Disney, ilk emekliliğinden iki yıl sonra Bob Iger’ı CEO olarak yeniden atadı

Eleni Thomas ❘ Yayınlanan: 2022-11-21T04:03:43 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-21T04:04:53 Disney, şirket büyümesi ve gelir endişelerindeki düşüşün ortasında Bob Iger’i CEO olarak yeniden atamayı seçti – etkin bir şekilde hemen -. 2020 yılının Şubat ayında rolden ayrıldıktan sonra Iger, o sırada geri dönmeye niyeti olmadığını açıkça belirtmişti. Ancak, tam da bunu yapmayı ve şirketin tekrar doğru yola […]

Disney, ilk emekliliğinden iki yıl sonra Bob Iger’ı CEO olarak yeniden atadı

Yayınlanan: 2022-11-21T04:03:43

Güncellenmiş: 2022-11-21T04:04:53

Disney, şirket büyümesi ve gelir endişelerindeki düşüşün ortasında Bob Iger’i CEO olarak yeniden atamayı seçti – etkin bir şekilde hemen -.

2020 yılının Şubat ayında rolden ayrıldıktan sonra Iger, o sırada geri dönmeye niyeti olmadığını açıkça belirtmişti. Ancak, tam da bunu yapmayı ve şirketin tekrar doğru yola girmesine yardımcı olmak için iki yıl daha CEO olarak hizmet etmeyi kabul etti.

“Bay. 15 yılı CEO olarak dahil olmak üzere Şirkette kırk yılı aşkın bir süredir görev yapan Iger, yenilenen büyüme için stratejik yönü belirlemek ve Disney ile yakın çalışmak üzere Yönetim Kurulu’ndan yetki alarak iki yıl süreyle Disney’in CEO’su olarak hizmet etmeyi kabul etti. Yönetim Kurulu, görev süresinin sonunda Şirkete liderlik edecek bir halef geliştirme konusunda. Bay Iger, görevinden ayrılan Bob Chapek’in yerini aldı.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Haber bir kanaldan yapıldı. Disney’den resmi açıklama, değişikliği ve şirketin ilerlemek için neyi başarmayı amaçladığını açıklayan kişi. Bu nöbet değişimi, Chapek’in şirketle çok yıllı yeni bir sözleşme imzaladığının bildirilmesinden sadece aylar sonra gerçekleşti.

Bununla birlikte, açıklama daha sonra Chapek’e Disney’deki çalışmaları ve son birkaç yılın “benzeri görülmemiş zorluklarında şirkete yön vermesine” nasıl yardımcı olduğu için teşekkür etmekle devam etti.

Disney açıklaması, Bob Iger’in yalnızca kısa bir süre için geri döneceğini doğruladı

Açıklamanın tamamında da onaylandığı üzere, Iger gemiyi yalnızca önümüzdeki iki yıl boyunca yönetecek. Sonuç olarak şirket, zamanı geldiğinde dümeni devralmak için şimdiden gelecekteki adayları arıyor. Iger, “görev süresinin sonunda şirkete liderlik edecek bir halef” geliştirmek için çalışacak.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ortak açıklamada Bay Iger, “Bu büyük şirketin geleceği için son derece iyimserim ve Kurul tarafından CEO olarak geri dönmemin istenmesi beni heyecanlandırıyor” dedi. “Disney ve onun emsalsiz markaları ve franchise’ları dünya çapında pek çok insanın kalbinde özel bir yere sahip – özellikle de kendilerini bu şirkete ve misyonuna adamış bir ilham kaynağı olan çalışanlarımızın kalbinde. Rakipsiz, cesur hikaye anlatımıyla nesillere ilham vermek için yaratıcı mükemmelliğe odaklanan net bir misyonla bu olağanüstü ekibe tekrar liderlik etmem istendiği için derinden onur duyuyorum.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow