Elon Musk, Twitter Taklitçilerinin Yasaklanacağını Söyledi, Ama Bir İstisna Var

Musk, şimdiye kadar başka bir kişinin kimliğine bürünen hesaplara (okundu: onu) bir uyarı verildiğini, ancak bundan sonra hiçbir uyarı verilmeyeceğini ve hesabın derhal askıya alınacağını ekliyor. Aslında, başka bir kişinin kimliğine bürünmeme ile ilgili bir madde, doğrulanmış bir rozet sunan ve başlangıçta 7 Kasım’da piyasaya sürüleceği söylenen aylık 8 dolarlık Twitter Blue aboneliği için zorunlu …

Elon Musk, Twitter Taklitçilerinin Yasaklanacağını Söyledi, Ama Bir İstisna Var

Musk, şimdiye kadar başka bir kişinin kimliğine bürünen hesaplara (okundu: onu) bir uyarı verildiğini, ancak bundan sonra hiçbir uyarı verilmeyeceğini ve hesabın derhal askıya alınacağını ekliyor. Aslında, başka bir kişinin kimliğine bürünmeme ile ilgili bir madde, doğrulanmış bir rozet sunan ve başlangıçta 7 Kasım’da piyasaya sürüleceği söylenen aylık 8 dolarlık Twitter Blue aboneliği için zorunlu hale getirilecek, ancak şimdi bu tarih ileri bir tarihe ertelenmiş gibi görünüyor. seçim kaygılarına.

Ama hepsi bu değil. Yeni Twitter CEO’su, “herhangi bir ad değişikliğinin” doğrulanmış rozetin geçici olarak kaldırılmasıyla sonuçlanacağını söyledi. Bunun tek istisnası, kamuya açıklamadır. Başka bir kişinin kimliğine bürünen bir hesap, bunun bir parodi olduğunu açıkça belirtmelidir. Son hamle bir kültür şokundan başka bir şey değil. @ işaretiyle başlayan Twitter tanıtıcısı kalıcıdır ve değiştirilemez. Ancak Twitter kullanıcıları, bir spor takımını veya sosyal bir amacı desteklemekten, Cadılar Bayramı veya bir eğlence serisine dayalı akıllı kelime oyunlarına kadar önemli olaylara göre adlarını sıklıkla değiştirir.

Twitter çalışanları bile, son işten çıkarmalar da dahil olmak üzere, eve bir mesaj göndermek için isim değiştirme özelliğini kullandı. Musk’ın son politika hamlesi oldukça ironik. Satın alma belgelerini imzaladıktan ve şaka yollu bir şekilde elinde bir lavabo ile Twitter’ın ofisine girdikten kısa bir süre sonra, “Komedi artık Twitter’da yasal” diye tweet attı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow