Elon Musk, Ron DeSantis’in başkanlık kampanyasını Twitter Spaces’ta başlatacak

Twitter’ın sahibi Elon Musk, “Twitter’ın halkın güvenini hak etmesi için siyasi olarak tarafsız olması gerekir” dedi. tweet attı(yeni bir sekmede açılır) platformu satın aldığını açıkladıktan kısa bir süre sonra, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce. Bugüne hızlıca ilerleyin. Musk artık resmi olarak Twitter’ın sahibi, hemen hemen yalnızca sağcı etkileyicilere yanıt veriyor, teşvik eder(yeni […]

Elon Musk, Ron DeSantis’in başkanlık kampanyasını Twitter Spaces’ta başlatacak

Twitter’ın sahibi Elon Musk, “Twitter’ın halkın güvenini hak etmesi için siyasi olarak tarafsız olması gerekir” dedi. tweet attı(yeni bir sekmede açılır) platformu satın aldığını açıkladıktan kısa bir süre sonra, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce.

Bugüne hızlıca ilerleyin. Musk artık resmi olarak Twitter’ın sahibi, hemen hemen yalnızca sağcı etkileyicilere yanıt veriyor, teşvik eder(yeni bir sekmede açılır) aşırı sağ komplo(yeni bir sekmede açılır) teoriler ve şimdi Cumhuriyetçi başkanlık ön seçim yarışlarına katılıyor.

Salı günü, NBC Haberleri bildirildi(yeni bir sekmede açılır) Florida Valisi Ron DeSantis’in Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı adaylığını Çarşamba akşamı hizmetin sesli sohbet platformu Twitter Space’te resmen duyurmayı planladığını söyledi. Sadece bu da değil, Twitter sahibi Elon Musk kampanya lansmanına katılmak için Twitter Alanında DeSantis’e katılacaktı.

Musk, DeSantis’in başkanlık kampanyası lansmanına katılacağını Fox News’den Bill Melugin’in retweet’iyle doğruladı.

Melugin’s, “SON DAKİKA: @FoxNews, Florida Valisi @RonDeSantis’in yarın akşam saat 18:00 ET’de @elonmusk ile Twitter Spaces röportajında ​​2024 Başkanlık adaylığını açıklayacağını doğruladı.” cıvıldamak(yeni bir sekmede açılır) Musk’ın 140 milyondan fazla takipçisiyle paylaştığı.

Musk daha önce DeSantis’e desteğini Twitter’da paylaşmıştı. Örneğin, Haziran 2022 tarihli bir tweet’te Musk, bir Cumhuriyetçi Kongre adayı için yaptığı son oylamayı içeren bir sohbete yanıt verdi. 2024’te cumhurbaşkanı için kimi destekleyeceği soruldu.

“DeSantis,” Musk cevap verdi(yeni bir sekmede açılır).

Sonraki ay bir tweet’te Musk tekrarlanan(yeni bir sekmede açılır) Trump’ın tekrar başkan olamayacak kadar yaşlı olduğunu ve DeSantis’in Biden’a karşı “kolayca kazanacağını” paylaşarak DeSantis’e verdiği destek.

Musk ve DeSantis arasındaki bu konuşmanın nasıl ilerleyeceğini daha da sağlamlaştıran, duyurulan moderatör David Sacks’tir. Sacks, daha önce DeSantis’e desteğini paylaşmış ve hatta vali için bir bağış toplama etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sacks ayrıca, Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından geçişe yardımcı olan Musk’ın yakın bir sırdaşıdır.

DeSantis, şimdiye kadar Güney Carolina Senatörü Tim Scott, eski Güney Carolina Valisi Nikki Haley ve tabii ki eski başkan Donald Trump’ın yer aldığı bir birincil yarışa giriyor.

Trump, DeSantis ile aylardır çekişiyor ve ikincisinin çok konuşulan yarışa girmesini bekliyor. Ve Trump, Musk’ın kampanya lansmanına katılımı hakkında henüz yorum yapmazken, eski başkan da kavgalı daha önce Musk ile çevrimiçi. Trump’ın tekrar Musk’ı hedef alması an meselesi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow