Elon Musk, Twitter’ın CEO’su olarak görevi bırakacağını bir kez daha açıkladı.

Elon Musk bir kez daha Twitter’ın CEO’su olarak görevinden istifa edeceğini söyleyerek niyetini yineledi. zaten bir aydan uzun bir süre önce seslendirildi. Temel fark, artık kararın bir Twitter anketinin sonuçlarından kaynaklanıyormuş gibi davranabilmesidir. “İşi alacak kadar aptal birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim!” Musk Salı günü tweet attı. “Bundan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini […]

Elon Musk, Twitter’ın CEO’su olarak görevi bırakacağını bir kez daha açıkladı.

Elon Musk bir kez daha Twitter’ın CEO’su olarak görevinden istifa edeceğini söyleyerek niyetini yineledi. zaten bir aydan uzun bir süre önce seslendirildi. Temel fark, artık kararın bir Twitter anketinin sonuçlarından kaynaklanıyormuş gibi davranabilmesidir.

“İşi alacak kadar aptal birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim!” Musk Salı günü tweet attı. “Bundan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğim.”

Tweet, Musk’ın bu hafta başlarında yaptığı ve şirketin CEO’su olarak istifa edip etmeyeceğini sorduğu bir Twitter anketine yanıttı. Yüzde 57,5 ​​çoğunluk olumlu karar vererek 17,5 milyondan fazla oy kullanıldı.

Musk ayrıca bu hafta her ikisinin de zorluğu hakkında defalarca tweet attı. işin kendisi ve doğru kişiyi bulmak onun için.

Musk boyun eğerek insanların tercihine boyun eğiyormuş gibi davranıyor olabilir ama aslında bu her zaman onun planıydı. Milyarder istifa niyetini açıkça ortaya koydu Kasım ayında geri, bir Delaware mahkemesine Twitter’da geçirdiği süreyi azaltmayı ve sonunda yeni bir CEO atamayı hedeflediğini söylediğinde. Daha sonra bunu doğruladı Twitter aracılığıyla, yazarak“Güçlü bir yere gelene kadar Twitter’ı yönetmeye devam edeceğim ki bu biraz zaman alacak.”

Musk, Tesla’daki 2018 tazminat paketini savunmak için kürsüye çıkmıştı. 50 milyar doların üzerinde gerçekleştiTwitter’daki rolünün yalnızca geçici olduğunu vurgulayarak.

Musk’ın tam olarak ne zaman tahttan çekilebileceğine dair bir gösterge yok, ancak görünüşe göre kötü tasarlanmış güncellemeleri yaymak ve sunucuları karıştırmak için pençelerini Twitter’a sıkıştıracak. Şimdi, hangi zavallı ruhun Musk’ın pisliğini miras alacağını ve kaçınılmaz olarak onun yarattığı tüm problemler için günah keçisi haline geleceğini görmek için beklemek meselesi.

Teknory