Dune 2’den Austin Butler, Feyd-Rautha ile Karmaşık Bir Kötü Adamla Takılıyor

Ev film Haberleri Dune 2’den Austin Butler, Feyd-Rautha ile Karmaşık Bir Kötü Adamla Takılıyor Dune: Part Two yıldızı Austin Butler, devam filminde karmaşık bir kötü adamla dalga geçerek Feyd-Rautha’nın “kendi hikayesinin kahramanı gibi hissettiğini” söylüyor. Dune: İkinci BölümFeyd-Rautha oyuncusu Austin Butler, devam filminde karmaşık bir kötü adamla dalga geçiyor. Quentin Tarantino’nun Tex Watson rolüyle tanınmaktadır. […]

Dune 2’den Austin Butler, Feyd-Rautha ile Karmaşık Bir Kötü Adamla Takılıyor

Dune: Part Two yıldızı Austin Butler, devam filminde karmaşık bir kötü adamla dalga geçerek Feyd-Rautha’nın “kendi hikayesinin kahramanı gibi hissettiğini” söylüyor.


Dune: İkinci BölümFeyd-Rautha oyuncusu Austin Butler, devam filminde karmaşık bir kötü adamla dalga geçiyor. Quentin Tarantino’nun Tex Watson rolüyle tanınmaktadır. Bir Zamanlar Hollywood’da ve Baz Luhrmann’ın müzikal biyografisinde Rock and Roll Kralı’nın sürükleyici tasviri ElvisButler, gruba katılan birkaç yeni kişiden biridir. Dune: İkinci Bölüm döküm. Denis Villeneuve’nin Frank Herbert’in 1965 tarihli romanından uyarlamasının ikinci bölümünde Butler, Baron Vladimir Harkonnen’in yeğeni ve onun Arrakis’te planlanan halefi Feyd-Rautha rolünü oynuyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

ile yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında KulisButler, Feyd-Rautha rolünü oynamak için yaptığı hazırlıktan bahsediyor ve kötü adamın karmaşık doğasıyla dalga geçerek “kendi hikayesinin kahramanı gibi hissediyor Dune: İkinci Bölüm yıldız ayrıca karakteri geliştirmek için Villeneuve ile çalışmaktan da bahsediyor. Aşağıda Butler’ın yorumlarını okuyun:

Dünyadaki kötü adamın o özelliği, kendisini kötü adammış gibi hissetmemesi. Kendi hikayesinin kahramanı gibi hissediyor. Ve bu, belirli karakterler için zor olabilir; diğerleriyle daha kolay ama karakteri yargılamamalısın ve hareketlerinden herhangi birine karşı motivasyonu hissetmenin bir yolunu bulmalısın. Bu yüzden, çok fazla konuşma yaptık ve bunu birlikte hazırladık.

İlgili: Dune 2 İçin Onaylanan Her Yeni Oyuncu (& Kimi Oynuyorlar)


Austin Butler’ın Feyd-Rautha Performansından Ne Beklenmeli?

Aynı röportajda Butler, Feyd-Rautha rolü için Donanma SEAL’leriyle dört aylık eğitimi de içeren fiziksel hazırlığından da bahsediyor. Feyd-Rautha daha önce David Lynch’in 1984 yapımı film uyarlamasında Sting tarafından canlandırılmıştı. Kumdan tepe. Lynch’in versiyonu büyük bir kritik ve ticari başarısızlık olduğundan ve Villeneuve’ünki eleştirmenler ve izleyiciler tarafından çok iyi karşılandığından, Butler The Police solisti çağrıştırmaktan kaçınmak için performansıyla kendisini diğerlerinden ayırmaya çalışıyor.

Feyd-Rautha’nın fizikselliği önemli olacak çünkü kötü adam, iklimsel bir bıçak dövüşü sırasında ünlü bir şekilde Paul Atreides ile karşı karşıya geliyor. Herbert’in kitabında ve Lynch’in filminde Feyd-Rautha, çok az telafi edilebilir özelliğe sahip daha çok aşağılık bir kötü adam olarak tasvir ediliyor. Butler’ın yorumlarına göre, görünüşe göre o ve Villeneuve daha karmaşık bir versiyonunu yaratmaya çalışmış. Kumdan tepe izleyicilerin empati kurabileceği daha kahramanca motivasyonlara sahip kötü adam. Umarız, Butler’ın Feyd-Rautha rolündeki performansı, yakın zamanda Altın Küre’ye aday gösterildiği ve ciddi bir şekilde Oscar vızıltısı toplayan Elvis kadar beğeni toplar.

Feyd-Rautha rolündeki Butler dışında, Dune: İkinci Bölüm Kadroya, İmparator IV. Shaddam rolünde Christopher Walken, İmparator’un kızı Prenses Irulan rolünde Florence Pugh ve Leydi Margot rolünde Léa Seydoux da dahil olmak üzere birçok beğenilen oyuncu daha eklendi. Villeneuve’ün devam filminin çekimleri Aralık ayının başlarında tamamlandı, bu da Butler’ın Feyd-Rautha’sı gibi bazı yeni karakterlere ilk bakışın yakında açıklanabileceği anlamına geliyor. Dune: İkinci Bölüm 2023’ün sonlarında sinemalarda prömiyer yapacak ve şimdiden yılın en çok beklenen filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Warner Bros. muhtemelen 2023 boyunca yoğun bir şekilde tanıtımını yapacak, bu nedenle izleyiciler Butler’ın Feyd-Rautha’sını çok iyi tanıyacak.

Devamı: Dune, Feyd-Rautha’nın Kitaptaki Rolünü Nasıl Akıllıca Değiştirdi?

Kaynak: Kulis

Anahtar Yayın Tarihleri

  • kumul bölüm 2

Teknory