Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX, iflas başvurusunda bulundu

Kripto kışının sona ermiş olabileceğini mi umuyorsunuz? Pekâlâ, ümitlenme. En büyük kripto para borsalarından biri iflas başvurusunda bulundu. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) İçinde basın bülteni Cuma günü FTX, şirketin iflas başvurusunda bulunacağını resmen duyurdu. Bu sadece şu anlama gelmiyor FTX.com, borsanın küresel ticaret operasyonlarını kapsar. İflas, ticaret şirketi Alameda Research ve FTX’in […]

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX, iflas başvurusunda bulundu

Kripto kışının sona ermiş olabileceğini mi umuyorsunuz? Pekâlâ, ümitlenme. En büyük kripto para borsalarından biri iflas başvurusunda bulundu.

İçinde basın bülteni Cuma günü FTX, şirketin iflas başvurusunda bulunacağını resmen duyurdu. Bu sadece şu anlama gelmiyor FTX.com, borsanın küresel ticaret operasyonlarını kapsar. İflas, ticaret şirketi Alameda Research ve FTX’in ABD’deki iştiraki FTX US’yi içeriyor.

SBF olarak da bilinen FTX Kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX ABD’nin operasyonlarının geçtiğimiz hafta boyunca FTX’teki kargaşadan etkilenmediğini sık sık belirttiği için bu dikkate değer.

SBF’nin kendisi de şirketten istifa etti. FTX, onun yerine John J. Ray III’ün CEO olarak devralacağını duyurdu. Bu isim size tanıdık geliyorsa, enerji ticareti şirketi battıktan sonra Enron’u temizlemek için getirilen adam olduğu içindir.

AYRICA BAKINIZ:

2022’nin en büyük kripto dolandırıcılığı (şimdiye kadar)

SBF’nin şu anda başarısız olan kripto imparatorluğu için sorunlar, geçtiğimiz hafta iki gazeteci olan Ian Allison’ın ardından başladı. CoinDesk ve kripto haber bülteninin anonim Mike Burgersberg’i Kirli Kabarcık Medya, SBF’nin kripto ticaret firması Alameda Research’ün muhtemelen iflas ettiğini bildirdi. Şirketin varlıklarının büyük kısmı FTX’in kendi kripto tokeni FTT idi.

Her iki rapor da Alameda’nın açık likidite sorunlarının olduğu bilançolarına erişime sahipti ve varlıklarının çoğu FTX’in kendi FTT tokenindeydi. Bulgular, Burgersberg’in SBF’nin imparatorluğunun gerçekten iflas edip etmediğini sorguladığını gördü. bu Wall Street Dergisi Daha sonra Alameda’nın FTX müşterilerinden gelen mevduatlarla finanse edilen krediler için FTX’e 10 milyar dolar borçlu olduğunu bildirecekti.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in kurucusu CZ olarak da bilinen Changpen Zhao, yakında ilan edildi Alameda hakkındaki raporları duyduktan sonra şirketinin FTT’deki varlıklarını satacağını söyledi. Takip eden 72 saat içinde kullanıcılar, Çekil FTX’ten toplam 6 milyar dolar.

Salı günü, FTX’in en büyük rakiplerinden biri olan Binance, ilan edildi FTX’i kurtarmak ve borsayı almak için bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzalamıştı. Esasen bu, iki aydan kısa bir süre önce 32 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolar toplamak için görüşmelere başlayan bir şirketin yangından satışı olacaktı.

Çarşamba günü, Binance paylaşılan FTX’e yönelik bir durum tespiti araştırmasının ardından FTX satın alımıyla devam etmeyeceğini söyledi. Binance iddia edilen “sorunlar bizim kontrolümüz veya yardım etme yeteneğimiz dışındadır.” Göre CoinDeskABD Adalet Bakanlığı ve diğer düzenleyici kurumlar, Bulmak Şirketin anlaşmadan uzaklaşmasına neden olan şey gördükleriydi.

Tüm bunlar gerçekleştikten sonra bile, ironik bir şekilde daha önce başarısız kripto şirketlerini kurtarmasıyla tanınan SBF, devam etti FTX US’nin ayrı bir varlık olduğunu ve FTX ile Alameda’daki durumdan etkilenmediğini iddia etmek. Yine iflas başvurusunda FTX US de yer alıyor.

Buradaki yankılar kripto endüstrisinde hissedilecek. Geçen hafta FTX’in sorunlarıyla ilgili haberler çıktığında, Bitcoin 2020’den bu yana en düşük fiyatı olan 16 bin doların altına düştü.

En son kripto çöküşü, bu yılın başlarında stabilcoin Terra ve kız kardeşi Luna tokeni ile başladı. arızalı. Celsius ve Voyager gibi birden fazla kripto kredisi veren firmayı gören bir domino etkisi yarattı. batmak. Endüstri, işlerin yakında yükselişe geçeceğini umuyorsa, gerçek şu ki, çok uzun bir kışa hazırlanıyor olmalı.

Teknory