Elon Musk, Twitter Blue abonelerinin ‘yarı kadar reklam’ göreceğini söyledi. Bu doğru değil.

Twitter Blue’ya abone olan kullanıcılar için Twitter tarafından lanse edilen ana özelliklerden biri, daha az reklam görme yeteneği olmuştur. Sahibi Elon Musk, geçen yıl şirketi satın aldıktan kısa bir süre sonra aylık 8 ABD Doları (veya cep telefonunda aylık 11 ABD Doları) ücretli abonelik hizmetini açıkladığında, özellikle söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) abonelerin “yarı kadar […]

Elon Musk, Twitter Blue abonelerinin ‘yarı kadar reklam’ göreceğini söyledi.  Bu doğru değil.

Twitter Blue’ya abone olan kullanıcılar için Twitter tarafından lanse edilen ana özelliklerden biri, daha az reklam görme yeteneği olmuştur.

Sahibi Elon Musk, geçen yıl şirketi satın aldıktan kısa bir süre sonra aylık 8 ABD Doları (veya cep telefonunda aylık 11 ABD Doları) ücretli abonelik hizmetini açıkladığında, özellikle söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) abonelerin “yarı kadar reklam” alması.

Artık Twitter, reklam kaldırma özelliğinin ayrıntılarını nihayet paylaştığına göre, aslında durumun böyle olmadığını biliyoruz.

tarafından ilk fark edildiği gibi TechCrunch(Yeni bir sekmede açılır)Twitter, Twitter Hakkında Blue’yu güncelledi yardım sayfası(Yeni bir sekmede açılır) kullanıma sunulan “yarım reklamlar” özelliği hakkında daha fazla bilgi içerir. Ve ortaya çıktığı gibi, aboneler aslında “yarı reklam” almıyor.

İşte ayrıntılarıyla bölümün tamamı:

Yarım reklam: Sizin İçin ve Takip Edilen zaman çizelgelerinde yaklaşık %50 daha az reklam görün. Kaydırdıkça, tanıtılan Tweetler veya reklamlar arasında yaklaşık iki kat daha fazla organik veya tanıtılmayan Tweet göreceksiniz. Tanıtılan Tweetler arasında tanıtılmayan Tweetlerin az ya da çok olduğu zamanlar olabilir. Yarım reklam özelliği, profillerdeki reklamlar, Tweet yanıtlarındaki reklamlar, Keşfet’teki tanıtılan etkinlikler, tanıtılan trendler ve takip edilecek tanıtılan hesaplar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Twitter’ın başka bir yerinde tanıtılan içerik için geçerli değildir. Mavi aboneler, hesapları uygunluk açısından incelendikten ve mavi onay işareti uygulandıktan sonra bu özelliğe erişebilecektir.

Ayıralım.

Dikkat edilmesi gereken ilk şey, bunun yalnızca “Senin için Ve Takip etme Bu, “reklamsız” bir deneyim sunan bir web sitesine abonelik için ödeme yapmakla eşdeğerdir, ancak yalnızca ana sayfadan reklamları kaldırırlar. .

Şirket, kullanıcıların “yaklaşık olarak Yüzde 50 daha az reklam.”

Şahsen, bu ana zaman çizelgelerindeki reklamlar aynı zamanda en az araya giren reklamlardır, çünkü kullanıcılar zaten özel olarak istemedikleri her türden algoritmik olarak önerilen içeriği görürler. Kullanıcılar, görmek istedikleri bir şey üzerinde duruncaya kadar kaydırmaya alışkındır.

Twitter’a göre, Twitter Blue için ödeme yapan kullanıcılar, “Profillerdeki reklamlar, Tweet yanıtlarındaki reklamlar, Keşfet’te tanıtılan etkinlikler, tanıtılan trendler ve takip edilecek tanıtılan hesaplar” söz konusu olduğunda, ödeme yapmayan kullanıcılarla tamamen aynı reklam deneyimini alacaklar. Twitter’da başka her yerde.

Etkilenmeyen reklamlardan bazıları, kullanıcıların kaçamayacakları reklamlar içerir, çünkü bu reklam noktaları kullanıcıları Twitter’ın web sitesindeki her sayfada takip eder. Bir tweet’ten bahsedildiğinde yanıt veren kullanıcıların arasına serpiştirilmiş olarak görünenler gibi etkilenmeyen diğer reklamlar, platformdaki en can sıkıcı reklamlardan bazılarıdır.

Musk daha pahalı, reklamsız Twitter Blue seçeneğinin geleceğini söylüyor

Geçen yıl Musk talep edildi(Yeni bir sekmede açılır) şirketin, ödeme yapan abonelere “reklamsız” gösterecek daha da yüksek fiyatlı bir Twitter Blue planı üzerinde çalıştığını söyledi. Bu planla ilgili daha fazla ayrıntı açıklanmadı. Bununla birlikte, kullanıcıların platform için ödeme yapması söz konusu olduğunda, Twitter, kullanıcıları 8 $ ‘lık Twitter Blue katmanına bile kaydettirmek için mücadele ediyor.

Bir hizmet için ödeme yapma olasılığı en yüksek olan ileri düzey kullanıcılar, çoğunlukla geçti abone olurken. Twitter Blue’nun yalnızca çatlamış hizmetin başlamasından yaklaşık 4 ay sonra, yakın zamanda 500.000 abone işareti.

Ayrıca, Twitter reklamlarını engellemek isteyen kullanıcıların bunu yapmak için gerçekten ödeme yapmaları gerekmediğine de dikkat edilmelidir. Ayrıca üçüncü taraf bir reklam engelleyici eklentisine veya uzantısına da ihtiyaçları yoktur. Twitter reklamları, esas olarak, kullanıcıların yayınlarına tanıtılan normal Twitter hesaplarından gelen düzenli tweet’lerdir. Kullanıcılar, akışlarında reklamları görünen hesapları engelleyebilir ve artık bu reklamları görmezler.

Musk’ın devralmasından bu yana Twitter kaybetti yarım reklamverenlerinden. Bunun da ötesinde, Twitter’ın ortalıkta dolaşan en iyi reklamverenleri yüzde 89 harcıyor az(Yeni bir sekmede açılır) Musk’tan önce yaptıklarından daha fazla. Bu nedenle, bir kullanıcı gerçekten neredeyse “reklamsız” bir Twitter deneyimi istiyorsa, bunu kendi başlarına gerçekleştirmeleri muhtemelen çok zor olmayacaktır. Ve hiçbir ücret ödemeden.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow