Echo Show Kameramı Uzaktan Telefondan Nasıl Görüntüleyebilirim?

Bir bakıma Amazon, Echo Show kameranızı gittiğiniz her yere götürmenize olanak tanır. İyi bir internet bağlantınız olduğu sürece, canlı yayını cihazınızdan önizleyebilirsiniz. Kuşkusuz, bunu yapmak tam olarak sezgisel değildir ve ince ayar yapılması gereken bazı ayarlar vardır, ancak nerede olursanız olun Echo’nuza hızlı bir şekilde bağlanabilmeniz için kurulum sürecinin her adımında size yol göstereceğiz. Başlayalım. […]

Echo Show Kameramı Uzaktan Telefondan Nasıl Görüntüleyebilirim?

Bir bakıma Amazon, Echo Show kameranızı gittiğiniz her yere götürmenize olanak tanır. İyi bir internet bağlantınız olduğu sürece, canlı yayını cihazınızdan önizleyebilirsiniz.

Kuşkusuz, bunu yapmak tam olarak sezgisel değildir ve ince ayar yapılması gereken bazı ayarlar vardır, ancak nerede olursanız olun Echo’nuza hızlı bir şekilde bağlanabilmeniz için kurulum sürecinin her adımında size yol göstereceğiz.

Başlayalım.

Echo Show Kameramı Telefonumdan Görüntüleyebilir miyim?

Bırakma, başkalarının Echo Show ekranınızda habersiz olarak görünmesini sağlayan bir özelliktir. Zil sesi yok — arayan kişi ekranınızda belirir ve olup biten her şeyi görebilir ve duyabilir.

Bunların hepsi, gerçekleşmesini bekleyen bir mahremiyet felaketi gibi geliyor, ancak bir umut ışığı var. Öncelikle Drop In varsayılan olarak kapalıdır ve etkinleştirdiğinizde bile yalnızca izin verdiğiniz kişiler bu özellikten yararlanabilir. Başka bir deyişle, Echo’nuzda Drop In’i kimlerin kullanabileceğini kontrol edersiniz.

Gizlilik endişeleri bir yana, bu özellik size Echo’nuza uzaktan bağlanma ve belirli bir odada neler olup bittiğini görme seçeneği sunar.

Drop In’i Kullanma

Başlamak için akıllı telefonunuza Alexa uygulamasını indirip yüklemeniz gerekir. Uygulamayı zaten kullanıyorsanız PlayStore veya App Store’a gidin ve uygulamanın güncel olduğundan emin olun.

Bunun dışında, Drop In’i kurmaya devam edebilirsiniz:

 1. Alexa uygulamasını başlatın ve simgesine dokunun. hamburger simgesi menüyü ortaya çıkarmak için
 2. Seçme Ayarlar ve Drop In’i etkinleştirmek istediğiniz Yankı Gösterisini seçin. Yankılar, altında bulunur Cihazlar sekme.
  yankı gösterisi
 3. Ayarlar menüsünde, Bırak özellik ve seçim Açık kişilerin Bırakmasına izin vermek için.
  bırak
 4. Geri dön ve vur Konuşmalar simgesine dokunun ve erişmek için kişi simgesini seçin Kişiler.
  izinler
 5. Bir kişi seçin ve yanındaki düğmeye dokunun. Kişiler Yankı Cihazlarıma Düşebilir açmak için

İletişim bilgileriniz, Kişiler listenizin en üstünde bulunur ve bunun için de Drop In’e manuel olarak izin vermeniz gerekebilir. Etkinleştirildiğinde, belirli bir hesaptaki tüm hane üyelerine Bırakma izinleri verilir.

Bu özellik, yalnızca Show serisinde değil, tüm Echo’larda mevcuttur. Bir Echo’da kamera yoksa, sistem mikrofon ve hoparlörlerde devreye girer.

Drop In Nasıl Kullanılır?

Her şeyi ayarladıktan sonra, Echo Show’unuza Bırakmak oldukça kolaydır. Alexa uygulamasını açın ve erişmek için konuşma balonu simgesine dokunun. Konuşmalar menü, ardından öğesini seçin. Bırak ve mevcut tüm cihazların listesini göreceksiniz. üzerine dokunun Yankı Gösterisive cihazın menzilindeki her şeyi canlı olarak izleyebilecek ve duyabileceksiniz.

Akıllı telefonunuzdan Bırakma dışında, bunu iki Yankı Gösterisi arasında da yapabilirsiniz. Basitçe “Alexa, eve/ofise/çocuk odasına bırakın” deyin ve bağlantı birkaç saniye içinde kurulur. Bir kullanıcı size izin verirse, “Alexa, Drop In [contact’s name]” yerine.

Yankı Gösterisi

Özellikler Bırak

Drop In, Echo Show sahipleri için çok uygun olabilecek birkaç özellik sunar.

İlk olarak, bağlantı kurulduktan sonra Açılır Ekran birkaç saniyeliğine donarsa şaşırmayın. Bu, karşı tarafın sizinle sohbet etmeye başlamadan önce hazırlanmasını sağlayan bir güvenlik özelliğidir.

Ek olarak, Echo cihazları, cihazın yakınında birinin olup olmadığını anlamak için yerleşik hareket sensörlerini kullanan “Son zamanlarda Aktif” bildirimine de sahiptir. Bu, mahremiyetinizi ihlal etmenin başka bir yolu gibi görünebilir, ancak ev güvenliği amaçları için yardımcı olabilir.

Kamerayı kapatma seçeneği de var. Alexa uygulamasını kullanırken devre dışı bırakmak için kamera düğmesine dokunmanız yeterlidir. Echo Show’unuza başka bir Echo’dan erişmeye çalışıyorsanız, “Video kapalı” demeniz yeterli.

Not: Echo Show 5, cihazın kamerasını kaplayan fiziksel bir ekrana sahiptir. Cihaza uzaktan erişmek istediğinizde ekranın kapalı olduğundan emin olun.

Son düşünceler

Yazma sırasında, Echo Show kamerasını görüntülemenin tek yolu, Bırakma özelliğidir. Tek dokunuşla yönetici ayrıcalıklarına sahip olmak ve kameraya erişmek harika olurdu, ancak şimdilik en iyi seçeneğiniz bu.

Echo Show’unuzu nerede tutuyorsunuz? Evinize akıllı güvenlik kameraları eklemeyi düşündünüz mü? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize iki sentinizi verin.

Teknory