları ihlal eden kullanıcıları IP yasakları ile yasaklar. Bu, evinizin internetini kullanarak kuralları çiğnediyseniz, artık Discord’a erişemeyeceğiniz anlamına gelir.

Bir VPN, yeni bir hesap oluşturmanıza ve Discord’u tekrar kullanmanıza izin verebilir. Eski hesabınız kilitli olduğundan ve hiçbir VPN yeniden erişmenize izin veremediğinden geride bırakılmalıdır. Yeni IP adresinde, yeni bir hesapla da olsa Discord’a yeniden erişebilmelisiniz.

Bir sunucudan yasaklandıysanız ancak Discord’un kendisi tarafından yasaklandıysanız, bir VPN’e ihtiyacınız yoktur. Farklı bir kullanıcı adına sahip yeni bir hesap sizi içeri almalıdır. Eski kullanıcı adınızı kullandıysanız, bu sizi başka bir ban için yürüyen hedef haline getirecektir.

Discord, VPN kullanırken tam olarak çalışır mı?

Evet, bir VPN kullandığınızda Discord etkilenmeyecektir. Normalde eskisi gibi çalışır. Daha yavaş bir bağlantı olabilir, ancak tek fark bu olmalıdır.

Hangi VPN’i kullandığım önemli mi?

Mümkün olan en iyi güvenlik özelliklerine sahip şifreli bir VPN kullanmalısınız. Öneririz ExpressVPN. Ücretsiz VPN’ler genellikle daha az korumaya sahiptir ve reklam yayınlar. Ayrıca gizliliğinizi ihlal ederek başkalarına veri satabilirler.

Discord ile Neden VPN Kullanmalıyım?

Bir VPN yardımıyla bilgisayar korsanlarının gerçek konumunuzu bulmasını önleyebilirsiniz. Discord, bir VPN’in kapsayabileceği bazı güvenlik açıklarına sahiptir. Açtığınızda, Discord’da eskisinden çok daha güvende olacaksınız.

Güvenli Discord Kullanımı Sizi Gizli Tutabilir

Discord ile bir VPN’in nasıl kullanılacağını bilmek gizliliği korumak için önemlidir. IP adresinizi ve konumunuzu bir adres olmadan sızdırma riskini alırsınız ve bilgisayar korsanlarının ve siber suçluların bilgilerinizi çalmasını her zaman engellemeye çalışmalısınız.

Discord için belirli bir VPN’i mi tercih edersiniz? Şifreli sesli sohbetin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory