Discord PS5 ile Nasıl Kullanılır

Çoğu konsol, Discord’u yerel olarak kullanamaz ve maalesef buna PS5 de dahildir. Ancak, tüm umutlar kaybolmaz; bugüne kadar dünyanın en güçlü konsolunu kullanarak arkadaşlarınızla sesli sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Tek sorun, hizmeti kurmanın imkansız olmasıdır. Bununla birlikte, hala her şeyi tek bir konsolda tutmak ve cep telefonunuza güvenmek istemiyorsanız doğru yere geldiniz. Aşağıda, Discord’u PS5’inizde […]

Discord PS5 ile Nasıl Kullanılır

Çoğu konsol, Discord’u yerel olarak kullanamaz ve maalesef buna PS5 de dahildir. Ancak, tüm umutlar kaybolmaz; bugüne kadar dünyanın en güçlü konsolunu kullanarak arkadaşlarınızla sesli sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Tek sorun, hizmeti kurmanın imkansız olmasıdır.

Bununla birlikte, hala her şeyi tek bir konsolda tutmak ve cep telefonunuza güvenmek istemiyorsanız doğru yere geldiniz. Aşağıda, Discord’u PS5’inizde nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

PS5, selefi göz önüne alındığında şaşırtıcı olan internet tarama özelliklerine sahip değil. PS4, en başından kullanıma hazır bir internet tarayıcısı içeriyordu. Ancak bu, kullanıcıların PS5’teki bağlantılara gitmesini engellemez.

PS5 kullanıcılarının PlayStation Network ve PlayStation Party Chat’i kullanmaları önerilir ve bu şekilde diğer oyunculardan mesaj gönderip alabilirsiniz. Bu mesajlar, PS5’te açabileceğiniz bir tarayıcı olmasa bile açılabilen web sitelerine bağlantılar içerebilir.

Mesaj Göndererek PS5’te Discord’u Kullanın

 1. Öğle yemeği PlayStation Partisi konsolunuzda ve mesaj göndermek istediğiniz bir arkadaşınızı seçin.
 2. Onları gönder www.discord.com mesaj olarak.
 3. Bağlantıyı seçin ve açın.
 4. Resmi Discord web sitesine ulaştığınızda, hesabınızda oturum açın.
 5. Bir ses kanalında arkadaşlarınızla sohbet etmeye başlayın.

Metin kanallarını da normal şekilde yazabilirsiniz, ancak sesli sohbet oyundayken çok daha iyi bir seçimdir. Bu numara en basit yöntemdir ve mikrofon olmadan başkalarıyla konuşamayacağınız için uyumlu bir kulaklık almanızı öneririz.

Ancak, daha iyi ses kalitesini tercih ediyorsanız ve PC’niz ile PS5’i birbirine bağlamaktan çekinmiyorsanız, aşağıdaki numara çok güzel çalışacaktır.

İkinci yöntem, aşağıdaki nesneleri almayı içerir:

 • USB kulaklık
 • Optik kablo
 • MixAmp
 • bilgisayar

İşte talimatlar:

 1. PS5’inizi optik kablo aracılığıyla MixAmp’e bağlayın ve PS5’i açın Ayarlar Menü.
 2. git Ses.
 3. Seçme Ses çıkışı.
 4. Listeden Dijital veya optik çıkış seçenek.
 5. Şimdi PC’nize dönün ve Discord istemcinizi başlatın veya tarayıcınızda bir Discord sekmesi açın.
 6. Discord’a git Ayarlar.
 7. Tıklamak Ses ve video.
 8. Tıkla Giriş aygıtı açılır menü ve seçin MixAmp.
 9. şimdi içinde Ses ve video ayarlar, Çıkış aygıtı ile Varsayılan.
 10. Kulaklığınızı MixAmp’a bağlayın ve bağlantıları kontrol edin.
 11. Her şey yolunda giderse hem PS5’inizin hem de PC’nizin sesinin keyfini kulaklığınızda çıkarabilirsiniz.

MixAmp’lar en ucuz cihazlar değildir, ancak güvenilirdirler ve aynı anda iki cihazı bağlamanıza izin verirler. Ayrıca ilk yöntemdeki gibi sadece mesajları seçerek linkleri açmaya devam etmek zorunda değilsiniz.

Her iki yol da şimdi işe yarayacak, ancak uzun süre uygulanabilir (veya gerekli) olmayabilirler. PS5 şu anda Discord’u desteklemiyor olsa da bu, Sony’nin bu yönde ilerlemediği anlamına gelmez.

PlayStation Network Hesabınızı Discord ile Bağlayın

Sony, Discord’un H Serisi turunun bir parçası olarak Discord’a yatırım yapan Sony Interactive Entertainment sayesinde mümkün olan Discord ile ortaklık kurdu. Ocak 2022’den itibaren PlayStation Network Hesabınızı Discord’a bağlayabilirsiniz; işte nasıl.

 1. Başlamak için açın Anlaşmazlık Ve git Kullanıcı ayarları. Discord Kullanıcı ayarları
 2. Şimdi tıklayın Bağlantılar.
 3. Tıkla PlayStation simgesi.
 4. PlayStation kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın.

Bu kadar.

Discord nihayet resmi olarak Sony konsollarına geldiğinde, uygulama mümkün olan en iyi deneyim için optimize edilecek. Şu anda kullanmak zorunda olduğunuz Discord’un web sürümü, fare ve klavye kullanan PC kullanıcıları için yapılmıştır. PS5 denetleyicisi çok daha yavaştır ve ikinci kontrol şemasının yerini pek iyi tutmaz.

Optimize edilmiş bir Discord ile uygulamada gezinmenin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Umarız Sony bu özelliği bir an önce yayınlar.

Herkesin oyun etkinliğinizi görebildiğinden emin olmak istiyorsanız, o zaman şundan emin olun: Profilde Görüntüle Ve Durumunuz olarak PlayStation Network’ü görüntüleyin içinde seçilir Bağlantılar ayarlar penceresi.

PlayStation Party Sohbeti ve Discord Karşılaştırması

PlayStation Party Chat, Discord kadar esnek olmasa da PS5 kullanıcıları için hala yeri var. Hemen yeni arkadaşlar edinebilir ve video oyunu partilerine katılabilirsiniz. Oyuncular, hizmeti kullanarak arkadaş edinmeye devam edebilir.

Yine de Discord, PlayStation Party Chat’i aşağıdaki şekillerde gölgede bırakıyor:

Parti Sohbeti yalnızca PlayStation konsolları için kullanılabilir, ancak Discord zaten PC’de ve mobil cihazlarda. Aynı profili her platformda aynı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Discord, medya yerleştirme ve daha fazlası gibi Parti Sohbetinde olmayan çok sayıda özelliğe sahiptir. Grup Sohbeti ile resim göndermeye devam edebilirsiniz ancak klavyeden GIF ve çıkartma gönderemezsiniz.

Discord’un Parti Sohbetinden çok daha fazla kullanıcısı var. Bunun ana nedeni, kullanımının ücretsiz olması ve daha fazla platformda mevcut olmasıdır.

PS5 kullanıyorsanız ancak PC’de bir arkadaşınızla oynamak istiyorsanız, Discord iletişimi sürdürmenizi sağlar. PlayStation Party Chat, platformlar arası değildir.

Çok Yakında PS5’inizde

Yukarıda anlattığımız Discord sorununa geçici çözümler olması güzel. Bununla birlikte, sosyal medya platformunun resmi entegrasyonu birçok kullanıcıya fayda sağlayacaktır. Discord ile PS5 sahipleri, başka bir cihaza ihtiyaç duymadan diğer arkadaşlarıyla iletişim halinde kalabiliyor ve hatta sesli sohbet edebiliyor.

PS5 için Discord’u dört gözle bekliyor musunuz? Sizce PS5’in internet tarayıcısı olmalı mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Teknory