Elemental Wade’in Terapistin Açıkladığı İnsanlarla Nasıl Kolayca Bağlantı Kurabildiği

Özet Elemental’den Wade, “katılma” adı verilen psikolojik bir teknik olan ilgi ve şefkat yoluyla başkalarıyla kolayca bağlantı kurar. Elemental başlangıçta zorlandı ancak daha sonra bir geri dönüş hikayesi haline geldi, izleyicisini buldu ve dünya çapında 489 milyon dolar kazandı. Terapist Jonathan Decker’inki gibi olumlu görüşler, Elemental’in daha da büyük bir geri dönüşüne ve devam filmi […]

Elemental Wade’in Terapistin Açıkladığı İnsanlarla Nasıl Kolayca Bağlantı Kurabildiği

Özet

  • Elemental’den Wade, “katılma” adı verilen psikolojik bir teknik olan ilgi ve şefkat yoluyla başkalarıyla kolayca bağlantı kurar.
  • Elemental başlangıçta zorlandı ancak daha sonra bir geri dönüş hikayesi haline geldi, izleyicisini buldu ve dünya çapında 489 milyon dolar kazandı.
  • Terapist Jonathan Decker’inki gibi olumlu görüşler, Elemental’in daha da büyük bir geri dönüşüne ve devam filmi olasılığına katkıda bulunabilir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Bir terapist nasıl olduğunu açıklıyor Elementsel‘den Wade, gerçek hayattaki psikolojik kavramlar aracılığıyla diğer insanlarla çok kolay bağlantı kuruyor. Elementsel Wade Ripple ve Ember Lumen’in ateşin, suyun, toprağın ve havadaki sakinlerin bir arada yaşadığı bir şehirde yaşamı keşfetmelerinin hikayesini anlatıyor. Bir su elementi olan Wade, başkalarına karşı güçlü bir empati ve şefkat duygusuna sahip, son derece duygusal bir figürdür.

Profesyonel terapist Jonathan Decker, Wade’in psikolojisini yeni bir videoyla anlatıyor Sinema Terapisi. İzleyicileri “Wade olDecker, video boyunca Wade’in karakterini övdü. Wade’in bu kadar iyi yaptığı şey Elementselşöyle diyor: “ilgi göstermek“başkalarına göstererek”başka bir varlığa ilgi ve şefkat.” Decker bunun “psikolojik bir tekniği temsil ettiğini” açıkladı.birleştirmeBurada bir kişi, enerjilerini eşleştirerek veya bulundukları yerde onlarla buluşarak başkalarıyla bağlantı kurar. Aşağıdaki Decker’ın tam açıklamasına göz atın:

“Sanırım ilgi çekmeye çalışmak yerineingsen ilgilenEd. Sadece kim olduklarına ilgi göstererek insanları kendinize çekersiniz. Ve Wade bunu tam olarak stadyumda yapmıyor ancak gösterdiği şey başka bir varlığa karşı ilgi ve şefkattir. Ve diğer insanları da buna katılmaya davet ediyor. Danışmanlıkta buna ‘katılma’ denir. Ve bir kişiyle nasıl bir araya gelineceğine dair çok sayıda teknik var. Farklı tarzlar var. Eşleşme gibi şeyler var, eğer yüksekse, yüksek sesle çıkarsınız. Onlar yumuşarsa sen de yumuşarsın. Evet, bu tür bir şey. Çünkü bu onlara benzer bir ruha sahip olduklarını hissettiriyor. Tekniklerin iyi olduğunu düşünüyorum ama samimi değilse hiçbirinin önemi yok. Eğer sadece bir teknikse hiçbirinin önemi yok.”


Wade gibi Elemental de İzleyicilerle Kendi Yoluyla Bağlantı Kuruyor

Elementsel başlangıçta ilk çıkışında mücadele etti. Beklenenden daha yumuşak bir açılışla 29,6 milyon dolar kazandıktan sonra pek çok kişi Pixar filmini fiyasko olarak değerlendirdi. Fakat, Elementsel Etkileyici bacaklar sergileyerek ve kâr ederek dünya çapındaki gişede toplam 489 milyon dolar kazandı. Eleştirel incelemeler daha çok karışıktı. Elementselancak yine de Rotten Tomatoes’ta %74’lük bir oranla Sertifikalı Taze statüsüne ulaştı.

Her ne kadar ilk performansı Pixar için hayal kırıklığı yaratsa da, Elementsel sonunda yazın geri dönüş hikayesi haline geldi ve izleyicisini buldu. Yeni film ile Pixar’ın 2015’teki hit filmi arasında karşılaştırmalar olduğu göz önüne alındığında bu özellikle etkileyici. Tersyüz. Konsept olarak aynı olmasa da Tersyüzbireysel duyguların kişileştirilmesi, element-insanlara benzerlik taşıyordu Elementsel. Ancak izleyicilerin zihninde ikisini birbirinden ayıran yeterince açık bir şey vardı ve bu da muhtemelen ElementselWade gibi kendine özgü karakterleri.

Decker’inki gibi olumlu görüşlerin yardımıyla, Elementsel kamuoyunun gözünde daha da büyük bir geri dönüş yapma şansına sahip. Filmin Disney+’daki ilk gösterimi, yayın platformunda yılın en iyilerinden biriydi. Akışlı rönesansla birlikte artan olasılık da geliyor Element 2İzleyiciler animasyon özelliğinin avantajlarını yeniden keşfettikçe. Belki bir devam filmi buna olanak sağlayabilir. Elementsel Decker’in ilk filmde gözlemlediği psikolojik temalara daha derinlemesine dalmak için evren.

Kaynak: Sinema Terapisi

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow