Dune 2, Oppenheimer Tarafından Popülerleştirilen Özel IMAX Formatında Yayınlanacak

Özet Dune: İkinci Bölüm, Oppenheimer tarafından popüler hale getirilen nadir ve sürükleyici bir format olan ve görsel olarak büyüleyici bir izleme deneyimi sağlayan IMAX 70 mm’de yayınlanacak. Timothée Chalamet, Zendaya ve Javier Bardem gibi yıldızlarla dolu bir kadroya sahip olan film, Paul Atreides ve Fremenlerin Harkonnen Hanesi’ne karşı savaşlarını konu alıyor. Dune: Part Two’nun IMAX […]

Dune 2, Oppenheimer Tarafından Popülerleştirilen Özel IMAX Formatında Yayınlanacak

Özet

 • Dune: İkinci Bölüm, Oppenheimer tarafından popüler hale getirilen nadir ve sürükleyici bir format olan ve görsel olarak büyüleyici bir izleme deneyimi sağlayan IMAX 70 mm’de yayınlanacak.
 • Timothée Chalamet, Zendaya ve Javier Bardem gibi yıldızlarla dolu bir kadroya sahip olan film, Paul Atreides ve Fremenlerin Harkonnen Hanesi’ne karşı savaşlarını konu alıyor.
 • Dune: Part Two’nun IMAX 70mm’de piyasaya sürülmesi başlangıçta sınırlı bir süre için olacak, ancak popüler olduğu kanıtlanırsa uzatılmış bir çalışma olasılığı var.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Dune: İkinci Bölüm yakın zamanda popüler hale gelen özel bir format olan IMAX 70mm’de oynatılacak Oppenheimer. Frank Herbert’in bilimkurgu romanından Denis Villeneuve tarafından uyarlanan filmin ikinci yarısı olan film, Paul Atreides’in Fremenlerle birlikte Harkonnen Hanesi’ne karşı verdiği intikam savaşını takip etmeye devam ediyor. Dune: İkinci Bölüm Kadroda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya ve Javier Bardem’in geri dönüşü yer alıyor; Austin Butler, Florence Pugh ve Christopher Walken ise topluluğa katılıyor.

Buna göre Çarpıştırıcı, Dune: İkinci Bölüm IMAX 70mm olarak vizyona girecektarafından popüler hale getirilen son derece özel ama sürükleyici bir format Oppenheimer geçen yaz. Nolan’ın gişe rekorları kıran biyografisine benzer şekilde, bilim kurgu devam filmi IMAX’ta iki ila üç hafta boyunca oynanacak ve muhtemelen popülaritesine bağlı olarak uzatılacak. Haber çok geçmeden geliyor Dune: İkinci Bölüm çıkış tarihi 1 Mart 2024’e taşındı.


Dune 2, Oppenheimer’ın 70mm IMAX’taki Başarısını Eşleştirebilecek mi?

Paul Dune İkinci Bölümde

Nolan’a göre deneyimlemenin mümkün olan en iyi yolu Oppenheimerveya herhangi bir film, standart dijital projeksiyon formatlarının 10 katı çözünürlükte mümkün olan en büyük, en parlak ve en net görüntüyü sunan 70 mm IMAX’tır. Ancak aynı zamanda en nadir formattır 70mm IMAX dünyada yalnızca 30’a yakın sinemada mevcuttur. Bu, en inatçı sinemaseverlerin bu deneyimi yaşamak için çok uzaklara seyahat etmesiyle sonuçlandı. Oppenheimer Nolan’ın amaçladığı şekilde.

İlgili: Dune 2, Denis Villeneuve’ün Christopher Nolan’ın Yerini 1 Büyük Şekilde Doğrulayacak

Oppenheimer 70mm IMAX’ta o kadar popülerdi ki, gösterimi toplam üç kez uzatıldı ve yalnızca bu 30 ekrandan yaklaşık 20 milyon dolar hasılatla sona erecek. İkisinden biri Dune: İkinci Bölüm kendi IMAX 70mm baskısıyla aynı düzeyde benzeri görülmemiş bir heyecana ulaşabilecek. Nolan gibi Villeneuve de kendisini günümüzün önde gelen film yapımcılarından biri olarak kanıtladı ve aynı zamanda IMAX deneyiminin sadık bir savunucusu.

Ancak önemli bir fark Nolan’ın gerçekten vurulmuş olmasıdır. Oppenheimer filmde Villeneuve çekim yaparken Dune: İkinci Bölüm dijital olarak IMAX 70mm formatına dönüştürülecek. Bu, sinemaseverlerin çoğunluğu için önemli olmayabilecek teknik bir spesifikasyondur, ancak filmi izlemeyi düşünen film meraklıları için muhtemelen önemli olacaktır. Dune: İkinci Bölüm 70 mm IMAX’ta. Yine de Villeneuve’ün bilimkurgu destanı, şimdiye kadar tasarlanmış en yüksek kalitede formatta oynayacak ve bunu fazlasıyla hak ediyor.

Kaynak: Çarpıştırıcı

 • Dune Bölüm 2 Posteri
  Dune: İkinci Bölüm

  Yayın tarihi:
  2024-03-01

  Müdür:
  Denis Villeneuve

  Döküm:
  Timothy Chalamet, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Rebecca Ferguson

  Değerlendirme:
  Henüz derecelendirilmedi

  Türler:
  Bilim Kurgu, Gerilim, Dram, Macera

  Yazarlar:
  Denis Villeneuve, Jon Spaihts

  Bütçe:
  122 Milyon Dolar

  Stüdyo(lar):
  Efsanevi Resimler

  Distribütör(ler):
  Warner Bros. Resimleri

  Devamı:
  Kumul: Üçüncü Bölüm

  ön bölüm(ler):
  Kumdan tepe

  Bayilik(ler):
  Kumdan tepe

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow