Disney Plus, parola paylaşımı kısıtlamasında Netflix’e katıldı, fiyatları artırdı –

TL;DR Disney Plus, yaklaşmakta olan bir şifre ve hesap paylaşımı baskısına işaret etti. Disney Plus planlarının fiyatları da artıyor. Hizmet, Disney Plus Premium ve Hulu için reklamsız yeni bir paket abonelik başlattı. Disney Plus, Netflix’in parola paylaşımına karşı mücadelesine katılan en son yayın hizmetidir. Disney CEO’su Bob Iger, 2024’ten itibaren Disney Plus’ta hesap paylaşımını kısıtlama […]

Disney Plus, parola paylaşımı kısıtlamasında Netflix’e katıldı, fiyatları artırdı –

TL;DR

  • Disney Plus, yaklaşmakta olan bir şifre ve hesap paylaşımı baskısına işaret etti.
  • Disney Plus planlarının fiyatları da artıyor.
  • Hizmet, Disney Plus Premium ve Hulu için reklamsız yeni bir paket abonelik başlattı.

Disney Plus, Netflix’in parola paylaşımına karşı mücadelesine katılan en son yayın hizmetidir. Disney CEO’su Bob Iger, 2024’ten itibaren Disney Plus’ta hesap paylaşımını kısıtlama planlarının ipuçlarını verdi.

Yönetici Çarşamba günü şirketin kazanç görüşmesi sırasında “Hesap paylaşımını ele almanın yollarını ve ödeme yapan abonelerin hesaplarını arkadaşları ve aileleriyle paylaşmaları için en iyi seçenekleri aktif olarak araştırıyoruz” dedi. “Bu yılın ilerleyen zamanlarında, abone sözleşmelerimizi ek şartlar ve paylaşım politikalarımızla güncellemeye başlayacağız.”

Iger, hesap paylaşımıyla ilgili yeni müşteri politikasının gelecek yıl uygulamaya konulacağını söyledi. Disney Plus’taki şifre paylaşım kısıtlamaları hakkında herhangi bir ek ayrıntı sunmadı. Hizmetin Netflix ile aynı yaklaşımı benimseyip, konuma göre hesap paylaşımını reddedip reddetmeyeceği belli değil. Disney Plus’ın Netflix gibi ücretli bir paylaşım seçeneği sunup sunmayacağı da bilinmiyor.

Disney Plus fiyat artışı

Disney Plus, olası bir şifre paylaşımı baskısına bomba atmanın yanı sıra, ilan edildi Premium planları için bir fiyat artışı. 12 Ekim’den itibaren reklamsız Disney Plus Premium, ABD’li müşteriler için ayda 10,99 dolardan 13,99 dolara çıkacak. Reklamsız Hulu planları da artıyor ve ayda 14,99 dolardan şimdi ayda 17,99 dolara mal olacak.

Ancak ABD’li müşteriler, 6 Eylül’den itibaren ayda 19,99 ABD Doları karşılığında Disney Plus Premium ve Hulu (reklamsız) içeren yeni bir reklamsız paket abonelik planına erişebilecek.

Bu arada, Disney Plus Hulu reklam destekli katmanın her biri için aylık 7,99 ABD Doları ve bir paket olarak aylık 9,99 ABD Doları tutarında bir maliyeti olacaktır.

Hulu Plus Canlı TV paketleri de 12 Ekim’den itibaren fiyat artışı görecek. Reklamlı plan 76,99$’a, reklamsız plan ise 89,99$’a çıkacak. ESPN Plus fiyatlandırması ayda 9,99 dolardan 10,99 dolara yükselecek.

Ayrıca Disney Plus, 1 Kasım’dan itibaren reklam destekli katmanını Avrupa ve Kanada’daki belirli pazarlara genişletecek. Hizmet ayrıca, belirli EMEA pazarları ve Kanada’da yeni bir Standart katman ve reklamlı bir Standart planı başlatıyor. Yeni reklam destekli planlar, EMEA’da aylık 4,99 £/5,99 € ve Kanada’da 7,99 $/ay’dan başlıyor.

Disney Plus, parola paylaşımı kısıtlamasında Netflix’e katıldı, fiyatları artırdı –

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow