Elon Musk’ın artık resmi olarak Twitter’da sorumlu olduğu bildiriliyor

Elon Musk’ın artık resmi olarak Twitter’dan sorumlu olduğu bildiriliyor ve platformun bir mikroblog canlandırmasına dönüşmesi için sahneyi hazırlıyor. Sineklerin efendisi. Ve görünüşe göre şimdiden evi temizlemeye başlamış. CNBC’den David Faber’e göre, Twitter CEO’su Parag Agrawal ve CFO Ned Segal Şirketin San Francisco’daki genel merkezinden son kez ayrıldılar, Musk’ın emriyle kapıdan çıktılar. Musk’ın görünüşe göre kovduğu […]

Elon Musk’ın artık resmi olarak Twitter’da sorumlu olduğu bildiriliyor

Elon Musk’ın artık resmi olarak Twitter’dan sorumlu olduğu bildiriliyor ve platformun bir mikroblog canlandırmasına dönüşmesi için sahneyi hazırlıyor. Sineklerin efendisi. Ve görünüşe göre şimdiden evi temizlemeye başlamış.

CNBC’den David Faber’e göre, Twitter CEO’su Parag Agrawal ve CFO Ned Segal Şirketin San Francisco’daki genel merkezinden son kez ayrıldılar, Musk’ın emriyle kapıdan çıktılar. Musk’ın görünüşe göre kovduğu tek yöneticiler onlar değil, kaynaklarla konuşan kaynaklar da var. New York Times Baş hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ve genel konsey Sean Edgett’i serbest bırakılanlar listesine ekledi.

Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın almasının personel kesintileriyle sonuçlanması bekleniyordu. dünyanın en zengin insanı daha önce belirttiği gibi, şirketin işgücünü yüzde 75’e kadar azaltmayı planlıyordu. Bu şu anlama gelir 5.000 çalışanı işten çıkarma.

Musk’ın önerilen kesintileri gerçekten takip edip etmeyeceği konusunda bazı şüpheler vardı ve bir avuç yüksek güçlü CEO, binlerce işçiden çok uzak. Ancak Musk’ın yeni başlıyor olması şaşırtıcı olmaz.

Bloomberg de bildiriyor Musk, kaynaklarına göre Twitter mühendislerinden Tesla mühendisleriyle görüşmelerini istedi. İlkinin, Musk’ı içinden geçirebilmeleri için ikincisine şirketin kodunu gösterdiği bildirildi.

Dün Musk, Twitter’ın karargahına bir lavabo taşırken bir videosunu tweetledi ve “Twitter Genel Merkezine Giriyor – bırakın batsın!” Ayrıca, reklamcılara Twitter’ın reklamlar için güvenli bir alan olarak kalacağına dair güvence vererek paranın akmasını sağlamaya çalışan bir mesajı tweetledi. Musk’ın içerik denetimi konusundaki laissez-faire görüşü, Twitter’ın markaların ilişkilendirmekte tereddüt ettiği bir platform haline gelebileceği endişelerine yol açtı – muhtemelen Twitter’ın birincil gelir akışını kurutmadan önce ortadan kaldırmak istediği endişesi.

Bir şirket satın almak ve onu yöneten insanları derhal işten çıkarmak oldukça riskli bir fikir gibi görünüyor, özellikle de ayaklarınızın altına bile girmeden önceki ilk gün. Öte yandan Musk, tam olarak düşünceli, üzerinde düşünülmüş karar vermesiyle tanınmıyor. Onun için nasıl çalıştığını göreceğiz.

Bu gelişmekte olan bir hikaye…

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow